25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Wtryski piezoelektryczne – w jakich samochodach

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.87

Wtryski piezoelektryczne i w jakich samochodach się znajdują jest częstym zmartwieniem kierowców, gdyż może nie być to sprawa oczywista na pierwszy rzut oka. Z reguły wtryski piezo możemy znaleźć przede wszystkim w silnikach wyposażonych w układy Common Rail III generacji. Przykładami samochodów z takimi silnikami są chociażby:

 

  • Volvo S60 D5,
  • VW 2.0 TDI Common Rail,
  • Toyota Auris i Avensis 2.2 D-4D.

 

Dokładne dane na temat wtryskiwaczy w konkretnych silnikach powinny być wyszczególnione przez producentów. Przed kupieniem pojazdu warto zwrócić na to uwagę, gdyż zależy od tego wiele kwestii, jak na przykład późniejsze serwisowanie. Biorąc pod uwagę dwa rodzaje wtryskiwaczy Diesla – wtryski elektromagnetyczne i wtryskiwacze piezoelektryczne – żywotność tych drugich jest w różnych kręgach uważana za ich zaletę lub też wadę. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak dbamy o dobrą kondycję układu paliwowego, dokonując na przykład jego regularnych kontroli.

 

Podczas wymiany wtryskiwaczy trzeba pamiętać, aby zawsze wybrać jak najbardziej zgodny typ wtrysku do konkretnej marki pojazdu. Zamontowanie niewłaściwego podzespołu może skutkować nawet zupełnym zniszczeniem silnika. Podstawowym więc działaniem przy wymianie uszkodzonych wtrysków na nowe jest sprawdzenie jakiego rodzaju i jaki model wtrysków znajduje się w naszym samochodzie. Jak jednak można to w prosty sposób wykonać?

 

Popularny w wielu samochodach wtryskiwacz marki Bosch
Wtryski piezoelektryczne – w jakich samochodach


Jak sprawdzić jakie mam wtryski?

To pytanie zadaje sobie wielu kierowców w razie usterek układu wtryskowego. Sama budowa wtrysku piezoelektrycznego nieraz może nie dać jednoznacznej odpowiedzi. Najprostszym więc sposobem sprawdzenia konkretnego wtryskiwacza CR jest sczytanie jego numeru identyfikacyjnego. Znajduje się on na wtryskach w postaci etykiety lub naklejki, a dokładna lokalizacja różni się w zależności od marki modelu. Dla przykładu numery wtryskiwaczy marki Bosch zwykle znajdują się na zespole złącza pinowego bądź też korpusie wtrysku. Zazwyczaj mają 10 cyfr i często zaczynają się od numerów 04. Na podstawie tego numeru można określić konkretny model wtryskiwacza. Ponadto, dany wtryskiwacz można znaleźć również poprzez numer OEM lub podając dealerowi numer VIN pojazdu.

 

Sprawdzanie wtryskiwaczy pod maską samochodu
Jak sprawdzić jakie mam wtryski?

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO