Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

W jaki sposób diagnozuje się pompy wtryskowe?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa pomp wtryskowych Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Diagnoza pompy wtryskowej
W jaki sposób diagnozuje się pompy wtryskowe?

Aby rzetelnie zdiagnozować pompę wtryskową, należy ją wymontować z układu paliwowego, a następnie rozłożyć na części pierwsze. Demontaż umożliwia zlokalizowanie ewentualnych wycieków, nieszczelności czy uszkodzeń mechanicznych pompy. Pierwszym etapem oględzin jest wizualna ocena stanu technicznego poszczególnych elementów przy użyciu mikroskopu. To właśnie w tym momencie możemy z dużą dokładnością określić stopień zużycia wszystkich części. Podczas oględzin pompy bardzo często okazuje się, że wymaga ona profesjonalnego czyszczenia. Dlatego też bardzo ważnym etapem naprawy jest termiczno-chemiczne czyszczenie pompy, a także wykorzystanie metody ultradźwiękowej. Kolejną czynnością, niezbędną do osiągnięcia sprawności pompy jest wymiana wszystkich uszczelniaczy oraz elementów uszkodzonych i zużytych. Parametry pracy pompy sprawdzane są natomiast na urządzeniu diagnostycznym, do którego podłącza się złożoną już pompę. Dzięki testom zweryfikujemy właściwości pompy, ale także rzetelność przeprowadzonej naprawy.

Diagnostyka, naprawa pompy wtryskowej – pomiar parametrów – Regulacja pompy wtryskowej

Do sprawdzenia sprawności, a więc parametrów pracy pompy niezbędne jest użycie odpowiednich testerów diagnostycznych. Tego typu urządzenia dostępne są w serwisach zajmujących się naprawą podzespołów układu wtryskowego. W pełni wydajne i prawidłowe działanie pompy uzyskamy, stosując parametry i wytyczne określone przez producenta tych podzespołów. Wskazania te znajdziemy w procedurach/technologii naprawy pomp wtryskowych.

1. Regeneracja pomp paliwa wysokiego ciśnienia Common Rail – Pompa wtryskowa czyszczenie

Kluczowymi etapami kompleksowej regeneracji pomp wtryskowych jest czyszczenie części, a także wymiana elementów nienadających się do dalszej eksploatacji. W dobrych warsztatach stosuje się najbardziej skuteczne sposoby czyszczenia takie, jak metoda ultradźwiękowa oraz termiczno-chemiczna. Efekty wspomaga dodatkowo użycie profesjonalnych środków chemicznych – czyszczących i odrdzewiających. Za pomocą regeneracji przedłużymy żywotność pompy, ponieważ nawet mocno zużyta odzyskuje pełną sprawność.

2. Jakie są objawy uszkodzenia pompy wtryskowej? – Głośna praca pompy wtryskowej

Najczęstszymi objawami uszkodzonej pompy Common Rail są: problematyczny rozruch silnika lub całkowita niemożność jego odpalenia. Jednym z objawów może być nie tyle głośna praca pompy wtryskowej, co głośniejsza praca samego silnika, który dodatkowo pracuje nierównomiernie i szarpie. W czasie jazdy zaobserwujemy też z pewnością spadki mocy, jak i niestabilne obroty. Taka awaria może spowodować również większe dymienie z wydechu. W związku z powyższym, dobrze jest znać typowe przyczyn awarii pompy wtryskowej, aby móc ich unikać.

Objawy uszkodzenia pompy wtryskowej
Jakie są objawy uszkodzenia pompy wtryskowej?

3. Naprawa i regeneracja pomp wtryskowych – Jak dbać o pompę wtryskową?

Na naprawę pompy wtryskowej należy się zdecydować w przypadku wystąpienia objawów, które wymieniliśmy wyżej. W czasie diagnostyki najczęściej okazuje się, że pompa wymaga gruntownego czyszczenia, wymiany uszkodzonych elementów oraz założenia nowych uszczelniaczy. Aby jak najdłużej zachować pełną sprawność pompy wtryskowej, warto dbać o czystość układu wtryskowego, regularną zmianę filtrów, a przede wszystkim o dobrą jakość tankowanego paliwa.

Udostępnij wpis

Komentarze

Bartek

Wystawiono 11 miesiecy temu

Diagnoza pomp wtryskowych może być wykonywana za pomocą specjalistycznych narzędzi i urządzeń diagnostycznych, takich jak np. komputer samochodowy lub tester układu paliwowego. Może też obejmować sprawdzenie elementów pompy wtryskowej pod kątem ewentualnych uszkodzeń lub zużycia, takich jak np. uszczelki, tłoki, zawory itp. W niektórych przypadkach może być konieczne rozebranie pompy wtryskowej, aby dokładnie zidentyfikować przyczynę usterki. W takiej sytuacji konieczne będzie skorzystanie z oferty specjalistycznego serwisu samochodowego lub zakładu naprawy pomp wtryskowych. Diagnoza pomp wtryskowych powinna być przeprowadzona przez doświadczonego mechanika lub specjalistę, który posiada odpowiedni sprzęt i wiedzę, aby prawidłowo zdiagnozować usterkę i zaproponować odpowiednie rozwiązanie. Prawidłowa diagnoza jest ważna, ponieważ pozwala zidentyfikować przyczynę usterki i zapobiega niepotrzebnym kosztom związanym z nieodpowiednią naprawą.

Czy ta opinia była pomocna?

Adrian

Wystawiono Rok temu

Moją pompę wtryskowa diagnozował porządny serwis, wiem że tam mają naprawdę porządne urządzenia. Tam też mi ją zregenerowali. Wszystko działa jak należy.

Czy ta opinia była pomocna?

Besos

Wystawiono Rok temu

No na pewno trzeba rozebrać, bo bez tego niczego się nie dowiemy. Diagnoza pompy to najlepiej w warsztacie od układów paliwowych, bo inny będzie ściemniał, że się zna, jak się nie zna.

Czy ta opinia była pomocna?

Kamikadze

Wystawiono Rok temu

Z własnego doświadczenia wiem, że diagnozowanie takich elementów jak pompa wtryskowa najskuteczniejsze jest jedynie w serwisie.

Czy ta opinia była pomocna?

piotrkowal1235

Wystawiono Rok temu

Merytorycznie i szczegółowo opisane! Super, wiem co czeka moją pompę, jak oddam ją na diagnostykę :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki