Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

W czym umyć wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Mycie wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W czym umyć wtryski?
W czym umyć wtryski?

Do wyboru mamy szeroki wachlarz preparatów do samodzielnego czyszczenia, np. TEC 2000, Liqui Moly, K2, STP, które można zastosować na kilka sposobów. W zależności od stanu technicznego wtryskiwaczy produkty można użyć jako dodatki do paliwa, dolać je do zbiorniczka z filtrem paliwa lub też podłączyć puszkę z preparatem do przewodów paliwowych tak, by detergent trafił wprost do układu paliwowego. Niemniej wtryski instalowane w Dieslach zawsze powinno się myć w preparatach do tego przeznaczonych, co więcej podczas mycia należy stosować się do instrukcji załączonej przez producenta. Na forach motoryzacyjnych często polecaną metodą jest także moczenie wtryskiwaczy w acetonie, co także można zrobić bez pomocy mechanika. Jednak trzeba wiedzieć, że tym sposobem nie poprawimy parametrów pracy wtryskiwaczy, ponieważ aceton usunie tylko zabrudzenia znajdujące się na zewnątrz wtrysku. Jeśli więc nasze wtryskiwacze wymagają silnych, aczkolwiek bezpiecznych środków chemicznych, należy zdecydować się na czyszczenie serwisowe, gdzie są one dostępne i wykorzystywane do mycia w myjce ultradźwiękowej lub w metodzie termiczno-chemicznej.

Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby – Czyszczenie wtryskiwaczy domowym sposobem

Dobór metody czyszczenia wtrysków powinien zależeć od stopnia ich zabrudzenia, więc im bardziej zużyte i brudne wtryski, tym silniejszej chemii należy użyć. Wybór rozpoczyna się więc od środków typowo zapobiegawczych, jak STP, Liqui Moly, czy K2, po preparaty specjalistyczne stosowane w warsztatach. Właściciele Diesli często szukają sposobów na samodzielne czyszczenie wtrysków, jednak nie zawsze uzyskują zadowalające rezultaty, ponieważ nie udaje im się usunąć osadów znajdujących się wewnątrz wtryskiwacza. Do popularnych metod należy moczenie wtrysków w acetonie.

1. Jak wyczyścić wtryskiwacze? – Czym czyścić wtryski diesla?

Jak wyczyścić wtryskiwacze?
Jak wyczyścić wtryskiwacze?

Aby dokładne wyczyścić wtryski, należy je zdemontować i skorzystać z usługi profesjonalnego mycia ultradźwiękami z dodatkiem specjalistycznej chemii. Jednak są sposoby mniej wymagające, ale odpowiednie tylko wtedy, gdy bardziej chcemy zapobiec zabrudzeniem, niż usuwać objawy awarii nimi spowodowane. Wystarczy bowiem regularnie dolewać dodatku do paliwa, aby zapobiec gromadzeniu się w układzie zabrudzeń, a w konsekwencji na wtryskiwaczach.

2. Czyszczenie wtryskiwaczy. Czym to robić i jak często? – Co ile czyścić wtryski?

Gruntowne czyszczenie wtryskiwaczy wiąże się z ich demontażem oraz wydatkiem, dlatego to nie jest coś, na co niecierpliwie czeka każdy kierowca. W związku z tym konieczność czyszczenia wtrysków nadchodzi wtedy, gdy zaczynają wykazywać pierwsze objawy zabrudzenia i zużycia. Zazwyczaj następuje to po przejechaniu około 150 tys. km. (jeśli chodzi o nowoczesne diesle, natomiast starsze rozwiązania wtryskowe są trwalsze). Można oczywiście profilaktycznie stosować dodatki do paliwa czyszczące wtryski, wówczas zapobiegniemy awarii, jednak mocno zużyte wtryski najlepiej wyczyścimy metodami stosowanymi w serwisach samochodowych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Bastek

Wystawiono rok temu

Istnieje kilka sposobów na wyczyszczenie wtryskiwaczy do silników diesel: Czyszczenie chemiczne: Można użyć specjalnych płynów do czyszczenia wtryskiwaczy lub rozpuszczalników, takich jak np. aceton lub benzyna ekstrakcyjna, aby usunąć nagromadzone osady i zanieczyszczenia z wtryskiwaczy. Należy pamiętać, że niektóre rodzaje rozpuszczalników mogą uszkodzić elementy gumowe lub plastikowe wtryskiwaczy, dlatego należy stosować je ostrożnie i zgodnie z instrukcją producenta. Czyszczenie mechaniczne: Można również użyć specjalnego narzędzia do czyszczenia wtryskiwaczy, takiego jak np. szczotka lub patyczek do usuwania osadów i zanieczyszczeń. Należy pamiętać, że ta metoda może być mniej skuteczna niż czyszczenie chemiczne i może uszkodzić delikatne elementy wtryskiwaczy. Czyszczenie ultradźwiękowe: Można również skorzystać z usług profesjonalnych warsztatów, które oferują czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą fal ultradźwiękowych. Ta metoda jest skuteczna w usuwaniu nawet najmniejszych osadów i zanieczyszczeń, ale jest też dość kosztowna.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki