Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Sprawdzenie pompy wtryskowej

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie pompy wtryskowej Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Sprawdzenie pompy wtryskowej polega na dokładnej weryfikacji stanu technicznego oraz oględzinach umożliwiających odnalezienie źródła usterki. Dokładne sprawdzenie pompy jest więc nieodzowną czynnością w momencie wystąpienia typowych przyczyn awarii pompy wtryskowej. Aby prawidłowo określić stopień zużycia części, w pierwszej kolejności należy zdemontować pompę, wówczas możliwa jest ocena wystąpienia ewentualnych wycieków, uszkodzeń mechanicznych osprzętów czy samej pompy. Następnym krokiem jest rozbiórka pompy wtryskowej na poszczególne elementy między innymi takie, jak: głowica, wałek, rolka jezdna, sekcje tłoczące, zaworki ssące, elektrozawory i zawory przelewowe. To właśnie na tym etapie najczęściej okazuje się, że części są zabrudzone i wymagają regeneracji, w której zakres wchodzi dokładne czyszczenie elementów pompy. Diagnostyka pompy wtryskowej pozwoli szybko wskazać przyczynę uszkodzeń oraz dostosować odpowiedni tryb naprawy. Cena sprawdzenia pompy wtryskowej jest więc o wiele mniejsza niż ta, którą musielibyśmy ponieść, ignorując objawy uszkodzonej w Dieslu pompy wtryskowej i doprowadzając do wysokiego poziomu awarii.

1. Najważniejsze etapy regeneracji pompy wtryskowej

- Jak już wspominaliśmy, pompę wtryskową trzeba uprzednio rozebrać na części pierwsze, ponieważ bez tego regeneracja nie byłaby skuteczna i nie przyniosłaby zadowalających rezultatów.
- Zanieczyszczone elementy pompy wtryskowej umieszczane są w myjce ultradźwiękowej, gdzie przy pomocy metody termiczno-chemicznej usuwane są z ich powierzchni wszelkie zalegające osady.
- Po wyjęciu części z maszyny myjącej można wizualnie ocenić, czy czyszczenie było skuteczne. Jeśli tak, to kolejnym krokiem jest wymiana wszystkich uszczelnień, zużytych elementów oraz ocena, czy pozostałe nadają się do dalszej eksploatacji. Po tej czynności pompa wtryskowa jest ponownie składana.
- Zregenerowaną i złożoną pompę sprawdza się pod kątem ciśnienia i wydatku pompy na poszczególnych fazach pracy w silniku. Do przeprowadzenia testów służy profesjonalny stół probierczy EPS 708, z którego otrzymujemy wydruk parametrów pracy pompy wtryskowej.
- Pozytywny przebieg testu pozwala na ponowną instalację pompy w układzie paliwowym samochodu.
- Po uruchomieniu silnika sprawdzamy jeszcze, czy widoczne są jakiekolwiek wycieki – jeśli nie, to ostatnim etapem jest jazda testowa, która pozwala ostatecznie sprawdzić, czy usterka została usunięta.

Jak sprawdza się pompę wtryskową
Sprawdzenie pompy wtryskowej

Najczęstsze objawy uszkodzonej pompy wtryskowej Common Rail

Wycieki i wszelkie nieszczelności pompy wtryskowej, a także zapowietrzony układ paliwowy to niestety oznaki wskazujące na awarię pompy. Wówczas podczas jazdy zaobserwujemy dość charakterystyczne objawy towarzyszące tego rodzaju usterce. Mianowicie do najczęstszych symptomów uszkodzonej pompy wtryskowej Common Rail zalicza się problem z uruchomieniem silnika. W trakcie podróży z pewnością dokuczać nam będzie szarpanie czy rozbieganie się silnika, zwłaszcza na biegu jałowym oraz nierówne obroty i znaczny spadek mocy. Możemy mieć do czynienia także ze spalaniem stukowym i o wiele większym zadymieniem z rury wydechowej.
Wystąpienie wyżej wymienionych objawów świadczy o konieczności wizyty w profesjonalnym serwisie samochodowym, dysponującym nowoczesnymi urządzeniami i odpowiednimi narzędziami. Sprawdzenie pompy wtryskowej w takim warsztacie pozwoli szybko zażegnać problematyczne objawy awarii.

Objawy uszkodzonej pompy wtryskowej
Najczęstsze objawy uszkodzonej pompy wtryskowej Common Rail

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Aby sprawdzić poprawność działania pompy wtryskowej, należy przeprowadzić diagnostykę układu paliwowego samochodu. Diagnostyka ta powinna być przeprowadzona przez specjalistę, ponieważ wymaga ona odpowiedniego sprzętu oraz wiedzy na temat działania układu paliwowego. Poniżej znajdują się podstawowe kroki, które powinien przeprowadzić specjalista podczas sprawdzania pompy wtryskowej: Diagnozowanie problemów z silnikiem: Przed przystąpieniem do sprawdzania pompy wtryskowej, należy zdiagnozować problemy z silnikiem, takie jak trudności z odpalaniem, nierówna praca silnika, spadek mocy, problemy z emisją spalin itp. Sprawdzenie ciśnienia paliwa: Ciśnienie paliwa jest kluczowe dla działania pompy wtryskowej, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy jest ono prawidłowe. Niskie ciśnienie paliwa może prowadzić do problemów z pompą wtryskową. Sprawdzenie filtra paliwa: Zanieczyszczony filtr paliwa może prowadzić do zatkania pompy wtryskowej i utrudnienia w dostarczaniu paliwa do silnika, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy filtr jest czysty i wymienić go, jeśli to konieczne. Sprawdzenie układu zasilania paliwem: Należy sprawdzić, czy przewody paliwowe są prawidłowo podłączone i czy nie ma w nich przecieków, które mogłyby prowadzić do braku paliwa w pompie wtryskowej. Sprawdzenie poprawności działania elektromagnesu: należy zmierzyć napięcie oraz prąd jaki płynie przez elektromagnes pompy wtryskowej Ocena stanu mechanicznego: po oględzinach, specjalista oceni stan mechaniczny pompy wtryskowej.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki