Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wymiana cewki wtryskiwacza

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Cewka wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wymiana cewki jest konieczna, kiedy po przeprowadzonej diagnozie okaże się, że jest ona zużyta, uszkodzona bądź spalona. Wówczas wymiana cewki wtryskiwacza w 1.6 HDI pozwoli przywrócić wtryskiwaczowi odpowiednie parametry pracy oraz wyeliminować problematyczne objawy idące w parze z tego rodzaju awarią. Wymiana cewki to czynność, którą najlepiej powierzyć doświadczonym mechanikom, którzy dysponują odpowiednimi urządzeniami, a przede wszystkim wiedzą. Warto jednak wiedzieć, że wymiana samej cewki jest możliwa jedynie w przypadku wtryskiwaczy elektromagnetycznych, natomiast uszkodzenie cewki we wtrysku Siemens piezoelektrycznym wiąże się z całkowitą wymianą wtryskiwacza.

1. Przyczyny niesprawnej cewki

- Bardzo częstym powodem niesprawności cewki jest jej zwyczajne zużycie wynikające z eksploatowania samochodu. Wówczas wystarczy wymiana samej cewki, aby wtryskiwacz odzyskał swoją funkcjonalność.

- Jedną z przyczyn dysfunkcji cewki może być zwarcie cewki wtryskiwacza. Awaria ta oznacza utratę albo całkowity zanik rezystancji. Wówczas uszkodzona cewka nie jest w stanie doprowadzić do momentu otwierania się i zamykania końcówki rozpylacza. Taka sytuacja jednoznacznie wiąże się więc z niewłaściwym dawkowaniem oleju napędowego, co niesie za sobą szereg niedogodności włącznie z całkowitą niemożnością uruchomienia samochodu. Przyczyną braku prądu w cewce może być uszkodzenie wiązki elektrycznej lub dysfunkcja samego sterownika silnika.

- Przeciwieństwem braku napięcia na wtryskiwaczy jest sytuacja, w której do cewki dociera nadmierna ilość prądu. Wtedy możemy mieć do czynienia ze spaleniem się cewki.

- Potrzeba wymiany cewki może być też spowodowana uszkodzeniami typu mechanicznego (np. poprzez użycie niewłaściwych narzędzi).
Dlatego pierwszym bardzo ważnym etapem naprawy jest przeprowadzenie dokładnych oględzin, które pozwolą określić konkretną przyczynę usterki.

Cewka wtryskiwacza - wymiana
Wymiana cewki wtryskiwacza

Jak zbadać cewkę wtryskiwacza?

Aby zmierzyć rezystancję, należy podłączyć tak zwany omomierz do cewki wtryskiwacza, a następnie sczytać dane. Informacje na temat oporu wewnętrznego pozwolą określić, czy do cewki dociera impuls elektryczny, umożliwiający jej otwieranie i zamykanie rozpylacza. Zmierzenie rezystancji wtryskiwaczy piezoelektrycznych ma bardzo duże znaczenie, ponieważ kwalifikuje je do dalszej naprawy oraz przeprowadzenia regeneracji.

Jeśli jednak do cewki nie dociera prąd, należy sprawdzić sterownik silnika, wiązkę elektryczną oraz zasilanie auta, bo to właśnie mogą być przyczyny usterki. Natomiast jeśli przyczyną awarii są uszkodzenia mechaniczne lub zużycie cewki potrzebna będzie jej wymiana.

Wymiana niesprawnego elementu pozwoli szybko zażegnać problemy, jakie wiążą się z objawami uszkodzonej cewki wtryskiwacza. Naprawa wtryskiwacza powinna być więc przeprowadzona w pracowni, która dysponuje specjalistycznym sprzętem pomiarowym oraz stosuje nowoczesne technologie napraw.

Mierzenie cewki wtryskiwacza
Jak zbadać cewkę wtryskiwacza?

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Wymiana cewki wtryskiwacza jest procedurą, która może być konieczna w przypadku gdy cewka ta zostanie uszkodzona lub zużyta. Proces wymiany cewki wtryskiwacza jest dość skomplikowany i wymaga specjalistycznego sprzętu, dlatego zaleca się, aby była ona wymieniana przez profesjonalnego mechanika lub w autoryzowanym serwisie samochodowym. Podstawowe kroki wymiany cewki wtryskiwacza obejmują: Odłączenie akumulatora, aby uniknąć porażenia prądem elektrycznym. Demontaż osłony silnika, aby uzyskać dostęp do wtryskiwacza. Odłączenie kabli elektrycznych od wtryskiwacza. Demontaż wtryskiwacza z silnika poprzez odkręcenie śrub mocujących. Demontaż cewki z wtryskiwacza. Montaż nowej cewki w miejsce starej i zamocowanie wtryskiwacza z powrotem do silnika. Podłączenie kabli elektrycznych i montaż osłony silnika. Sprawdzenie poprawności działania wtryskiwacza po wymianie cewki. Ważne jest również aby cewka była zgodna z producentem oryginalną, niezależnie od czy jest produkowana przez oryginalnego producenta czy innego. Wymiana cewki wtryskiwacza może być kosztowna, ale jest to konieczne w celu utrzymania sprawności i bezpieczeństwa silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki