Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ustawianie ciśnienia wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ustawianie ciśnienia wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Odpowiednio wysokie ciśnienie wtrysku zapewnia wysoką wydajność spalania i kulturę pracy silnika. Na wartość ciśnienia duży wpływ ma sprężyna zamykająca iglicę wtryskiwacza. Im mocniej jest ona ściśnięta, tym ciśnienie wtrysku będzie wyższe. Regulacja ciśnienia otwarcia wtryskiwacza przebiega z wykorzystaniem specjalnych podkładek regulacyjnych. Jak to jednak przebiega w rzeczywistości?

Domyślnie wtryskiwacz pozostaje w stanie zamkniętym, a sprężyna dociska iglicę zamykającą utrzymując odpowiedni poziom ciśnienia. W chwili, gdy ma nastąpić wtrysk do komory spalania, do wtryskiwacza wpływa impuls elektryczny powodujący podniesienie zaworu przelewowego i zmianę ciśnień w komorach wtrysku. Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza określa wartość ciśnienia niezbędnego do pokonania siły sprężyny. Gdy jest za niskie, wtryskiwacz się nie otworzy. Aby z kolei zapewnić właściwe naprężenie sprężyny, stosuje się specjalne podkładki do regulacji ciśnienia wtryskiwacza, standardowo wymieniane przy regulacji wtrysku paliwa. Oto jak zazwyczaj przebiega ustawianie ciśnienia wtryskiwaczy w serwisie krok po kroku:

1. Kompleksowe czyszczenie wtryskiwaczy,
2. Wlanie płynu kalibracyjnego,
3. Sprawdzenie wtryskiwaczy na stole probierczym pod kątem szczelności,
4. Wymiana podkładek regulacyjnych wtrysków,
5. Nadanie nowych kodów IMA (jeśli to konieczne),
6. Ponowna kontrola.
Podczas wykonywania jakichkolwiek czynności związanych z wtryskiwaczami trzeba pamiętać, żeby dbać o czystość warunków pracy – wszelkie zanieczyszczenia mogą spowodować zacięcie się wtrysków. Ponadto pamiętaj o tym, że poprawne ustawianie ciśnienia wtryskiwaczy jest jedną z ważniejszych kwestii w przypadku eksploatacji tych podzespołów.

Ustawianie parametrów wtrysków na maszynie
Ustawianie ciśnienia wtryskiwaczy


Samodzielna wymiana końcówek wtryskiwaczy

W celu regulacji ciśnienia wtrysku można także przeprowadzić samodzielną wymianę końcówek wtryskiwaczy, ponieważ zdarza się, że uszkodzone, nieszczelne końcówki są odpowiedzialne za nieprawidłowe ciśnienie. Należy jednak pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, gdyż podczas takiego zabiegu łatwo jest uszkodzić pozostałe części wtryskiwacza. Wtryski trzeba także montować odpowiednim momentem, zbyt silne dokręcenie może spowodować zniszczenie korpusu wtryskiwacza. Dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem jest więc oddanie wtrysków do profesjonalnego serwisu.

Rozłożony wtryskiwacz w celu wymiany końcówek
Samodzielna wymiana końcówek wtryskiwaczy
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Aby ustawić ciśnienie wtryskiwaczy, należy skorzystać z specjalistycznego narzędzia, takiego jak manometr do ustawiania ciśnienia. Należy podłączyć manometr do wtryskiwacza i ustawić odpowiednie ciśnienie zgodnie z danymi producenta silnika. Należy również pamiętać, że ciśnienie wtryskiwaczy powinno być sprawdzane podczas pracy silnika i przy różnych obciążeniach.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki