Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Test przelewowy - na zimnym czy ciepłym silniku?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Test przelewowy na ciepłym silniku

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Test przelewowy - na zimnym czy ciepłym
Test przelewowy - na zimnym czy ciepłym silniku?

Test przelewowy wtryskiwaczy należy przeprowadzać na ciepłym/rozgrzanym silniku. Sprawdzanie korekt na zimnym silniku nie będzie oddawało prawdziwego i rzetelnego obrazu pracy wtryskiwaczy, ponieważ nierozgrzany silnik potrzebuje od wtrysków podawania większej ilości paliwa, niż jest to konieczne w normalnych warunkach jazdy. 

Test przelewowy przeprowadzony na zimnym silniku poinformuje diagnostę o wystąpieniu ewentualnych usterek w obrębie silnika, takich jak np. nieszczelność cylindrów, słaba kompresja czy dysfunkcja wtryskiwaczy. Warto wiedzieć, że usterki te mogą się na siebie nakładać, więc aby uzyskać realny wizerunek stanu technicznego i poziomu zużycia wtryskiwaczy, należy postępować zgodnie z technologią producenta i rozgrzać silnik do temperatury roboczej, która wynosi ok 80° C.

Cenną informację jest także, że temperatura robocza jest różna w zależności od silnika, dlatego mając na uwadze powyższe, przy rozgrzaniu auta można kierować się: temperaturą otwarcia termostatu, minimalną temperaturą rozgrzania samochodu (70°) lub procedurami określonymi przez producenta danego modelu auta.

Reasumując, sprawdzanie korekt wtryskiwaczy na zimnym silniku daje obraz na temat ogólnego stanu technicznego silnika, natomiast sprawdzanie korekt na rozgrzanym silniku, poinformuje o parametrach pracy wtryskiwaczy oraz pozwoli wskazać uszkodzony wtrysk.

Gdzie najlepiej sprawdzić parametry wtryskiwaczy Common Rail?

Sprawdzenie wtrysków najlepiej zrealizować w profesjonalnym serwisie samochodowym, gdzie technologia naprawy wymaga użycia nowoczesnych narzędzi i specjalistycznych urządzeń diagnostycznych. Ponadto, doświadczeni pracownicy warsztatu wiedzą, jak prawidłowo odczytać korekty uzyskane w czasie testów i jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony.

Dla kierowców Diesli z pewnością ciekawostką będzie informacja na temat interpretacji wyników testów przelewowych. Mianowicie, trzeba wiedzieć, że korekta wtrysku na plus świadczy o konieczności zwiększenia dawki w sterowniku silnika, natomiast minusowa korekta wtrysku, mówi o potrzebie zmniejszenia dawki.

Znajomość właściwości wtryskiwaczy oraz prawidłowa adaptacja wtrysków jednoznacznie przekłada się na odpowiednie funkcjonowanie tych podzespołów, a co za tym idzie, równą pracę jednostki napędowej. Trzeba więc bezwzględnie pamiętać o tym, że po każdej wymianie wtryskiwaczy konieczne jest wprowadzenie nowych kodów IMA zawierających indywidualne dla każdego modelu wtrysku parametry.

Gdzie najlepiej sprawdzić parametry wtryskiwaczy?
Gdzie najlepiej sprawdzić parametry wtryskiwaczy Common Rail?

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Test przelewowy powinien być przeprowadzany z zimnym silnikiem. Wymaga to, aby silnik nie był uruchamiany przez co najmniej kilka godzin przed przeprowadzeniem testu, aby olej ustabilizował się w głowicy silnika i skrzyni korbowej. W tym stanie można uzyskać najdokładniejsze wyniki testu. Jeśli test jest przeprowadzany z ciepłym silnikiem, olej w głowicy i skrzyni korbowej jest rozrzedzony i nie będzie odzwierciedlał prawdziwej sytuacji w silniku. Może to prowadzić do fałszywie pozytywnych lub fałszywie negatywnych wyników testu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki