Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacz Common Rail - co to jest? Musisz o tym wiedzieć!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtrysk Common Rail - co to jest? Musisz o tym wiedzieć!

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacz Common Rail jest częścią układu paliwowego w silnikach wysokoprężnych. To skomplikowany komponent systemu wtrysku paliwa, który umożliwia precyzyjne i efektywne dostarczanie paliwa do komory spalania w silniku. Wtryski Common Rail 1.6 TDI i 2.0 TDI cechują się:

- dawkowaniem paliwa pod bardzo dużym ciśnieniem,
- precyzją wtrysku, która wpływa na efektywność spalania oraz wydajność silnika,
- elektrycznym sterowaniem, co oznacza, że moment wtrysku oraz ilość dawkowanego paliwa są precyzyjnie kontrolowane przez jednostkę sterującą (ECU) silnika.

Wielu kierowców zastanawia się, na czym polega system Common Rail, wobec tego możemy odpowiedzieć, że jest to system, którego działanie polega na współpracy pompy paliwa, pompy wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy umieszczonych na wspólnej szynie. Ponadto warto dodać, że CR jest systemem, który dostarcza paliwo pod bardzo dużym ciśnieniem wtryskowym, dzięki temu samochód wykazuje o wiele lepsze parametry użytkowe oraz spalanie.

Ile km wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

Wtryskiwacze Common Rail wytrzymują zazwyczaj do 150 tys. kilometrów. Na ich żywotność ma jednak wpływ wiele czynników, takich jak np. sposób użytkowania auta czy jakość tankowanego paliwa. Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ile dokładnie kilometrów wytrzymują wtryskiwacze Common Rail. Warto wiedzieć, że tankowanie paliwem wysokiej jakości oraz serwisowanie mogą pomóc w trwałości wtrysków.

Czy system Common Rail jest awaryjny?

Czy Common Rail jest awaryjny?

System Common Rail jest dość awaryjny, jednakże ma na to wpływ parę ważnych czynników. Zasada działania Common Rail jest złożona i zaawansowana. Wtryskiwacze w CR pracują pod bardzo dużym ciśnieniem i temperaturą – stąd szybsze zużywanie podzespołów. Wtryski wykonują swoją pracę niezwykle precyzyjne, przez co są wrażliwe na wszelkie zanieczyszczenia. To oznacza, że na podzespoły tankowanie złej jakości paliwem działa destrukcyjnie. W związku z tym, należy pamiętać, aby odpowiednio dbać o układ paliwowy i regularnie serwisować auto w celu przedłużenia żywotności wtrysków. 

Ile kosztuje wymiana wtrysków Common Rail?

Cena orientacyjna wymiany wtrysków Common Rail na nowe części zaczyna się od około 800 zł. Koszt wymiany wtryskiwaczy jest jednak zależny od paru czynników, takich jak: wielkość usterki, rodzaj wtryskiwacza, zakup dodatkowych elementów czy marka i model pojazdu.

Warto jednak wiedzieć, że wymiana elementów na nowy komponent często nie jest konieczna i aby przywrócić żywotność wtrysków, wystarczy regeneracja. W celu wymiany lub regeneracji wtryskiwaczy zalecamy skontaktować się z profesjonalnym serwisem zajmującym się silnikami Diesla, ponieważ próba naprawy w domowych warunkach może być niebezpieczna i całkowicie zniszczyć podzespoły.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki