Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryski piezoelektryczne – w jakich samochodach

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryski piezoelektryczne

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryski piezo możemy znaleźć przede wszystkim w silnikach wyposażonych w układy Common Rail III generacji. Przykładami samochodów z takimi silnikami są chociażby:

  • Volvo S60 D5,
  • VW 2.0 TDI Common Rail,
  • Toyota Auris i Avensis 2.2 D-4D.

Wtryski piezoelektryczne i w jakich samochodach się znajdują jest częstym zmartwieniem kierowców. Dokładne dane na temat wtryskiwaczy w konkretnych silnikach powinny być wyszczególnione przez producentów. Przed kupieniem pojazdu warto zwrócić na to uwagę, gdyż zależy od tego wiele kwestii, jak na przykład późniejsze serwisowanie. Biorąc pod uwagę dwa rodzaje wtryskiwaczy Diesla – wtryski elektromagnetyczne i wtryskiwacze piezoelektryczne – żywotność tych drugich jest w różnych kręgach uważana za ich zaletę lub też wadę. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak dbamy o dobrą kondycję układu paliwowego, dokonując na przykład jego regularnych kontroli.

Podczas wymiany wtryskiwaczy trzeba pamiętać, aby zawsze wybrać jak najbardziej zgodny typ wtrysku do konkretnej marki pojazdu. Zamontowanie niewłaściwego podzespołu może skutkować nawet zupełnym zniszczeniem silnika. Podstawowym więc działaniem przy wymianie uszkodzonych wtrysków na nowe jest sprawdzenie jakiego rodzaju i jaki model wtrysków znajduje się w naszym samochodzie. Jak jednak można to w prosty sposób wykonać?

Popularny w wielu samochodach wtryskiwacz marki Bosch
Wtryski piezoelektryczne – w jakich samochodach


Jak sprawdzić jakie mam wtryski?

To pytanie zadaje sobie wielu kierowców w razie usterek układu wtryskowego. Sama budowa wtrysku piezoelektrycznego nieraz może nie dać jednoznacznej odpowiedzi. Najprostszym więc sposobem sprawdzenia konkretnego wtryskiwacza CR jest sczytanie jego numeru identyfikacyjnego. Znajduje się on na wtryskach w postaci etykiety lub naklejki, a dokładna lokalizacja różni się w zależności od marki modelu. Dla przykładu numery wtryskiwaczy marki Bosch zwykle znajdują się na zespole złącza pinowego bądź też korpusie wtrysku. Zazwyczaj mają 10 cyfr i często zaczynają się od numerów 04. Na podstawie tego numeru można określić konkretny model wtryskiwacza. Ponadto, dany wtryskiwacz można znaleźć również poprzez numer OEM lub podając dealerowi numer VIN pojazdu.

Sprawdzanie wtryskiwaczy pod maską samochodu
Jak sprawdzić jakie mam wtryski?
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze piezoelektryczne są generalnie stosowane w nowoczesnych samochodach z silnikami diesla. Są one szczególnie popularne w samochodach osobowych i dostawczych produkowanych przez czołowe marki takie jak Audi, BMW, Mercedes-Benz, Volkswagen, i wiele innych. Wtryskiwacze te są również stosowane w ciężarówkach, maszynach budowlanych i innych pojazdach z silnikami diesla. Wtryskiwacze piezoelektryczne cechują się wysoką dokładnością i niezawodnością, co pozwala na precyzyjne dawkowanie paliwa, co przekłada się na lepsze spełnienie norm emisji spalin, lepsze osiągi, a także oszczędności paliwowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Greg

Wystawiono 3 lata temu

Przydatny artykuł bo akurat nie wiedziałem jak sprawdzić jakie mam wtryski. Podałem tylko numer z naklejki serwisantowi i już wiedział że moje są piezoelektryczne

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki