Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Uszkodzony elektrozawór pompy wtryskowej – objawy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Objawy uszkodzonego elektrozaworu pompy wtryskowej

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

O niesprawnym elektrozaworze poinformują nas niżej wymienione objawy:

• W czasie jazdy zaobserwujemy zbyt wysokie obroty na tak zwanym luzie, a także spadki mocy;
• Większe zapotrzebowanie na paliwo, co wiąże się z nieodpowiednią regulacją w układzie paliwowym;
• Nieprzyjemne, uciążliwe hałasy dochodzące spod maski auta;
• Spalanie detonacyjne, czyli za dużą dawkę paliwa oraz za wysokie ciśnienie na listwie i wtryskiwaczach;
• Włączenie się trybu awaryjnego w pojeździe, a niekiedy całkowite unieruchomienie samochodu przez sterownik silnika.

Trzeba być świadomym tego, iż ignorowanie wyżej wymienionych objawów doprowadzi do uszkodzenia silnika oraz podzespołów układu wydechowego, tj. turbosprężarki, katalizatora i filtra DPF.

Objawy uszkodzonego elektrozaworu pompy wtryskowej
Uszkodzony elektrozawór pompy wtryskowej – objawy

1. Funkcja elektrozaworu pompy wtryskowej

Elektrozawór odpowiada za ilość dopływającego do pompy oleju napędowego oraz ilość i ciśnienie paliwa wypływającego (na magistralę i dalej do wtryskiwaczy). Ze względu na swoją funkcję elektrozaworu jest on niejako mózgiem pompy wtryskowej. Warto więc dowiedzieć się, jak działa elektrozawór pompy wtryskowej. Otóż zwora, która umieszczona jest w cewce elektrozaworu, przemieszcza się pod wpływem napięcia, otwierając lub zamykając kanał dolotowy oleju napędowego do pompy. W zależności od zapotrzebowania silnika w moc, sterownik może pokierować stopniem otwarcia zaworu. Zasada działania pompy wtryskowej opiera się więc na funkcji elektrozaworu, stąd można powiedzieć, że jest niejako mózgiem pompy.

Elektrozawór pompy wtryskowej – jak sprawdzić?

Elektrozawór sprawdzamy za pomocą profesjonalnego urządzenia diagnostycznego, który znajdziemy w serwisie zajmującym się naprawą i regeneracją pomp wtryskowych Common Rail. Aby móc ocenić stan techniczny oraz funkcjonalność pompy wtryskowej trzeba ją najpierw zdemontować. W kolejnym kroku należy zwrócić uwagę na kondycję wszystkich uszczelnień oraz wystąpienie ewentualnej kawitacji. Ta może się znaleźć na powierzchni zaworu, więc należy zajrzeć pod uszczelki. Zużyte elementy gumowe koniecznie trzeba wymienić, ponieważ to one powodują nieszczelności i wszelkie konsekwencje z tym się wiążące.

Jak sprawdzić elektrozawór pompy wtryskowej?
Elektrozawór pompy wtryskowej – jak sprawdzić?

Z uwagi na to, że sprawdzenie pompy wtryskowej wymaga użycia odpowiednich narzędzi oraz urządzeń, nie jest możliwe przeprowadzenie tej czynności samodzielnie w amatorskim garażu. Dlatego najlepiej skrzystać z pomocy fachowców, którzy wiedzą, jak sprawdzić elektrozawór pompy wtryskowej Common Rail.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Jeśli elektrozawór pompy wtryskowej jest uszkodzony, może to prowadzić do różnych problemów z pracą silnika, poniżej wymienię najczęstsze objawy: Brak mocy silnika: Elektrozawór odpowiedzialny jest za dostarczanie odpowiedniej ilości paliwa do silnika. Jeśli jest on uszkodzony, paliwo może nie być dostarczane w odpowiedniej ilości, co powoduje brak mocy silnika. Nierównomierna praca silnika: Elektrozawór jest odpowiedzialny za dostarczanie paliwa do poszczególnych cylindrów silnika w odpowiednim momencie. Jeśli jest on uszkodzony, paliwo może być dostarczane nierównomiernie lub nie w odpowiednim momencie, co powoduje nierównomierną pracę silnika. Problemy z odpalaniem: Jeśli elektrozawór jest uszkodzony, paliwo może nie być dostarczane w odpowiedniej ilości do silnika, co utrudnia jego odpalenie. Problemy z przyspieszaniem: Podobnie jak w przypadku braku mocy, jeśli elektrozawór jest uszkodzony, paliwo może nie być dostarczane w odpowiedniej ilości, co utrudnia przyspieszanie silnika. Dymienie: Jeśli elektrozawór jest uszkodzony i paliwo jest dostarczane w nadmiernej ilości, może to prowadzić do dymienia silnika. Błędy silnika: W przypadku uszkodzenia elektrozaworu, komputer silnika może wykryć usterkę i zgłosić błąd, który można odczytać przy pomocy specjalistycznego sprzętu diagnostycznego.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki