25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Używane wtryskiwacze | Opinie

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 6 minut
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.76

W Twoim samochodzie zdiagnozowano awarię wtrysku i chcesz zażegnać problem w stosunkowo niskiej cenie, kupując używane wtryskiwacze? Opinie na ich temat są podzielone, ponieważ na rynku są dostępne używane wtryski, które po prostu wyjęto z pojazdu, a także takie, które zostały poddane czyszczeniu bądź regeneracji.

Opinie na temat wymienionych przez nas wtrysków Common Rail poznasz, czytając nasz artykuł. Sprawdź, w jakie wtryskiwacze warto zainwestować, a na które lepiej uważać, bo ich zakup wiąże się z co najmniej dwukrotnym wydatkiem!

Używane wtryski | Opinie
Używane wtryskiwacze | Opinie

   

1. Używane wtryski | Gdzie kupić?

W sklepach z częściami samochodowymi oczywiście można kupić używane wtryski, jednakże mają one pewną kluczową cechę. Przed wystawieniem na sprzedaż podzespoły są poddawane przynajmniej czyszczeniu, co w praktyce oznacza istotną poprawę w ich funkcjonowaniu. Opcją najlepszą dla kupującego są wtryskiwacze używane po regeneracji, ponieważ dzięki temu, że zostały zregenerowane, masz pewność co do ich niezawodnego działania.

Liczne oferty dotyczące używanych wtryskiwaczy można znaleźć w Internecie. Zazwyczaj to właśnie tam, na licznych platformach sprzedażowych o zasięgu zarówno lokalnym, jak i ogólnopolskim, sprzedający zamieszczają ogłoszenia dotyczące sprzedaży używanych wtryskiwaczy Common Rail.

Zazwyczaj tego typu wtryskiwacze charakteryzują się niską ceną, która wypada szczególnie korzystnie zwłaszcza w sytuacjach, gdy odniesiemy ją do kwoty zakupu fabrycznie nowych wtryskiwaczy. Niestety zazwyczaj jest to jedynie pozorna oszczędność, ponieważ niesprawdzone wtryski po zamontowaniu w samochodzie wykazują szereg nieprawidłowości. Dlaczego zatem do zakupu używanych wtryskiwaczy, które nie zostały poddane sprawdzeniu ani regeneracji, należy podejść z dużą dozą ostrożności? Więcej na ten istotny dla użytkowników Diesla temat napiszemy w kolejnym akapicie!

Gdzie można kupić używane wtryskiwacze?
Używane wtryski | Gdzie kupić?

   

2. Czy warto kupić używane wtryskiwacze?

Zgodnie z tym, co już wspomnieliśmy, całkowicie bezpieczny jest zakup używanych wtryskiwaczy, które zostały poddane regeneracji w serwisie. W naszym ASO tego typu wtryski obejmujemy gwarancją na 2 lata bez limitu kilometrów, czyli identycznym okresem gwarancyjnym, jak w przypadku wtryskiwaczy fabrycznie nowych.

Warto kupić tego typu wtryski, odradzamy natomiast z całą stanowczością zakup wtryskiwaczy, które nie zostały w żaden sposób sprawdzone. Ryzyko, które wynika z ich stanu, można przedstawić w kilku istotnych punktach.

Czy warto kupić używane wtryski Common Rail?
Czy warto kupić używane wtryskiwacze?

3. Ryzyko wynikające z zakupu używanych wtryskiwaczy

Ilekroć chcesz kupić wtryski po okazyjnej cenie, ale z niesprawdzonego źródła, przemyśl to dwa razy. Ich zakup wiąże się z ryzykiem, za które możesz sporo zapłacić. Sprawdź, jakie konsekwencje możesz ponieść, kupując wtryskiwacze nieznanego pochodzenia.

1. Niesprawdzone wtryski po zamontowaniu w samochodzie mogą działać nieprawidłowo. Wówczas konieczny będzie ich demontaż, sprawdzenie i regeneracja, a w ostateczności - zakup innych wtrysków. W tej sytuacji tracisz nie tylko czas, ale i pieniądze, a wtryskiwacze zazwyczaj trzeba kupić ponownie.

2. Jazda z niesprawdzonymi, wstępnie obciążonymi awarią wtryskami będzie także skutkować występowaniem awarii wtórnych pozostałych elementów pojazdu. Wtryskiwacze o słabej kondycji, która przecież nie została wcześniej w żaden sposób zweryfikowana, będą obciążać funkcjonowanie innych układów, co zdecydowanie zwiększa ponoszone w przyszłości koszty napraw.

3. Wtryskiwacze Common Rail, które działają nieprawidłowo, będą powodować po zamontowaniu w samochodzie wzrastający dyskomfort podczas jazdy, a także znacząco zmniejszać bezpieczeństwo użytkowania samochodu. Odczuwalne zarówno przez kierowcę, jak i przez pasażerów szarpnięcia, nierówna praca silnika, utrata mocy oraz falowanie obrotów to usterki charakterystyczne dla uszkodzonych wtrysków. Ich wystąpienie jest bardzo prawdopodobne, gdy w miejsce starych, niesprawnych wtryskiwaczy, zamontowałeś inne, których działanie również okazuje się nieprawidłowe.

4. Kupiłem używane wtryski - co zrobić?

Gdy dokonałeś już zakupu używanych wtryskiwaczy, sytuację tak naprawdę da się jeszcze uratować, ponosząc stosunkowo niewielkie koszty. Montaż wtrysków bez ich sprawdzenia byłby nierozsądny, dlatego też wcześniej oddaj je do serwisu w celu przeprowadzenia weryfikacji. Za tego typu usługę nawet w ASO nie zapłacisz wiele, a tak naprawdę sporo zyskasz.

Jeśli okaże się, że używane wtryski są całkowicie sprawne, będziesz mógł ze spokojem je zamontować w układzie Common Rail i jeździć samochodem z poczuciem bezpieczeństwa.

W innej sytuacji natomiast, gdy wtryskiwacze okażą się niesprawne, zasadność przeprowadzenia weryfikacji będzie dla Ciebie jeszcze bardziej widoczna. Diagnoza wskazująca na ich uszkodzenia bądź obecność zanieczyszczeń skłoni Cię do podjęcia konkretnych działań naprawczych, dzięki którym wtryski odzyskają fabryczną sprawność.

Co zrobić z używanymi wtryskiwaczami?
Kupiłem używane wtryski - co zrobić?

   

6. Regeneracja używanych wtryskiwaczy

Sprawdzenie, a także - w razie konieczności - przeprowadzenie regeneracji używanych wtrysków to dla nich, a także dla pozostałych podzespołów w samochodzie, ostatnia deska ratunku.

Jest to w pełni opłacalny i uzasadniony wydatek, ponieważ dzięki temu możesz zamontować w swoim pojeździe sprawdzone, działające w stu procentach prawidłowo wtryskiwacze na dwuletniej gwarancji bez limitu przejechanych kilometrów.

Niezależnie od tego, jakie wtryski do nas trafią, podchodzimy do nich z pełnym profesjonalizmem. Każdy z etapów sprawdzenia oraz naprawy wtryskiwaczy jest realizowany z zastosowaniem nowoczesnych, dedykowanych urządzeń, które fachowo określa się mianem stołów probierczych. Oddaj do nas używane wtryski przed ich montażem w samochodzie, a my się zajmiemy:

  • rozbiórką wtryskiwacza na części, czyli jego demontażem w celu przeprowadzenia późniejszej mikroskopowej weryfikacji uszkodzeń,

  • wstępną wyceną naprawy - o kosztach dowiesz się natychmiast, ponieważ skontaktujemy się z Tobą telefonicznie,

  • czyszczeniem wtrysków za pomocą myjki ultradźwiękowej, która umożliwia usunięcie wszelkich zanieczyszczeń nawet z najgłębszych, najtrudniej dostępnych zakamarków,

  • wymianą starych, wyeksploatowanych uszczelnień,

  • montażem oryginalnych, fabrycznie nowych części w miejsce elementów zużytych,

  • tzw. trzecią fazą naprawy - regulacją wymiarów nastawczych wtrysku,

  • testowaniem komputerowym wtryskiwaczy,

  • kodowaniem wtrysków.

Po realizacji tych ściśle określonych przez producentów wtryskiwaczy czynności Twoje wtryski będzie można z całym przekonaniem określić jako całkowicie sprawne, a także przygotowane do montażu.

Sprawdzając używane wtryskiwacze, możesz pozbyć się wątpliwości co do ich rzeczywistej kondycji, a także sporo zaoszczędzić, nie wydając na niespodziewane naprawy wynikające z ich obciążonego awarią funkcjonowania w układzie Common Rail.

Cena regeneracji wtryskiwaczy nie będzie dużym wydatkiem, zwłaszcza w kontekście potencjalnych napraw innych podzespołów uszkodzonych przez zużyte lub zabrudzone wtryski. Nie skazuj się na dwukrotny montaż wtrysków ani na zwiększone wydatki - sprawdź zakupione używane wtryski przed włożeniem ich do samochodu!

Regeneracja używanych wtrysków w ASO
Regeneracja używanych wtryskiwaczy

   


Cena wtryskiwaczy Diesel | Wtryski używane

Cena wtryskiwaczy może przyjąć duże zróżnicowanie w zależności od ich faktycznego stanu. Najdroższe będą oczywiście fabrycznie nowe wtryski, jednakże tego faktu nawet nie trzeba tłumaczyć. Cena za ich komplet wyrażona jest zazwyczaj w tysiącach złotych. Na kolejnym miejscu znajdują się wtryski regenerowane, jednak ich cena jest znacznie niższa od kwoty, jaką należy zapłacić za nowe podzespoły, stanowiąc zazwyczaj jej ułamek. Najtańsze bez wątpienia okażą się wtryski używane, lecz trzeba pamiętać, że oszczędność może okazać się tylko pozorna z uwagi na możliwą konieczność późniejszych napraw, wymiany bądź regeneracji wtryskiwaczy. Chcąc poruszać się w pełni sprawnym Dieslem, sprawdź, a następnie w razie potrzeb zregeneruj zakupione wtryski z rynku wtórnego. W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale także czas i funkcjonalność pozostałych układów w pojeździe.

Cena wtrysków w Dieslu
Cena wtryskiwaczy Diesel | Wtryski używane

Komentarze

Marian 2021-08-19 11:33:02

Zakup używanych wtryskiwaczy po regeneracji nie jest takim zlym pomyslem, ale wiadomo zawsze jest jakies ryzyko... dobrze, ze są podane informacje na ten temat.

Piotr 2021-06-18 15:05:37

Nigdy więcej używek na gwarancji rozruchowej! Strata czasu i pieniędzy, a o nerwach nie wspomnę. Lepie zrobić raz a dobrze, zlecić usługę regeneracji w profesjonalnym serwisie, uzyskać gwarancję na piśmie i pewność dobrze świadczonej naprawy.

Vera 2021-06-18 14:19:49

Używane wtryskiwacze też sprzedajecie czy tylko zregenerowane?

Mariusz T 2021-06-17 13:45:42

Zgadzam się z poprzednia opinią, używane wtryski to najgorsza opcja, w razie uszkodzenia wtrysku najlepiej oddać wtryskiwacz do regeneracji.

ADRIAN 2021-06-09 17:30:42

Zakup używanych wtrysków to najgorsza opcja, ja ostatnio zakupiłem komplet używanych wtrysków pojeździłem na nich może 2 miesiące i padły, żadnej gwarancji na nie nie dostałem i musiałem zakupić nowe. Podwójny koszt niestety i utrudnienie z kolejnymi montażami.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA