25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Wtryskiwacze piezoelektryczne – cena

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.88

Spośród wszystkich rodzajów wtryskiwaczy, najbardziej zaawansowane są wtryskiwacze piezoelektryczne – cena ich jest również dość wysoka. Należą one do najdroższych wtrysków dostępnych na rynku i w zależności od marki producenta ich cena za komplet może dochodzić do 10 tysięcy złotych (w przypadku wtrysków Denso). Wtryski piezo marki Bosch są z kolei już znacznie tańsze przy zachowaniu najwyższych standardów.

Taka cena wtryskiwaczy piezoelektrycznych wynika z wysokiej jakości wykonania podzespołów tej kategorii. Nowoczesne rozwiązania wykorzystane we wtryskach piezo umożliwiają osiąganie większej mocy oraz lepszej kultury pracy silnika, przy zachowaniu niskiego zużycia paliwa.

Jeśli zaś chodzi o wtryskiwacze piezoelektryczne, żywotność ich wypada całkiem dobrze w porównaniu do innych wtrysków. Wymaga to jednak od kierowcy regularnego dbania o czystość i dobrą kondycję układu paliwowego w postaci:

  • dokonywania częstych przeglądów samochodu,
  • tankowania jedynie paliw wysokiej jakości,
  • cyklicznych wymian filtra paliwa.

Z uwagi na skomplikowaną i złożoną budowę wtryskiwaczy piezoelektrycznych, są one bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Już niewielka ilość osadów, które przedostaną się do wrażliwych części wtrysku, może spowodować pogorszenie jego pracy i konieczność przeprowadzenia czyszczenia bądź naprawy.

Przykładowy wtryskiwacz piezoelektryczny Bosch
Wtryskiwacze piezoelektryczne – cena


Odpowiadamy – jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny

To, jak rozpoznać wtryskiwacze piezo, może nie być oczywistą kwestią dla części kierowców. Uznawane powszechnie za wtryski nowej generacji, wtryskiwacze piezoelektryczne budową różnią się nieco od swoich poprzedników. Zamiast elektromagnesu odpowiedzialnego za podnoszenie zaworka przelewowego wyposażone są one bowiem w materiał piezoelektryczny. To właśnie sprawia, że mogą one wykonywać większą ilość dawek wtrysku na jeden cykl oraz są dużo szybsze, co bezpośrednio przekłada się na lepsze osiągi i większą wydajność procesu spalania.

Oto jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny
Odpowiadamy – jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny

Komentarze

maczop 2021-08-13 10:52:39

Wtryskiwacze piezo po regeneracji trochę trudniej znaleźć, bo nie wszystkie da się regenerować. W każdym razie są znacznie tańsze niż te nowe, więc warto najpierw poszukać regenerowanych.

Gabys 2021-07-08 09:31:14

Kupiłem wtryskiwacze piezoelektryczne 2.0 TDI w serwisie zajmującym się regeneracją a stare oddałem w rozliczeniu. wyszło troche taniej wiec jestem zadowolony

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA