Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Test przelewowy wtryskiwaczy, jak interpretować?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jak interpretować wyniki testu przelewowego?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Test przelewowy wtryskiwaczy
Test przelewowy wtryskiwaczy, jak interpretować?

Korekty dawek, jakie zostały przyjęte, oscylują w granicy ok. 1,5 – 2,5 mg podczas jednego cyklu pracy cylindra. Wartości, które wynoszą powyżej 4 mg na cykl, mogą sugerować uszkodzenie wtryskiwacza. Parametry pracy wtryskiwaczy uzyskane za pomocą testów przelewowych pozwalają więc określić, czy jest on w pełni sprawny, czy uszkodzony. Odczyt wyników odbiegających od standardowych może więc wskazywać na:

- Zabrudzone wtryskiwacze, niską przepustowość;
- Brak szczelności w obrębie konstrukcji wtryskiwaczy;
- Nieodpowiedni poziom ciśnienia w układzie paliwowym samochody.

Bardzo ważną informacją jest to, iż parametry pracy wtryskiwaczy różnią się w zależności od konkretnego numeru katalogowego wtrysku. Dawki zostały określone przez producenta podzespołów i należy się do nich stosować, aby praca jednostki napędowej była równomierna.

Trzeba jednak wiedzieć, że test przelewowy nie poinformuje nas o wszystkich możliwych usterkach obejmujących wtryskiwacze. Aby dokładnie sprawdzić stan techniczny wtrysków oraz zlokalizować ewentualne uszkodzenia, konieczne jest przeprowadzenie szczegółowych oględzin podzespołu, a także rozbiórka wtrysku na części pierwsze. W celu sprawdzenia wtryskiwaczy najlepiej udać się do profesjonalnej pracowni naprawy wtryskiwaczy, ze względu na to, iż ma ona do dyspozycji profesjonalny sprzęt diagnostyczny.

Ponadto, doświadczeni mechanicy nie tylko wiedzą, jak zrobić test przelewowy wtryskiwaczy krok po kroku, ale mają wiedzę na temat korekt i właściwości każdego modelu wtrysku.

Łatwy sposób na to, jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

Aby wykonać test przelewowy, nie trzeba być mechanikiem – można go wykonać samodzielnie. W tym celu wystarczy kilka plastikowych rurek oraz pojemniki z miarką na paliwo. Następnym krokiem jest podłączenie się do przewodów przelewowych wtryskiwaczy i oczywiście uruchomienie silnika. Po upływie kilku minut możemy zinterpretować test na podstawie ilości paliwa, które trafiło do pojemników. Test przelewowy wtryskiwaczy 1.9 TDI pozwoli określić stopień szczelności oraz przepustowości wtryskiwaczy. Duże odchyłki od dawki zadanej świadczą o uszkodzeniu, a więc usterce wtryskiwaczy.

Zaletą sprawdzania wtrysków domowym sposobem jest z pewnością niska cena oraz brak konieczności demontażu wtryskiwaczy. Trzeba jednak pamiętać, że mimo niskiego kosztu testu przelewowego wtryskiwaczy wykonanego samodzielnie nie jest on profesjonalny.

jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem
Łatwy sposób na to, jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Test przelewowy wtryskiwaczy polega na pomiarze ilości paliwa, która przecieka przez wtryskiwacze po ich odłączeniu od silnika. Jest to jedna z metod diagnostycznych stosowanych do sprawdzania działania wtryskiwaczy. Aby wykonać test przelewowy, wtryskiwacze są odłączane od silnika i podłączane do specjalnego przyrządu, który pozwala na pomiar ilości paliwa, która przecieka z wtryskiwacza. Test przeprowadza się na każdym wtryskiwaczu, i pozwala na określenie czy wszystkie działają prawidłowo. Jeśli ilość paliwa przeciekającego przez wtryskiwacz jest zbyt duża lub zbyt mała, wtryskiwacz może być uszkodzony lub nieprawidłowo działać. Należy jednak zaznaczyć, że test przelewowy nie jest jedynym sposobem diagnostyki wtryskiwaczy, nie zawsze wszystkie usterki mogą być wykryte w ten sposób. Czasami konieczne jest połączenie kilku metod, lub też podejrzenie usterki może być potwierdzone przez inne systemy w pojeździe takie jak komputer silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki