Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Test wtryskiwaczy Diesel

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Testowanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Szereg badań diagnostycznych, na które składa się kompletny test wtryskiwaczy Diesel można podzielić na dwie kategorie. Są nimi:

Badanie charakterystyki parametrów paliwowych wtryskiwacza:

  • dawek paliwa,
  • dawek przelewowych,
  • szczelności wtryskiwacza,
  • strugi rozpylania,

Pomiar elektrycznych parametrów wtryskiwaczy:

  • rezystancji wtryskiwacza,
  • pojemności elektrycznej.

Badania te przeprowadza się z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn testujących, a zmierzone wyniki porównywane są do wartości standardowych zamieszczonych w komputerowej bazie danych. Na tej podstawie można określić nieprawidłowości oraz przyczyny usterki wtryskiwacza.

Przed testowaniem wtrysków należy je dobrze wyczyścić z zalegających osadów, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, co najskuteczniej robi się za pomocą myjek ultradźwiękowych. Bardzo ważna jest także wzrokowa ocena wtrysków pod mikroskopem, dzięki której można zobaczyć nawet najdrobniejsze uszkodzenia elementów wtryskiwacza.

Z kolei do bardziej podstawowych sposobów badania wtrysków należy test przelewowy. Jest on dość popularny z tego względu, że jest stosunkowo łatwy do przeprowadzenia nawet w warunkach domowych i nie jest do tego koniecznie potrzebny zaawansowany tester wtryskiwaczy. Trzeba jednak pamiętać, że wyniki tego testu mają raczej charakter poglądowy.

Testowanie wtryskiwaczy Diesel na specjalistycznych maszynach
Test wtryskiwaczy Diesel


Diagnostyka wtryskiwaczy Diesla – odpowiadamy

Aby mieć pewność, że diagnostyka wtryskiwaczy Diesla będzie szybka i efektywna ważne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy i sprzętu. Sprawdzanie wtryskiwaczy na komputerze gwarantuje wiarygodne wyniki pomiarów i zmniejsza ryzyko błędu ze strony człowieka. Dodatkowo, maszyny testujące automatycznie gromadzą dane z badań, które można łatwo wydrukować i udostępnić do wglądu klientowi. Poprawne wykonanie testu wtryskiwaczy i ustalenie przyczyn awarii jest niezbędne do przeprowadzenia naprawy jaką jest regeneracja wtryskiwaczy. Dlatego też warto w tej kwestii zwrócić się do sprawdzonego serwisu motoryzacyjnego.

Diagnozowanie wtrysków diesla
Diagnostyka wtryskiwaczy Diesla – odpowiadamy
Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Testowanie wtryskiwaczy diesel jest ważnym procesem, który pozwala na sprawdzenie ich prawidłowego działania. Istnieje kilka różnych metod testowania wtryskiwaczy diesel, w tym: Test przepływu: polega na pomiarze ilości paliwa, które jest wtryskiwane przez wtryskiwacz w ciągu jednostki czasu. Test ciśnienia: polega na pomiarze ciśnienia paliwa podawanego przez wtryskiwacz. Test impulsów: polega na pomiarze elektrycznych impulsów, które są wysyłane do wtryskiwacza w celu jego aktywacji. Testowanie wtryskiwaczy diesel jest ważne, ponieważ pozwala na wykrycie problemów, takich jak zanieczyszczenie, zużycie lub awaria, które mogą mieć wpływ na wydajność silnika oraz emisję szkodliwych substancji. Testy te powinny być przeprowadzane regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta lub specjalisty.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki