Wtryskiwacze piezoelektryczne budowa
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
W skład konstrukcji wtryskiwaczy piezoelektrycznych wchodzi 19 elementów: końcówka wtryskiwacza, obsada, iglica wtryskiwacza, prowadnica tłoczka, tłoczek, sprężyna iglicy wtryskiwacza, podkładka sprężyny, popychacz sterujący, prowadnica popychacza, sprężyna zaworu grzybkowego, zawór grzybkowy, korpus wtryskiwacza, popychacz zaworu, dźwignia popychacza, podkładka prowadząca popychacz, podkładka stosu piezoelektrycznego, stos piezoelektryczny, przyłącze elektryczne sterowania stosem piezoelektrycznym. W przypadku tego rodzaju urządzenia wtrysk paliwa następuje w momencie dotarcia prądu do materiału piezoelektrycznego. Ogromne ciśnienie pod jakim pracują pozwala na efektywne spalanie paliwa oraz na równomierną pracę silnika.
Wtryskiwacze elektromagnetyczne i piezoelektryczne -Wtryskiwacze piezoelektryczne cena
Jeśli chodzi o różnice w budowie wtrysku piezoelektrycznego, jest ona bardziej skomplikowana i charakteryzuje się większą bezwładnością od elektromagnesu. Dodatkowo należy zaznaczyć, że wtryski piezo zapewniają lepsze osiągi, są bardziej wydajne (mogą podawać od 5 do 7 dawek wtrysku) i 10- krotnie szybsze, aczkolwiek ich naprawa jest bardziej utrudniona. Natomiast konstrukcja wtryskiwaczy elektromagnetycznych powoduje mało efektywne spalanie paliwa. Kolejną znaczną różnicą pomiędzy wtryskami piezoelektrycznymi a elektromagnetycznymi jest ich cena. Znacznie droższe są wtryski piezoelektryczne, które mogą wynieść od 1000 do 2000 tyś. złotych za sztukę. Głównym czynnikiem mającym wpływ na cenę wtrysków jest użycie wysokiej klasy materiałów oraz dokładność ich wykonania.
1.Wtryskiwacze Common Rail - budowa i sposób działania- Jak działa wtryskiwacz piezoelektryczny
Głównym zadaniem wtrysków Common Rail jest dostarczanie paliwa pod dużym ciśnieniem, przy jego minimalnym spadku. Są elementami, które można wymienić lub zregenerować po przebiegu od 150-250 tyś km. Współczesne wtryskiwacze piezoelektryczne podają od 5 do 7 dawek wtrysku podczas jednego cyklu, a co za tym idzie, poprawiają kulturę pracy jednostki napędowej. Są to wtryski charakteryzujące się większą szybkością oraz precyzją działania.
2.Badanie i analiza pracy nienaprawialnych wtryskiwaczy paliwa- Wtryskiwacze piezoelektryczne objawy
Do najmniej trwałych wtryskiwaczy zalicza się nowoczesne wtryski piezo, które są bardzo wrażliwe na kiepską jakość paliwa, przez co często ulegają uszkodzeniom. Wśród głównych awarii wtryskiwacza należy wymienić: nierówną pracę silnika, pojazd wchodzi w tryb awaryjny, kopcenie w kolorze czarnym podczas obciążonego silnika, dochodzi do spadków mocy w trakcie jazdy, falujące obroty, przybywanie oleju, problemy z uruchomieniem silnika. Jednak aby dokładnie stwierdzić do jakich uszkodzeń doszło, należy udać się do specjalistycznego warsztatu, który dokona głębszej analizy przy użyciu profesjonalnych urządzeń diagnostycznych. Warto nadmienić, że naprawa oraz regeneracja wtryskiwaczy piezo jest możliwa i skuteczna.
Komentarze
Julian
Wystawiono 2 lata temu
Wtryskiwacze piezoelektryczne to rodzaj wtryskiwaczy, w których do otwierania i zamykania wtrysku wykorzystywana jest piezoelektryczność. Piezoelektryczność to zjawisko polegające na zmianie wymiarów ciała pod wpływem działającego na nie pole elektrycznego. Wtryskiwacze piezoelektryczne są bardzo precyzyjne i szybko reagują na zmiany obciążenia silnika, co pozwala na lepszą kontrolę nad ilością paliwa dostarczaną do silnika. Budowa wtryskiwaczy piezoelektrycznych składa się z następujących elementów: 1. Piezoelektrycznego elementu aktywnego: to element, który zmienia swoje wymiary pod wpływem pole elektrycznego, co prowadzi do otwarcia lub zamknięcia wtrysku. 2. Elektroniki sterującej: to układ elektroniczny, który kontroluje pracę piezoelektrycznego elementu aktywnego i dostosowuje go do aktualnych potrzeb silnika. 3. Wtryskiwacza paliwowego: to element, który odpowiada za dozowanie paliwa do silnika. 4. Obudowy: to element, który zapewnia ochronę i mocowanie wtryskiwacza do silnika. Wtryskiwacze piezoelektryczne są bardziej skomplikowane niż wtryskiwacze mechaniczne i wymagają specjalistycznej wiedzy technicznej i odpowiedniego sprzętu do ich obsługi. Są jednak bardzo wydajne i precyzyjne, dlatego coraz częściej stosuje się je w nowoczesnych samochodach.
Czy ta opinia była pomocna?
Brunnon
Wystawiono 2 lata temu
Piezoelektryczne są podobno najlepsze no i montowane w nowoczesnych Dieslach. Ale jak wiadomo, wiąże się to z ich szybszym zużyciem, bo to delikatne i wrażliwe na wszystko. Ale samochody z piezakami mają osiągi jak trzeba!
Czy ta opinia była pomocna?
Nino
Wystawiono 2 lata temu
Zaczynam się interesować tematem wtrysków, fajnie że ktoś pisze o budowie piezoelektryków.
Czy ta opinia była pomocna?
Kamil
Wystawiono 2 lata temu
Pamiętam, że miałem na studiach zagadnienia na temat budowy wtrysków piezoelektrycznych. Przydatne info!
Czy ta opinia była pomocna?
bożenka_23
Wystawiono 2 lata temu
Nie interesowała mnie nigdy budowa wtrysków, ale w tym artykule jest to fajnie opisane.
Czy ta opinia była pomocna?