Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacze Common Rail - skąd bierze się ich wysoka cena?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwacze Common Rail są drogie z kilku powodów, mianowicie:

  • Są to urządzenia dość skomplikowane oraz wymagające precyzyjnego ich wykonania. Wtryski Common Rail pracują pod ogromnym ciśnieniem i w warunkach bardzo nieprzyjaznych temperatur. Aby odpowiednio wykonywały swoje zadanie, muszą być wykonywane z najwyższą dokładnością oraz starannością, i z materiałów o wysokiej odporności na zużycie.
  • Produkowane są przez niewiele firm. Opracowanie i produkcja dokładnie wykonanych wtryskiwaczy jest dosyć trudna, co oznacza też, że cena ich musi być dostosowana do jakości. Wtryski to elementy, które wymagają zastosowania zaawansowanych i najnowszych technologii. Dlatego produkują je nieliczne firmy, które mają możliwość dostępu do odpowiedniego zaplecza technologicznego.
  • Wtryski cieszą się sporym popytem, głównie ze względu na ograniczoną liczbę producentów na rynku, rosnącą liczbę pojazdów z silnikami Diesla i brak możliwości regeneracji przy poważniejszych uszkodzeniach. Z tych powodów zapotrzebowanie na wtryskiwacze stale utrzymuje się na wysokim poziomie.

Wtryski Common Rail funkcjonują w trudnych warunkach i aby wytrzymać długi okres eksploatacyjny, muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz największą precyzją, dlatego też ich cena jest adekwatna do jakości. Warto pamiętać, że wtryskiwacze w większości przypadków da się regenerować, co pozwala na znaczną oszczędność. W przypadku wystąpienia uszkodzeń mechanicznych wymiana wtrysków na nowe fabrycznie części to koszt rzędu nawet kilku tysięcy złotych.

Różne rodzaje wtryskiwacza
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Wtryskiwacze w silniku

Jak działa wtrysk Common Rail?

Paliwo jest podawane do wnętrza wtrysku, w którym umieszczony jest długi trzpień z tłoczkami w górnej oraz dolnej części, a powyżej trzpienia i poniżej jest dwie komory paliwa. W górnej komorze ciśnienie oleju napędowego jest takie samo, jak w szynie Common Rail, a w dolnej gdzie ciśnienie jest takie samo, powierzchnia tłoczka jest mniejsza, przez co jest mniejszy nacisk na trzpień.
Trzpień naciskany jest w dół, w kierunku końcówki wtrysku, przez co zamyka ją przy pomocy iglicy. Kiedy wtryskiwacz ma podać do silnika dawkę paliwa , elektromagnes umieszczony na górze wtrysku unosi talerzyk zamykający przestrzeń dużego ciśnienia. Jego spadek w komorze prowadzi do tego, że w dolnej części ciśnienie staje się większe niż w górnej.
Skutkuje to uniesieniem iglicy, która zamyka otwory w końcówce wtrysku, przez które olej napędowy trafia do komory spalania. Tymczasem paliwo z górnej części elementu, które przez uniesienie talerzyka spadło z wtrysku, trafia z powrotem do obiegu zasilania.

Czy wtryskiwacze mają wpływ na moc silnika?

Wtryskiwacze mają duży wpływ na moc silnika. To od ich prawidłowego funkcjonowania zależy, ile paliwa trafi do cylindrów jednostki napędowej oraz jak dokładnie zostanie rozpylone. W przypadku niesprawnych elementów, do cylindrów może zostać doprowadzona zbyt duża lub zbyt mała dawka oleju napędowego. Może spowodować to spadek mocy silnika, a niekiedy nawet jego poważne uszkodzenie. Ważne jest, aby systematycznie kontrolować stan wtryskiwaczy paliwa i w razie potrzeby wymieniać wtryski lub je zregenerować.

Wizyta w warsztacie

Ile wytrzymują wtryskiwacze w dieslu?

Producenci przewidują, że wtryskiwacze powinny zostać zregenerowane lub wymienione po przejechaniu około 200 tysięcy kilometrów.
Wtryski Common Rail są elementami, które w czasie eksploatacji pojazdu powinny zostać wymienione minimum raz. Dokładna żywotność urządzeń zależy jednak od:

  • jakości tankowanego przez właściciela paliwa,
  • sposobu użytkowania auta przez kierowcę,
  • częstotliwości stosowania środków czyszczących do wtrysków,
  • regularności serwisowania samochodu, wymiany oleju i filtrów paliwa.

Aby zwiększyć trwałość wtrysków i wydłużyć ich okres żywotności, zalecamy regularne przeglądy i konserwację samochodu oraz unikanie ekstremalnych warunków eksploatacji, gtóre negatywnie wpływają na stan pojazdu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki