Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Uszczelnienie pompy wtryskowej

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Usuwanie nieszczelności pompy wtryskowej

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Uszczelnienie pompy wtryskowej Common Rail polega na wymianie wszystkich wymaganych uszczelek po uprzednio zrealizowanej diagnostyce. Warto wiedzieć, że prewencyjnie powinno się wymienić wszystkie uszczelnienia, a nie tylko te w miejscu przecieku. Wówczas unikniemy pracochłonnej i kosztownej naprawy pompy wtryskowej.

1. Czy trzeba wymieniać uszczelki w pompie wtryskowej?

W trakcie długich lat użytkowania samochodu uszczelki te zwyczajnie się zużywają i ulegają zniszczeniu. A jak wiadomo, sparciałe i uszkodzone gumki idą w barze z brakiem szczelności w konstrukcji pompy. Taka sytuacja poskutkuje wystąpieniem dość uciążliwych objawów świadczących o awarii. Uszczelnienie pompy wtryskowej 1.9 TDI jest więc niezwykle ważne z uwagi na prawidłową funkcjonalność tej części układu paliwowego, a także równą i stabilną pracę silnika.

Uszczelnienie pompy wtryskowej CR
Uszczelnienie pompy wtryskowej

2. Co zawiera zestaw naprawczy pompy wtryskowej CR?

Zestaw taki zawiera pakiet potrzebnych do naprawy pompy wtryskowej uszczelnień. W jego skład wchodzą oringi pompy wtryskowej do 1.9 TDI, simeringi i śruby montażowe. Zawartość takiego zestawu może być nieco inna w zależności od danego modelu pompy. Z pakietu uszczelek mogą korzystać wyłącznie wykwalifikowani mechanicy, którzy posiadają odpowiednią wiedzę na temat naprawy pomp wtryskowych.

Kiedy potrzebna jest diagnostyka pompy wtryskowej Common Rail?

Z tego rodzaju usługi należy skorzystać w momencie pojawienia się pierwszych oznak zużycia pompy wtryskowej. Diagnoza zrealizowana w profesjonalnej pracowni samochodowej pozwoli ustalić, jaka jest przyczyna usterki i jak skutecznie ją wyeliminować. Aby skrupulatnie sprawdzić stan techniczny pompy, należy ją zdemontować przy użyciu odpowiednich narzędzi. Dlatego więc samodzielna naprawa pompy nie wchodzi w grę.

Kiedy potrzebna jest diagnostyka pompy wtryskowej?
Kiedy potrzebna jest diagnostyka pompy wtryskowej Common Rail?

Kolejną rzeczą potrzebną w rzetelnych oględzinach jest użycie nowoczesnych urządzeń diagnostycznych. Wówczas możemy poznać parametry pompy w czasie pracy. Jeśli więc chcemy sprawdzić stan techniczny pompy i ocenić stopień zużycia poszczególnych części, skorzystajmy z fachowej wiedzy doświadczonego mechanika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Uszczelnienie pompy wtryskowej jest ważnym elementem, który zapewnia szczelność układu paliwowego i utrzymuje ciśnienie paliwa w odpowiednim poziomie. Uszczelnienie jest zwykle umieszczone w okolicy miejsca, w którym wał pompy wtryskowej przechodzi przez obudowę pompy. Uszczelnienie pompy wtryskowej jest zwykle wykonane z materiałów elastycznych, takich jak gumy lub tworzywa sztucznego. Musi ono być odporne na działanie wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury, jakie występują w układzie paliwowym. Jeśli uszczelnienie jest uszkodzone lub zużyte, paliwo może przedostawać się do obudowy pompy lub na zewnątrz. To z kolei może powodować spadek ciśnienia paliwa, co prowadzi do problemów z pracą silnika, takich jak: brak mocy, nierównomierna praca silnika, a nawet brak możliwości odpalenia silnika. W celu wymiany uszczelnienia pompy wtryskowej, konieczne jest zdemontowanie pompy z silnika i dostanie się do miejsca, gdzie znajduje się uszczelnienie. Należy wówczas usunąć stare uszczelnienie i zamontować nowe, które musi być dopasowane do konkretnego modelu pompy wtryskowej. Uszczelnienie jest często elementem konserwacji planowej lub naprawczej, jest to rzecz nie niezbędna do poprawnego funkcjonowania pompy wtryskowej, istnieją również specjalne preparaty do regeneracji uszczelnień, warto jednak w pierwszej kolejności sprawdzić kondycję uszczelnienia i zdecydować czy jego wymiana jest konieczna.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki