Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Sterowanie wtryskiwaczami Common Rail

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Co steruje wtryskiwaczem?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Sterowanie wtryskiwaczami
Sterowanie wtryskiwaczami Common Rail

Za sterowanie wtryskiwaczami odpowiedzialny jest sterownik silnika, który na podstawie obciążenia silnika decyduje o parametrach dawkowania takich, jak ilość, czas i moment wtrysku. Sterownik posługuje się tak zwaną mapą wtrysku, która zawiera zapis prawidłowych wartości wtryskiwacza. Wartości te różnią się w zależności od danego numeru katalogowego wtryskiwacza, a ich zastosowanie jest bardzo ważne z uwagi na równą i stabilną pracę jednostki napędowej.

Podsumowując, sterownik silnika pełni kluczową rolę w określeniu właściwości pracy wtryskiwacza.

1. Sterownik silnika a kodowanie wtryskiwaczy

Za pomocą sterownika silnika przeprowadza się tak zwaną adaptację wtryskiwaczy, która ze względu na obowiązującą dyrektywę EURO jest obowiązkowa po każdej wymianie wtrysków. Właściwości wtryskiwacza zostały określone przez producentów, którzy to ponoszą odpowiedzialność za spełnianie wymagań nałożonych przez wyżej wspomnianą normę przez cały okres eksploatacyjny.

Jak już wspomnieliśmy, do kodowania wtrysków konieczny jest sterownik silnika, do którego podłączamy specjalistyczny tester diagnostyczny. Regulacje wtrysków paliwa należy rozpocząć od wybrania odpowiednia opcji na interfejsie urządzenia testującego. Wówczas mechanik może rozpocząć wpisywanie odpowiednich dawek.
Natomiast jeśli kodujemy wtryskiwacze po regeneracji, należy uprzednio zmierzyć dawki paliwa na stole probierczym, po czym porównać je z zadanymi. Na podstawie korekt komputer wylicza nowy kod IMA.

Wymiana wtryskiwaczy bez wprowadzenia nowego kodu IMA w sterowniku silnika, nie przyniesie oczekiwanych efektów, ze względu na to, iż nowe podzespoły będą przymuszone do pracy w starych warunkach. Dlatego też obowiązkowym etapem wymiany wtrysków jest skasowanie poprzednich ustawień i wprowadzenie nowych kodów.

Uszkodzony sterownik silnika – najczęstsze objawy

Awaria sterownika silnika wiąże się z nierówną pracą jednostki napędowej, a więc z zaburzeniem pracy całego samochodu. W związku z tego rodzaju usterką, wtryskiwacze nie będą w stanie prawidłowo wykonywać swojej funkcji. Taka sytuacja przekłada się na kilka dość uciążliwych objawów, jakie spotkają nas w czasie jazdy. Na początku będziemy mieli trudność z uruchomieniem pojazdu, przy czym silnik będzie gasł także podczas podróży. Samochód po odpaleniu może nie reagować na pedał gazu, co więcej silnikiem będzie nieprzyjemnie szarpać. Możemy dostrzec także dym unoszący się spod maski.

Aby wyeliminować problematyczne objawy usterki, należy skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu samochodowego, który posiada odpowiednie narzędzia oraz specjalistyczne urządzenia diagnostyczne.

Objawy awarii sterownika silnika
Objawy awarii sterownika silnika

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Sterowanie wtryskiwaczami Common Rail jest realizowane przez elektroniczny moduł sterujący (ECU), który jest odpowiedzialny za kontrolowanie ciśnienia roboczego, strumienia paliwa, czasu wtrysku oraz precyzji wtrysku. ECU komunikuje się z wtryskiwaczami za pomocą magistrali elektrycznej, która przesyła sygnały elektryczne do otwierania i zamykania wtryskiwaczy. Sygnały te są generowane przez ECU na podstawie sygnałów wejściowych, takich jak sygnał z pedału przyspieszenia, położenie przepustnicy, temperatura silnika oraz poziom paliwa. ECU kontroluje również ciśnienie robocze, które jest generowane przez pompę Common Rail. Ciśnienie robocze jest dostosowywane do potrzeb silnika i jest kontrolowane przez ECU na podstawie sygnałów wejściowych oraz danych z map ciśnienia paliwa. Wtryskiwacze Common Rail są również wyposażone w elektrozawory, które są odpowiedzialne za otwieranie i zamykanie wtryskiwaczy. Te elektrozawory są również kontrolowane przez ECU na podstawie sygnałów wejściowych i danych z map ciśnienia paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki