Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE – WIKIPEDIA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE – WIKIPEDIA

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czym tak naprawdę są i jak działają wtryskiwacze piezoelektryczne? Wikipedia podaje definicję materiału piezoelektrycznego jako kryształów powodujących wytwarzanie się ładunków elektrycznych pod wpływem naprężeń mechanicznych. Co to jednak oznacza w praktyce i jak to się ma do układu wtryskowego? Są one zbudowane z piezoelektrycznego elementu ceramicznego, który w odpowiedzi na sygnał elektryczny zmienia swoją geometrię, co powoduje wtrysk paliwa. W porównaniu do tradycyjnych wtryskiwaczy z elektromagnetycznymi zaworami, wtryskiwacze piezoelektryczne mają kilka zalet. Po pierwsze, umożliwiają bardziej precyzyjny i szybszy wtrysk paliwa, co wpływa na wydajność i oszczędność paliwa. Po drugie, wtryskiwacze piezoelektryczne są bardziej trwałe i mniej narażone na awarie niż tradycyjne wtryskiwacze, co przekłada się na dłuższą żywotność całego układu wtryskowego.

Wtryskiwacz piezoelektryczny podczas regeneracji w naszym salonie
Wtryskiwacze piezoelektryczne Wikipedia

Budowa i działanie piezoelektryków

Konstrukcja wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest nieco inna, lecz w gruncie rzeczy zasada działania jest identyczna. Tutaj w miejsce elektromagnesu i trzpienia wykorzystuje się specjalny materiał piezoelektryczny, który wykazuje znacznie mniejszą bezwładność niż elektromagnes oraz dodatkowy przetwornik hydrauliczny, który pomaga. Podobnie jak poprzednio, podanie paliwa następuje w wyniku dopływu prądu do wtryskiwacza. Różnica ciśnień w dwóch komorach (umieszczonych w pobliżu iglicy) powoduje zamykanie i otwieranie iglicy rozpylacza i podanie paliwa. Budowa wtryskiwacza piezoelektrycznego umożliwia osiągnięcie jeszcze wyższego ciśnienia paliwa w porównaniu z wtryskami elektromagnetycznymi, sięgającego ponad 2000 barów. Dzięki temu liczba dawek w jednym cyklu wynosi nawet od 5 do 7, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa oraz lepszej kultury pracy silnika.

Przykładowy wtryskiwacz piezoelektryczny
Budowa i działanie piezoelektryków
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze piezoelektryczne to rodzaj wtrysków, które wykorzystują piezoelektryczność do zwiększenia precyzji wtrysku paliwa. Wtryskiwacze te zawierają piezoelement, który jest poddawany naprężeniu elektrycznemu, co powoduje jego skurcz. Skurcz ten powoduje ruch tłoka w wtryskiwaczu, co prowadzi do wtryskiwania paliwa. Wtryskiwacze piezoelektryczne są często stosowane w silnikach samochodów z bezpośrednim wtryskiem paliwa, ponieważ pozwalają one na bardziej precyzyjne dawkowanie paliwa. Dzięki temu pojazdy z silnikami wyposażonymi w tego typu wtryskiwacze mogą być bardziej ekologiczne i efektywne pod względem zużycia paliwa. Wtryskiwacze piezoelektryczne zostały po raz pierwszy zastosowane w samochodach w latach 90-tych. Obecnie są one powszechnie stosowane w nowoczesnych silnikach diesel oraz benzynowych. Wtryskiwacze piezoelektryczne są znacznie bardziej skomplikowane niż tradycyjne wtryskiwacze mechaniczne, dlatego też ich naprawa i regeneracja jest trudniejsza i bardziej skomplikowana.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki