Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Tulejowanie gniazd pompowtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtryskiwaczy - 100 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nowe pompowtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Tulejowanie gniazd pompowtrysków
Tulejowanie gniazd pompowtryskiwaczy

Tulejowanie polega na rozwierceniu gniazda pompowtryskiwacza i nałożeniu w jego miejsce mosiężnej tulejki. Tulejowanie gniazd jest niezbędne do prawidłowej instalacji pompowtryskiwaczy, która to z kolei gwarantuje poprawną i wydajną pracę tych podzespołów. Odkształcanie się powierzchni gniazd oraz gromadzenie się na ich powierzchni różnego typu osadów, jest naturalną konsekwencją użytkowania auta. Na skutek drgań powstających podczas naciskania krzywki tłoczącej na pompowtrysk, gniazda niejako wybijają się. Taka sytuacja wpływa także na uszczelnienia, które z czasem nie są w stanie spełnić swojej funkcji. Często więc w trakcie naprawy pompowtryskiwacza okazuje się, że czyszczenia czy te tulejowania właśnie wymagają gniazda. Podczas montażu pompowtryskiwaczy, należy więc bezwzględnie pamiętać, że gniazdo, w którym instalujemy te podzespoły, powinno być wyczyszczone, suche, a jego powierzchnia pozbawiona korozji oraz jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Tulejowanie gniazda pompowtryskiwacza – Uszkodzone gniazda pompowtryskiwaczy objawy

Kiedy gniazda pompowtryskiwaczy są zabrudzone, a ich powierzchnia odkształcona z pewnością odczujemy to w czasie jazdy. Z racji nieszczelności, które wówczas powstają pompowtryski, nie mają możliwości pracować w pełni wydajnie, przez co silnik zaczyna szarpać, a problem z jego odpaleniem jest coraz częstszy. Zniszczone gniazdo możemy rozpoznać także po znacznym wzroście oleju, ponieważ wyciekające paliwo dostaje się do komory olejowej silnika. Aby wyeliminować powyższe objawy, konieczna jest nie tylko wymiana wszystkich zużytych uszczelek, ale także regeneracja gniazd pompowtryskiwaczy, czyli frezowanie, a być może ich wymiana (tulejowanie).

1. Tulejowanie gniazd pompowtryskiwaczy opinie – Koszt tulejowanie gniazd pompowtryskiwaczy

Tulejowanie, to jedna z usług, jaka może dotyczyć gniazd pompowtryskiwaczy. Polega ona na nałożeniu nowej tulejki na zdeformowane gniazdo i ma na celu przywrócenie odpowiedniej struktury. Dzięki temu możemy przywrócić pompowtryskom pełną sprawność, ponieważ czysta i równa powierzchnia gniazd, odgrywa kluczową rolę w toku ich pracy. Tulejowanie gniazd jest popularne wśród użytkowników starszych Diesli i cieszy się dobrą opinią tak mechaników, jak i kierowców. Ostateczny koszt usługi uzależniony jest od godzin roboczych przeznaczonych na naprawę, ilości wymienionych części oraz stopnia uszkodzeń.

2. Regeneracja gniazd pod pompowtryskami – ZESTAW naprawczy gniazd pompowtryskiwaczy

Podczas naprawy pompowtrysków najczęściej okazuje się, że regeneracji wymagają również gniazda, w których są one osadzone. Regeneracja gniazd polega w głównej mierze na gruntownym ich wyczyszczeniu za pomocą odpowiednich frezów. W zestawie naprawczym możemy więc znaleźć różnej wielkości szczotki do czyszczenia oraz właściwy smar. Należy pamiętać także o zmianie zużytych uszczelek, ponieważ one także mogą przyczynić się do braku szczelności w konstrukcji pompowtrysku.

Regeneracja gniazd pod pompowtryskiwaczami
Regeneracja gniazd pod pompowtryskami

3. Regeneracja gniazd pompowtryskiwaczy, czy to częsty problem? – Tulejowanie gniazd pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Uszkodzone gniazda pompowtryskiwaczy to problem, z którym najczęściej borykają się właściciele aut z dużym przebiegiem. Wraz z użytkowaniem samochodu gniazda te zużywają się, a ich powierzchnia ulega zniekształceniu. Wiąże się to oczywiście z nieprawidłową pracą pompowtrysków, ponieważ w miejscu ich osadzeniu brakuje szczelności. Objawem takiej usterki będzie więc większa ilość oleju, a na skutek spadku ciśnienia paliwa, problem z uruchomieniem silnika. W takich przypadkach niezbędne jest czyszczenie gniazd za pomocą frezów, a niekiedy tulejowanie, czyli nałożenie na gniazdo specjalnej tulejki.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono pół roku temu

@Michał Dzień dobry, Zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Prosimy również o przygotowanie numeru VIN pojazdu, aby nasi konsultanci mogli precyzyjnie dobrać wymagany podzespołów. Przedstawią również koszty wysyłki za granicę.

Czy ta opinia była pomocna?

Michał

Wystawiono pół roku temu

Dzień dobry, Sprzedajecie same tuleje pod pompowtryski do vw 2.5tdi? Sprowadziłem sobie t5 do kanady i teraz silnik padł. Chcę remont zrobić i szukam części. Jak tak czy wysyłka do kanady możliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Edward

Wystawiono 2 lata temu

Tulejowanie gniazd pompowtryskiwaczy to zabieg polegający na osadzeniu specjalnych tulei w otworach, w których mocowane są pompowtryskiwacze. Tuleje te służą do uszczelnienia otworów i zapobiegania wyciekom paliwa. Tulejowanie gniazd pompowtryskiwaczy jest zazwyczaj wymagane w przypadku, gdy otwory są uszkodzone lub zużyte, a także gdy chce się zwiększyć trwałość i niezawodność układu paliwowego. Zabieg ten wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy technicznej, dlatego najlepiej zlecić go profesjonalnemu serwisowi samochodowemu lub warsztatowi mechanicznemu. Tulejowanie gniazd pompowtryskiwaczy jest zabiegiem czasochłonnym i kosztownym, dlatego warto regularnie sprawdzać stan otworów i w razie potrzeby odpowiednio wcześnie zareagować. Nieodpowiednie lub nieprofesjonalne tulejowanie gniazd pompowtryskiwaczy może prowadzić do pogorszenia działania układu paliwowego i dodatkowych problemów z silnikiem.

Czy ta opinia była pomocna?

Zygzak

Wystawiono 2 lata temu

W moim seacie gniazda były zardzewiałe i brudne i pomogło frezowanie, tulejowanie nie było konieczne.

Czy ta opinia była pomocna?

Lucek

Wystawiono 2 lata temu

Kiedyś coś mi się chyba takiego obiło o uszy, ale jak czytam ten artykuł to teraz dokładnie wiem o co chodzi z tym tulejowaniem gniazd pompowtrysków. Interesująca treść.

Czy ta opinia była pomocna?

Tomasz.wolny

Wystawiono 2 lata temu

Nie spotkałem jeszcze do tej pory takiego wpisu o tulejowaniu gniazd, jednak muszę przyznać, że ciekawy, nawet bardzo !

Czy ta opinia była pomocna?

jadzia_666

Wystawiono 2 lata temu

Tulejowanie gniazd pompowtrysków, no brzmi ciekawie i artykuł też jest bardzo interesujący!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki