Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Skuteczne czyszczenie wtryskiwaczy Diesla – na czym polega?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Czyszczenie wtryskiwaczy w silnikach wysokoprężnych stanowi kluczowy proces, mający istotny wpływ na efektywność działania silnika. Zanieczyszczone wtryskiwacze mogą skutkować spadkiem wydajności silnika, wzrostem emisji substancji szkodliwych oraz prowadzić do awarii mechanicznych. Istnieją różnorodne metody skutecznego oczyszczania wtryskiwaczy w silnikach wysokoprężnych:

1. Metoda mechaniczna - opiera się na ręcznym usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni wtryskiwaczy. Procedura ta obejmuje demontaż wtryskiwaczy, a następnie korzystanie z wyspecjalizowanych narzędzi, takich jak urządzenia czyszczące (myjka ultradźwiękowa) lub specjalistyczne szczotki. Pomimo swojej skuteczności metoda ta wymaga zaawansowanego sprzętu oraz demontażu komponentów.
2. Metoda chemiczna - polega na zastosowaniu specjalnie opracowanych preparatów chemicznych, które rozpuszczają i eliminują zanieczyszczenia z wtryskiwaczy. Te preparaty są aplikowane do układu paliwowego silnika za pomocą zasilacza wtryskiwaczy lub bezpośrednio do zbiornika paliwa. Jest to bardziej ekonomiczna i prostsza w realizacji metoda niż oczyszczanie mechaniczne, lecz wymaga precyzyjnego doboru preparatów, aby uniknąć uszkodzeń w układzie paliwowym.

Myjka ultradźwiękowa
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Sprawdzanie wtryskiwaczy

Czy warto czyścić wtryski Diesla?

Tak, warto regularnie czyścić wtryskiwacze w silnikach Diesla. Czyste wtryskiwacze mogą pomóc w utrzymaniu optymalnej wydajności silnika, zapewniając lepszą ekonomię paliwa, wyższą moc oraz redukując emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Niekiedy zdarza się, że wtryski są na tyle w złym stanie technicznym, że nie ma sensu ich regenerować, ponieważ nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów. Wtedy czas pomyśleć o wymianie podzespołów.

Co wlać, aby przeczyścić wtryskiwacze?

Płyn do demontażu wtryskiwaczy

Aby oczyścić wtryskiwacze, można użyć dodatków do paliwa, takich jak Liqui Moly, TEC 2000, STP czy K2 Diesel, które są dostępne w sklepach motoryzacyjnych i w bardzo korzystnych cenach. Jednak przed zastosowaniem takich preparatów zaleca się zapoznanie z instrukcją producenta, aby uniknąć niepożądanych skutków. Warto także mieć na uwadze, że w przypadku silnie zużytych lub zapchanych podzespołów, preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla mogą okazać się nieskuteczne, ponieważ nie są wystarczająco silne, aby usunąć poważniejsze osady z układu paliwowego. Raz na jakiś czas należy udać się na czyszczenie tych komponentów za pomocą fal ultradźwiękowych w dedykowanej myjce, dostępnej w serwisie.

Jak często można stosować preparat do czyszczenia wtryskiwaczy?

Istnieje zawsze możliwość przeprowadzenia profilaktycznego czyszczenia wtrysków co około 5000 kilometrów w celu minimalizacji ryzyka nagromadzenia zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do uszkodzeń. Taka praktyka pozwala uniknąć konieczności poniesienia kosztów związanych z naprawami i regeneracją. Dodatkowo stosowanie środków czyszczących przeznaczonych do wtryskiwaczy jest zalecane w przypadku obserwacji charakterystycznych objawów sugerujących obecność zabrudzeń lub osadów, które mogą zakłócać prawidłowe działanie układu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki