Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacze do wymiany – kiedy to naprawdę konieczne?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wymianę wtryskiwaczy paliwa należy przeprowadzić, gdy stare wtryski są uszkodzone oraz gdy nie kwalifikują się do przeprowadzenia regeneracji.
Wtryskiwacze Common Rail można wymienić także, gdy wykazują objawy awarii, a właściciel samochodu z różnych przyczyn nie decyduje się na regenerację wtryskiwaczy zamontowanych dotychczas w jego jednostce napędowej. W takim przypadku pozostaje wymiana wtrysków na nowe bądź regenerowane. Warto podkreślić, że obie te opcje są dostępne w naszym serwisie, jak i sklepie internetowym. Wtryskiwacze do wymiany kwalifikują się również, jeśli ich regeneracja w praktyce jest niemożliwa, co może wynikać z braku dostępności części bądź technologii naprawy.
Z uwagi na to, że nie zalecamy kontynuacji jazdy autem, w którym są niesprawne wtryskiwacze paliwa, ich naprawa lub wymiana na nowe będzie najlepszą opcją.

Pracownia regeneracji wtryskiwaczy
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Naprawa wtryskiwacza

Niesprawne wtryskiwacze paliwa

Zużycie bądź też uszkodzenie wtryskiwaczy paliwa zazwyczaj dość szybko staje się przyczyną wystąpienia innych, poważniejszych awarii. Brak reakcji na symptomy usterki wtryskiwaczy przyczynia się do tego, że wraz z czasem i przejechanymi kilometrami pogarsza się stan silnika, turbosprężarki lub filtra cząstek stałych (DPF/FAP). Przelewające wtryskiwacze w Dieslu w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do wypalenia tłoków w silniku, co wiązać się będzie z koniecznością wymiany. Zatarta turbina lub zapchany filtr cząstek stałych to także często skutki awarii układu Common Rail we współczesnych silnikach Diesla.

Regeneracja wtryskiwaczy - zobacz kiedy warto to zrobić

Obok wymiany wtryskiwaczy paliwa bardzo interesującą opcją jest ich regeneracja. Warto jest zwrócić uwagę na to rozwiązanie z dwóch powodów, po pierwsze, jakość regeneracji. Jest to bardzo skuteczna metoda, która pozwala na przywrócenie uszkodzonym wtryskom fabrycznych parametrów, a to dzięki skrupulatnemu czyszczeniu i wymianie zużytych elementów.
Po drugie – jej cena. Często jej koszt jest nawet kilkukrotnie niższy od kwoty, jaką musielibyśmy zapłacić za nowe wtryski. Podzespoły Common Rail warto poddać dokładnemu sprawdzeniu, a następnie naprawie już wtedy, kiedy wykazują one pierwsze objawy awarii. Wówczas bowiem rozległość usterki zazwyczaj nie jest zbyt duża, co często przekłada się na niższą cenę naprawy.

Regeneracja wtryskiwacza

Dlaczego wtryskiwacze mogą się popsuć?

Wtryskiwacze paliwa Common Rail psują się najczęściej z powodu zabrudzeń, a te z kolei biorą się od stosowania paliwa kiepskiej jakości. Innymi przyczynami ich awarii jest brak regularności w wymianie oleju silnikowego i filtrów, słaby skład biochemiczny paliwa i występowanie oraz bagatelizowanie usterek w obrębie innych układów.
Wtryski ulec mogą uszkodzeniu z powodu:

  • zużycia mechanicznego części,
  • obecności wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń,
  • niewłaściwie przeprowadzonych napraw, demontażu.
Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki