Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryski do wymiany? - Sprawdź, co może Cię o tym poinformować

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Uszkodzone wtryskiwacze w Dieslu mogą powodować szereg objawów, których nie sposób nie zauważyć. Do najczęściej występujących zaliczamy:

  • Problemy z uruchomieniem silnika, uszkodzone wtryski mogą powodować, że jednostka napędowa będzie trudniej odpalała, a nawet może gasnąć zaraz po jej uruchomieniu.
  • Nierówna praca jednostki napędowej, niesprawne wtryskiwacze mogą powodować, że silnik będzie pracować nierówno, występowały będą szarpnięcia i falowanie obrotów.
  • Zwiększone zużycie paliwa, zużyte wtryskiwacze mogą powodować, że silnik będzie zużywał więcej znacznie paliwa niż zwykle.
  • Szary lub czarny dym emitowany z rury wydechowej, awaria wtrysków może powodować, że paliwo nie będzie się zupełnie spalało, co może prowadzić do powstawania czarnego lub szarego dymu z wydechu.
  • Stukanie w silniku, niewłaściwie działające wtryskiwacze mogą emitować hałas wydobywający się spod maski pojazdu.​

Jeżeli zaobserwujemy powyższe symptomy, to oznacza, że powinniśmy jak niezwłocznie sprawdzić stan techniczny wtryskiwaczy. Wizualnie wtryski mogą być pokryte rdzą, ich uszczelki mogą być sparciałe sparciałe, a poszczególne części uszkodzone mechanicznie. Warto jest więc upewnić się, czy podzespoły faktycznie wymagają wymiany na nowe, czy może sprawność przywrócić im kompleksowa regeneracja wtryskiwaczy. Warto wiedzieć, że nawet te mocno wyeksploatowane wtryskiwacze można poddać naprawie i przywrócić im poprawne parametry pracy, jednak należy zrobić to w odpowiednim momencie, zanim uszkodzenia mechaniczne uniemożliwią przeprowadzenie regeneracji.

Wtryskiwacze
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

Jak zdiagnozować i naprawić wtryskiwacze?

Najlepszym rozwiązaniem w celu sprawdzenia uszkodzonych wtryskiwaczy jest wizyta w rzetelnym serwisie samochodowym, gdzie fachowcy zdiagnozują wtryski na specjalistycznych maszynach. Niekiedy diagnostyka elementów może wskazać, że obecne uszkodzenia mechaniczne wykluczają możliwość ich regeneracji, wówczas jedyną opcją będzie ich wymiana. Decydując się na wymianę wtryskiwaczy warto rozważyć wszystkie opcje, zarówno zakup wtrysków fabrycznie nowych, jak i już regenerowanych w serwisie. Są one znacznie tańszym rozwiązaniem, ale swą jakością funkcjonowania nie odbiegają od fabrycznie nowych podzespołów. W tym celu warto też skorzystać z konsultacji z fachowcem w tej dziedzinie, który z pewnością pomoże dobrać najodpowiedniejsze rozwiązanie.

Co doprowadza do uszkodzenia wtryskiwaczy?

Najczęstszą przyczyną usterek wtryskiwaczy są zdecydowanie wszelkie zabrudzenia i osady gromadzące się na powierzchni elementów. Utrudniają one nie tylko ich prawidłowe działanie, ale mogą również uszkodzić niewielkie elementy wtrysków, jak końcówki ich rozpylaczy. Zanieczyszczenia przedostają się do wtryskiwaczy wraz z paliwem, dlatego istotne jest zwracanie uwagi na jakość tankowanego oleju napędowego.
Innym czynnikiem wpływającym na awarię wtrysków są wszelkie amatorskie naprawy przeprowadzane bez wystarczającej wiedzy i narzędzi. Bardzo łatwo wtedy doprowadzić do uszkodzenia precyzyjnej konstrukcji wtryskiwacza. Niekiedy jedynym właściwym wyjściem bywa wtedy zakup nowego znacznie droższego podzespołu.
Na niewłaściwą pracę wtrysków wpływa też brak regularnej wymiany oleju silnikowego oraz filtrów paliwa, które przepuszczają wszelkie zanieczyszczenia do układu wtryskowego, które powodują znaczne pogorszenie ich pracy.

Jak na co dzień dbać o wtryski paliwa?

Wtryski Common Rail w Dieslu pozostaną w dobrej kondycji przez długi czas, jeśli kierowca odpowiednio o nie zadba, a pomaga w tym:

  • tankowanie sprawdzonego i wysokiej jakości oleju napędowego,
  • systematyczna wymiana oleju silnikowego, a także filtrów,
  • regularne sprawdzanie stanu technicznego naszego pojazdu,
  • jazda pozbawiona gwałtownych manewrów, szczególnie na zimnym silniku,
  • szybkie reagowanie na pierwsze objawy jakichkolwiek awarii,
  • profilaktyczne stosowanie preparatów do wtryskiwaczy,
  • unikanie jazdy na rezerwie paliwa, ponieważ do wtrysków mogą się przedostać zanieczyszczenia nagromadzone na dnie baku.
Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki