Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Stukający wtrysk

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Stukający wtrysk Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Odgłos stukającego wtrysku w Dieslu w głównej mierze powoduje uszkodzona końcówka rozpylacza. Końcówka wtryskiwacza może zostać zapchana przez różnego rodzaju osady i zanieczyszczenia, co skutkują tym, że zamiast rozpylania paliwa mamy do czynienia z jego „kropelkowaniem”. Bardzo ważne jest więc czyszczenie wtryskiwaczy, ponieważ zalegające pyły nie tylko obniżają parametry pracy wtrysku, ale mogę uszkodzić jego drobne elementy – np. właśnie końcówkę rozpylacza. Uszkodzony rozpylacz wiąże się niewątpliwie z nieprawidłowym dawkowaniem oleju napędowego. Kiedy dawka paliwa jest zbyt duża, może to doprowadzić do bardzo niebezpiecznego zjawiska, jakim jest tzw. spalanie stukowe. Co prawda w nowoczesnych samochodach zdarza się to bardzo rzadko dzięki czujnikowi spalania stukowego. Wtrysk stukający na zimnym silniku jest tylko jednym z wielu innych objawów towarzyszących awarii wtryskiwaczy. Z pewnością spotkamy się też z problemem uruchomienia samochodu, który dodatkowo będzie często i niespodziewanie gasł, zwłaszcza na tzw. luzie. Naszą uwagę powinien zwrócić także spadek mocy, mniejsze osiągi i specyficzne szarpanie. Usterka wtryskiwaczy pozostawiona sama sobie będzie wiązała się więc z ewidentnym brakiem komfortu jazdy. Aby pozbyć się problemu stukania wtryskiwaczy w benzynie, jak i w dieslu, należy jak najszybciej zdecydować się wizytę w sprawdzonej i rzetelnej pracowni regeneracji wtryskiwaczy.

1. Jak w naszym samochodzie sprawdzić, który wtrysk stuka?

W przypadku głośnej pracy wtryskiwaczy najlepiej i najbezpieczniej udać się na diagnozę do serwisu samochodowego i wykonać test przelewowy. Test przelewowy jest najlepszym sposobem na to, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony, ponieważ sprawdza parametry wtrysku paliwa. Wtrysk, który będzie wykazywał odchylenie od standardowych wytycznych, trzeba będzie naprawić poprzez czyszczenie lub wymianę uszkodzonych elementów. Wówczas problem stukania wtryskiwaczy Common Rail powinien zostać wyeliminowany. W przeciwnym razie konieczny jest zakup nowych fabrycznie podzespołów, co prawda o wiele droższych, ale za to w pełni sprawnych.

2. Dlaczego wtryski „leją”?

Zjawisko to również nierozerwalnie wiąże się z nagromadzonymi na powierzchni wtryskiwacza zanieczyszczeniami. Mogą one spowodować zacinanie się wtrysku i unieruchomić go albo w pozycji otwartej albo zamkniętej. Jeśli wtryskiwacz zatnie się w pozycji otwartej, będzie to skutkowało ciągłym wtryskiwaniem paliwa do komory spalania. To właśnie wtedy potocznie mówi się o lejących wtryskach. Zaniechanie naprawy tego rodzaju usterki może spowodować wiele uszkodzeń, np. zatarcie turbosprężarki, wypalenie tłoków, a nawet uszkodzenie silnika.

Stykanie wtryskiwacza
Stukający wtrysk

Jak skutecznie naprawić uszkodzone wtryskiwacze?

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć, jest oddanie wtryskiwaczy na kompleksową regenerację. Zanim konieczny będzie zakup nowych wtryskiwaczy, można uprzednio poddać je tej bardzo skutecznej metodzie naprawy. Regeneracja wtryskiwaczy polega na bardzo dokładnych oględzinach wszystkich elementów wtrysku, co pozwala przede wszystkim na ustalenie przyczyny awarii i znalezienie ewentualnych uszkodzeń. Niestety uszkodzenia typu mechanicznego wykluczą możliwość przeprowadzenia regeneracji. Jeśli jednak niesprawne są takie elementy, jak uszczelniacze można je z powodzeniem wymienić. Kolejnym etapem jest wyczyszczenie podzespołu w specjalistycznej myjce z użyciem odpowiedniego detergentu. To właśnie wtedy z powierzchni wtryskiwacza zostają usunięte wszelkie brudy utrudniające mu pracę. Na koniec wtryskiwacze trafiają na stół probierczym, gdzie testowane są pod kątem wydajności i właściwości parametrów. Regenerowane wtryskiwacze dorównują funkcjonalnością całkiem nowym wtryskom, co zdecydowało o bardzo dużej popularności tego typu usługi.

Naprawa wtryskwiacza
Jak skutecznie naprawić uszkodzone wtryskiwacze?

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Stukanie wtrysku może być spowodowane kilkoma różnymi czynnikami. Często jest to spowodowane zanieczyszczeniem lub zużyciem wtryskiwacza lub innych części układu wtryskowego, takich jak filtr paliwa lub pompa paliwowa. Inne możliwe przyczyny to zły skład paliwa, niskie ciśnienie paliwa lub problem z układem zapłonowym. Aby dokładnie określić przyczynę stukania wtrysku, konieczna jest diagnoza przez specjalistę i ewentualnie testy i naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Adrian

Wystawiono 3 lata temu

Witam Czy jest możliwość samemu zregenerowania wtryskiwaczy? Leją coraz bardziej. Czy trzeba wysyłać do was, jak tak to proszę o dane siedziby. Pozdrawiam

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki