Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Sterownik pompowtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sterowniki pompowtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Sterownik pompowtryskiwaczy w Dieslu
Sterownik pompowtryskiwaczy

Sterownikiem pompowtryskiwaczy jest komputer sterujący silnikiem. Główną rolą i celem sterownika jest uzyskanie odpowiedniej mocy w danej chwili poprzez odpowiednie "dyrygowanie" pompowtryskiwaczami. Wszystkie usterki w obrębie sterownika powodują nieprawidłową pracę pompowtrysków, co przekłada się na nierówną pracę jednostki napędowej.

1. Czy kalibracja pompowtryskiwaczy jest konieczna?

Mając na myśli kalibrację w ujęciu kodowania, to taka czynność w przypadku pompowtryskiwaczy nie występuje. Pompowtryski nie posiadają kodów IMA, dlatego też nie wymagają one „przyuczenia” po każdorazowym montażu. Zasada jest taka, że jeśli pompowtrysk wykazuje całkowitą sprawność, to wprowadzenie korekt w sterowniku silnika nie jest konieczne.

Natomiast mówiąc o kalibracji w ujęciu mechanicznego ustawiania pompowtryskiwaczy 2.0 TDI 16V, to jak najbardziej ma ona bardzo duże znaczenie, dla ostatecznej postaci dawki pompowtrysku. Regulacja parametrów ciśnienia otwarcia iglicy w rozpylaczu czy też sterowania pompy pozwala nadać pompowtryskiwaczowi odpowiednie właściwości. Rzetelna regulacja pompowtryskiwacza 2.0 TDI BMN z pewnością przełoży się na długą żywotność tych podzespołów oraz z pewnością na równomierną pracę silnika.

Jaka jest żywotność pompowtryskiwaczy w Dieslach?

Ostateczna trwałość pompowtrysków zdeterminowana jest przez sposób eksploatowania samochodu oraz dbałość o podzespoły układu paliwowego. Jednak przyjmuje się, że standardowa użyteczność pompowtrysków wynosi ok. 150 tysięcy kilometrów, a w przypadku rzetelnej kontroli dobrego stanu technicznego nawet 250 tysięcy kilometrów.

Żywotność pompowtryskiwaczy
Jaka jest żywotność pompowtryskiwaczy w Dieslach?

Trzeba wiedzieć, że pompowtryski aktualnie nie są produkowane, ani montowane w układach paliwowych pojazdów, więc zakup nowych podzespołów nie wchodzi w grę. Jednak nowoczesna technologia serwisowania pozwala na skuteczną naprawę pompowtryskiwaczy. W przypadku zużycia i uszkodzeń warto oddać je do sprawdzonej pracowni samochodowej na kompleksową regenerację pompowtrysków. Usługa tego rodzaju obejmuje diagnozę, czyszczenie, wymianę uszczelnień oraz testowanie pompowtrysków na stole probierczym.

Za pomocą regeneracji z odzyskamy całkowitą sprawność pompowtrysków, co niewątpliwie przekłada się na dłuższy okres eksploatacyjny pompowtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Sterownik pompowtryskiwaczy, inaczej zwany elektronicznym modułem wtrysku (EMU) lub sterownikiem wtryskiwacza, to elektroniczny układ, który kontroluje działanie pompowtryskiwaczy w silniku Diesla z układem Common Rail. Sterownik ten jest odpowiedzialny za: Sterowanie ciśnieniem paliwa: Sterownik pompowtryskiwaczy reguluje ciśnienie paliwa, które jest wprowadzane do wtryskiwaczy, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika. Kontrola dawki paliwa: Sterownik pompowtryskiwaczy określa, ile paliwa jest podawane przez wtryskiwacze w danym momencie, co pozwala na prawidłowe działanie silnika i unikanie jego przeciążenia. Monitorowanie parametrów silnika

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki