Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Sterownik pompowtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sterowniki pompowtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Sterownik pompowtryskiwaczy w Dieslu
Sterownik pompowtryskiwaczy

Sterownikiem pompowtryskiwaczy jest komputer sterujący silnikiem. Główną rolą i celem sterownika jest uzyskanie odpowiedniej mocy w danej chwili poprzez odpowiednie "dyrygowanie" pompowtryskiwaczami. Wszystkie usterki w obrębie sterownika powodują nieprawidłową pracę pompowtrysków, co przekłada się na nierówną pracę jednostki napędowej.

1. Czy kalibracja pompowtryskiwaczy jest konieczna?

Mając na myśli kalibrację w ujęciu kodowania, to taka czynność w przypadku pompowtryskiwaczy nie występuje. Pompowtryski nie posiadają kodów IMA, dlatego też nie wymagają one „przyuczenia” po każdorazowym montażu. Zasada jest taka, że jeśli pompowtrysk wykazuje całkowitą sprawność, to wprowadzenie korekt w sterowniku silnika nie jest konieczne.

Natomiast mówiąc o kalibracji w ujęciu mechanicznego ustawiania pompowtryskiwaczy 2.0 TDI 16V, to jak najbardziej ma ona bardzo duże znaczenie, dla ostatecznej postaci dawki pompowtrysku. Regulacja parametrów ciśnienia otwarcia iglicy w rozpylaczu czy też sterowania pompy pozwala nadać pompowtryskiwaczowi odpowiednie właściwości. Rzetelna regulacja pompowtryskiwacza 2.0 TDI BMN z pewnością przełoży się na długą żywotność tych podzespołów oraz z pewnością na równomierną pracę silnika.

Jaka jest żywotność pompowtryskiwaczy w Dieslach?

Ostateczna trwałość pompowtrysków zdeterminowana jest przez sposób eksploatowania samochodu oraz dbałość o podzespoły układu paliwowego. Jednak przyjmuje się, że standardowa użyteczność pompowtrysków wynosi ok. 150 tysięcy kilometrów, a w przypadku rzetelnej kontroli dobrego stanu technicznego nawet 250 tysięcy kilometrów.

Żywotność pompowtryskiwaczy
Jaka jest żywotność pompowtryskiwaczy w Dieslach?

Trzeba wiedzieć, że pompowtryski aktualnie nie są produkowane, ani montowane w układach paliwowych pojazdów, więc zakup nowych podzespołów nie wchodzi w grę. Jednak nowoczesna technologia serwisowania pozwala na skuteczną naprawę pompowtryskiwaczy. W przypadku zużycia i uszkodzeń warto oddać je do sprawdzonej pracowni samochodowej na kompleksową regenerację pompowtrysków. Usługa tego rodzaju obejmuje diagnozę, czyszczenie, wymianę uszczelnień oraz testowanie pompowtrysków na stole probierczym.

Za pomocą regeneracji z odzyskamy całkowitą sprawność pompowtrysków, co niewątpliwie przekłada się na dłuższy okres eksploatacyjny pompowtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono 2 lata temu

Sterownik pompowtryskiwaczy, inaczej zwany elektronicznym modułem wtrysku (EMU) lub sterownikiem wtryskiwacza, to elektroniczny układ, który kontroluje działanie pompowtryskiwaczy w silniku Diesla z układem Common Rail. Sterownik ten jest odpowiedzialny za: Sterowanie ciśnieniem paliwa: Sterownik pompowtryskiwaczy reguluje ciśnienie paliwa, które jest wprowadzane do wtryskiwaczy, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika. Kontrola dawki paliwa: Sterownik pompowtryskiwaczy określa, ile paliwa jest podawane przez wtryskiwacze w danym momencie, co pozwala na prawidłowe działanie silnika i unikanie jego przeciążenia. Monitorowanie parametrów silnika

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki
end zostawnumertelefonu/popup