25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Test wtryskiwaczy Diesel

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.89

Szereg badań diagnostycznych, na które składa się kompletny test wtryskiwaczy Diesel można podzielić na dwie kategorie. Są nimi:

 

Badanie charakterystyki parametrów paliwowych wtryskiwacza:

 

  • dawek paliwa,
  • dawek przelewowych,
  • szczelności wtryskiwacza,
  • strugi rozpylania,

 

Pomiar elektrycznych parametrów wtryskiwaczy:

 

  • rezystancji wtryskiwacza,
  • pojemności elektrycznej.

 

Badania te przeprowadza się z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn testujących, a zmierzone wyniki porównywane są do wartości standardowych zamieszczonych w komputerowej bazie danych. Na tej podstawie można określić nieprawidłowości oraz przyczyny usterki wtryskiwacza.

 

Przed testowaniem wtrysków należy je dobrze wyczyścić z zalegających osadów, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, co najskuteczniej robi się za pomocą myjek ultradźwiękowych. Bardzo ważna jest także wzrokowa ocena wtrysków pod mikroskopem, dzięki której można zobaczyć nawet najdrobniejsze uszkodzenia elementów wtryskiwacza.

 

Z kolei do bardziej podstawowych sposobów badania wtrysków należy test przelewowy. Jest on dość popularny z tego względu, że jest stosunkowo łatwy do przeprowadzenia nawet w warunkach domowych i nie jest do tego koniecznie potrzebny zaawansowany tester wtryskiwaczy. Trzeba jednak pamiętać, że wyniki tego testu mają raczej charakter poglądowy.

 

Testowanie wtryskiwaczy Diesel na specjalistycznych maszynach
Test wtryskiwaczy Diesel

 


Diagnostyka wtryskiwaczy Diesla – odpowiadamy

Aby mieć pewność, że diagnostyka wtryskiwaczy Diesla będzie szybka i efektywna ważne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy i sprzętu. Sprawdzanie wtryskiwaczy na komputerze gwarantuje wiarygodne wyniki pomiarów i zmniejsza ryzyko błędu ze strony człowieka. Dodatkowo, maszyny testujące automatycznie gromadzą dane z badań, które można łatwo wydrukować i udostępnić do wglądu klientowi. Poprawne wykonanie testu wtryskiwaczy i ustalenie przyczyn awarii jest niezbędne do przeprowadzenia naprawy jaką jest regeneracja wtryskiwaczy. Dlatego też warto w tej kwestii zwrócić się do sprawdzonego serwisu motoryzacyjnego.

 

Diagnozowanie wtrysków diesla
Diagnostyka wtryskiwaczy Diesla – odpowiadamy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO