TDI CR co to znaczy?
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Skrót TDI to angielski zwrot Turbo Direct Injection oznaczający turbodoładowanie z zastosowaniem wtrysku bezpośredniego. Natomiast skrót CR oznacza układ Common Rail (w dosłownym znaczeniu wspólna szyna) odnoszący się do technologii instalowanej w wysokoprężnych silnikach Diesla zasilanych wtryskiwaczami. Z turbodoładowaniem o wtrysku bezpośrednim mamy do czynienia w samochodach wyprodukowanych przez koncern Volkswagen AG. Akronim TDI wykorzystywany jest od momentu pierwszej seryjnej instalacji tego typu silnika, czyli od roku 1989. Podsumowując: TDI CR to oznaczenie dla samochodów z turbodoładowanymi silnikami Diesla zasilanymi wtryskiwaczami Common Rail.
Turbo Direct Injection – TDI co to znaczy?
W dosłownym tłumaczeniu TDI oznacza turbodoładowanie z wtryskiem bezpośrednim. Tego typu technologia instalowana jest w wysokoprężnych silnikach Diesla koncernu Volkswagen AG (VW, Porsche, Volvo, Seat, Skoda) od 1989 roku. Ze względu na układ zasilania silniki TDI można podzielić na trzy kategorie: te zasilane pompowtryskiwaczami, pompą rozdzielaczową lub zasilane układem Common Rail.
1. Nowe silniki 2.0 TDI CR – jak rozpoznać?
Autem nowych Diesli jest dostarczanie paliwa pod stosunkowo stałym ciśnieniem, niski hałas, mniejsze zużycie paliwa oraz odpowiedni proces spalania. Silniki 2.0 TDI CR występują w dwóch wersjach: z wałkiem rozrządu i bez niego. Aktualnie silnik Common Rail pracuje z ciśnieniem 1800 barów, jednak cały czas trwają pracę mające na celu zwiększenie ciśnienia. W pierwszej kolejności będziemy mieli okazję korzystać z nich w samochodach marki Audi. Silnik ten wspomagany jest wtryskiwaczami, a już nie pompowtryskami. Chcąc wiedzieć, jak rozpoznać silnik common rail od pompowtryskiwaczy, warto zapoznać się budową obydwu podzespołów.
2. Silniki 2.0 TDI: które warto kupić, a których unikać? – 2.0 TDI common rail opinie
Według opinii kierowców najbardziej awaryjne wydają się być wersje wyprodukowane przed rokiem 2008 i montowane w pojazdach klasy średniej. Natomiast zakup samochodu z technologią Common Rail, jak najbardziej można wziąć pod uwagę. W silnikach tych wyeliminowano większość problemów, które dotyczyły starszych jednostek 2.0 TDI z pompowtryskiwaczami (zacierały się, a głowice pękały). Warto wiedzieć, że awaryjność danego silnika zależna jest od modelu samochodu, w którym jest on zainstalowany.
3. Silnik 2.0 TDI CR VAG – awarie, problemy, opinie – 2.0 TDI common rail
Silnik 2.0 TDI z układem Common Rail z pewnością pozostawia w tyle auta zasilane pompowtryskami, ponadto uważany jest za mało awaryjny. Jeśli tylko pamiętamy o terminowym serwisie (np. wymienieniu paska rozrządu po ok. 200 tys. km), to nie mamy problemów ze sprawnością pojazdu. Ewentualne usterki mogą wystąpić po bardzo dużym przebiegu (np. problem z kołem dwumasowym, filtrem DPF czy wtryskiwaczami).
Komentarze
Janek
Wystawiono Rok temu
TDI CR to skrót od "Turbocharged Direct Injection Common Rail", co oznacza zasilanie paliwem poprzez bezpośredni wtrysk paliwa pod ciśnieniem w układzie Common Rail. Jest to rodzaj silnika Diesla, w którym używane jest turbo do podnoszenia ciśnienia powietrza dostarczanego do silnika oraz układ Common Rail do dostarczania paliwa pod wysokim ciśnieniem. Silniki TDI CR charakteryzują się wysoką sprawnością i niskim zużyciem paliwa. Są również bardziej ekologiczne ze względu na niższe emisje szkodliwych substancji do atmosfery. Są często stosowane w samochodach osobowych, ciężarowych i maszynach rolniczych.
Czy ta opinia była pomocna?