Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ujemna korekta wtrysku na biegu jałowym

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacz wykazuje ujemne korekty wtrysku

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co oznacza ujemna korekta wtrysku na biegu jałowym
Ujemna korekta wtrysku na biegu jałowym

Minusowa korekta wtrysku oznacza konieczność zmniejszenia dawki poprzez zmianę ustawień w sterowniku silnika. Ujęcie dawki jest niezbędne do tego, by uzyskać równą pracę wtryskiwaczy, która to gwarantuje stabilne funkcjonowanie jednostki napędowej.

Sprawdzenie korekt na biegu jałowym pozwala na uzyskanie najbardziej miarodajnych wyników pracy wtryskiwaczy w układzie paliwowym. Dlatego podejmując się testowania wtrysków, trzeba pamiętać o tym, aby sprawdzać je właśnie na biegu jałowym oraz o tym, by silnik był rozgrzany przynajmniej do temperatury roboczej wynoszącej 80-90°C.

1. Jak odczytać korekty wtryskiwaczy Common Rail?

Analizy parametrów pracy wtrysków dokonuje się poprzez odczyt danych z testera diagnostycznego. Tester ten łączymy ze sterownikiem silnika i po wybraniu odpowiedniego programu możliwe jest sprawdzenie korekt.

Jak już wspominaliśmy, minusowe korekty wtryskiwaczy informują o potrzebie ujęcia dawki, natomiast dodatnie korekty wtryskiwaczy analogicznie oznaczają konieczność zwiększenia dawki. Wszelkie odchylenie od prawidłowych wartości wtryskiwaczy świadczą o ewentualnych uszkodzeniach wtrysków lub też o złym stanie technicznym silnika.

Sprawdzanie korekt na zimnym czy rozgrzanym silniku?

Rozgrzanie silnika jest bardzo ważne do uzyskania wiarygodnych danych na temat pracy wtryskiwaczy.

Korekty uzyskane na zimnym silniku mogą być pomocne dla diagnosty przeprowadzającego testy, z uwagi na to, iż mogą sugerować usterkę z zakresu: braku szczelności cylindrów, kiepskiej kompresji czy też uszkodzeń wtryskiwaczy. Jednak, aby ostatecznie ustalić, czy powodem awarii samochodu są niesprawne wtryskiwacze, konieczne jest tzw. minimalne rozgrzanie silnika, uzyskanie temperatury roboczej lub temperatury otwarcia termostatu. Temperatury te nieco różnią się między sobą w zależności od danego producenta samochodu.

Podsumowując: sprawdzenie korekt na zimnym silniku daje obraz ogólnego stanu technicznego silnika, natomiast dopiero przeprowadzenie testów na rozgrzanym silniku pozwala uzyskać informację na temat realnych korekt wtryskiwaczy Common Rail.

Korekty na zimnym czy rozgrzanym silniku?
Sprawdzanie korekt na zimnym czy rozgrzanym silniku?

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Ujemna korekta wtrysku na biegu jałowym oznacza, że system wtrysku paliwa redukuje ilość wtryskiwanego paliwa, aby utrzymać stabilne obroty silnika na biegu jałowym. Jest to powszechnie stosowana metoda regulacji biegu jałowego w nowoczesnych samochodach z wtryskami paliwa. Kiedy komputer sterujący silnikiem (ECU) wykryje, że obroty silnika na biegu jałowym są zbyt wysokie, automatycznie wyśle sygnał do systemu wtryskowego, aby zmniejszyć ilość wtryskiwanego paliwa. Gdy obroty silnika są zbyt niskie, sygnał jest taki aby zwiększyć ilość wtryskiwanego paliwa. Ujemna korekta wtrysku jest zazwyczaj oznaką problemu z układem wtryskowym, silnika lub innych podzespołów.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki