Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Większe zużycie paliwa - czy to uszkodzone wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Większe zużycie paliwa jest jedną z przyczyn uszkodzonych wtryskiwaczy. Jeśli są niesprawne, mogą dawkować paliwo w zbyt dużej lub zbyt małej ilości. Oprócz tego symptomu mogą również pojawić się problemy z uruchomieniem pojazdu, nieprawidłową pracą silnika, jak również pogorszonym działaniem filtra cząstek stałych i turbiny. Jeśli zauważysz, że w Twoim aucie występuje większe zużycie paliwa niż zwykle, warto sprawdzić stan techniczny wtryskiwaczy. Można to zrobić poprzez diagnostykę komputerową lub naoczną weryfikację. Dzięki dokładnej weryfikacji dowiesz się, czy będzie konieczna regeneracja, czy wymiana. Podsumowując, czy wtryski mają wpływ na spalanie? Tak, jeśli są niesprawne, to zapotrzebowanie na paliwo znacznie wzrośnie.

Wlew paliwa
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Gwarancja 24 - 48 godzin
Czas realizacji 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Wtryski CR

Przyczyny awarii wtryskiwaczy Common Rail

Usterki mechaniczne wtryskiwaczy CR są najczęściej spowodowane przez:

• Tankowanie słabej jakości paliwa – stosowanie paliwa złej jakości, ze zbyt dużą zawartością wody lub zanieczyszczeń, może prowadzić do korozji i szybszego zużycia elementów wtryskiwaczy.
• Nieregularna wymiana filtra paliwa – zatkany filtr paliwa może utrudniać przepływ oleju napędowego przez układ wtryskowy, co może prowadzić do zapchania i uszkodzenia wtryskiwaczy.
• Nieprawidłowa instalacja – niewłaściwa instalacja lub naprawa wtrysków także ma wpływ na działanie tych podzespołów.

Uszkodzenia elektryczne występują przez:

• Uszkodzony układ elektryczny – awaria przewodów lub innych elementów układu elektrycznego może zakłócać pracę wtryskiwaczy.
• Nieodwracalna awaria cewki wtrysku – jeśli chodzi o uszkodzenie cewki we wtryskiwaczach piezo, to niestety nie można jej wymienić. Pozostaje wtedy wymiana podzespołu na nowy.

Co zrobić, gdy wtryski w moim aucie są uszkodzone?

Myjka ultradźwiękowa

Jeśli użytkownik swojego auta zauważy znacznie obniżoną moc silnika, trudności z uruchomieniem jednostki napędowej, a także nagły wzrost spalania oleju napędowego, to prawdopodobnie wtryski są uszkodzone. W takiej sytuacji zalecamy jak najszybciej skontaktować się z serwisem w celu diagnostyki i naprawy. Wymiana wtryskiwaczy jest najdroższą opcją, dlatego doskonałą alternatywą jest regeneracja wtryskiwaczy. Metoda uważana za najlepszą w przywróceniu fabrycznych parametrów, nazywana jest czyszczeniem ultradźwiękowym. Faktycznie przynosi ona najlepsze rezultaty i co najważniejsze, są od razu widoczne. Niektórzy preferują stosowanie preparatów chemicznych do czyszczenia wtrysków, natomiast trzeba pamiętać, że ich skuteczność będzie zależała od stopnia zabrudzenia i zużycia podzespołów.

Czy warto inwestować w regenerację?

Jak najbardziej warto inwestować w regenerację wtryskiwaczy, ponieważ jest tańszą alternatywą dla kosztownej wymiany. Jeżeli jednak okaże się, że czyszczenie podzespołów nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, ponieważ są poważnie zużyte, należy zainwestować w nowy lub regenerowany komplet wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki