Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Regeneracja pompy wtryskowej 1.9 TDI

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja pomp Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja pompy wtryskowej to szereg czynności naprawczych mających na celu przywrócenie właściwych parametrów pracy.

Kompleksowa regeneracja składa się z kilku etapów, z których pierwszym jest demontaż pompy z układu paliwowego samochodu. Pompę należy następnie rozebrać na poszczególne elementy, aby możliwe było przeprowadzenie dokładnych oględzin oraz ocena stanu technicznego.

Kolejnym etapem jest umieszczenie zabrudzonych części w myjce, gdzie poddane są działaniu fal ultradźwiękowych, które skutecznie usuwają z elementów pompy różnego rodzaju zanieczyszczenia. Czyszczenie odgrywa bardzo ważną rolę z uwagi na to, iż wszystkie te osady nagromadzone na pompie znacznie obniżają właściwości pompy oraz stwarzają niekorzystne warunki pracy.

W następnym kroku wymienia się zużyte elementy, uszkodzone uszczelnienia oraz dokonuje się oceny możliwości eksploatacyjnych pozostałych części pompy.

Koniecznością jest także weryfikacja pompy ze względu na kąt ciśnienia oraz wydatek na wszystkich etapach pracy w jednostce napędowej. Do sprawdzenia parametrów pompy wtryskowej 1.9 TDI wykorzystuje się tak zwany stół probierczy, czyli urządzenie diagnostyczne dostępne w profesjonalnych serwisach naprawy podzespołów układu paliwowego.

Regeneracja pompy wtryskowej
Regeneracja pompy wtryskowej 1.9 TDI

1. Czynności, które należy zrealizować po regeneracji pompy wtryskowej 1.9 TDI 90 KM

Pozytywna specyfikacja pozyskana ze stołu probierczego pozwala na montaż pompy wtryskowej w pojeździe. Po wykonaniu tego kroku należy jeszcze uruchomić samochód, aby sprawdzić, czy pompa wtryskowa jest w pełni szczelna i nie mamy do czynienia z wyciekami. Jeśli nie zaobserwujemy żadnych odstępstw od normy, to kolejnym, ostatnim już etapem, jest jazda próbna/testowa, która ma potwierdzić rzetelność przeprowadzonej regeneracji, a więc brak jakichkolwiek objawów awarii pompy wtryskowej.

Koszt regeneracji pompy wtryskowej Common Rail

Średni koszt regeneracji pompy, jaki możemy spotkać w warsztatach samochodowych, wynosi około 350 zł. Cena zawiera zarówno demontaż, rozbiórkę części, profesjonalną diagnostykę, jak i testy na specjalistycznych urządzeniach diagnostycznych. Koszt regeneracji jest stosunkowo niewielki, dlatego warto się na nią zdecydować, jak tylko zauważymy pierwsze objawy informujące o uszkodzeniach w obrębie pompy wtryskowej.

Koszt regeneracji pompy wtryskowej
Koszt regeneracji pompy wtryskowej Common Rail

Szybka diagnoza i usunięcie usterki zatrzyma eskalację uszkodzeń, za którymi niewątpliwie idzie wyższy koszt naprawy. Przy wyborze warsztatu należy kierować się rzetelnością i doświadczeniem kadry pracowniczej, a także nowoczesnym parkiem technologicznym dysponowanym przez serwis. Prawidłowy styl jazdy i świadomość na temat przyczyn awarii pompy wtryskowej oraz ich unikanie, pozwoli długo cieszyć się pełną sprawnością pompy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Regeneracja pompy wtryskowej 1.9 TDI polega na naprawie i przywróceniu działania pompy wtryskowej, która jest jednym z kluczowych elementów układu zasilania paliwem w silniku 1.9 TDI. Proces regeneracji może obejmować kilka etapów, takich jak: Diagnostyka - polega na dokładnym zbadaniu pompy wtryskowej pod kątem uszkodzeń i usterek. Czyszczenie - Pompa wtryskowa jest myta specjalnymi rozpuszczalnikami, które usuwają zanieczyszczenia i osadzające się cząstki. Naprawa - W zależności od stwierdzonych uszkodzeń, pompa wtryskowa może być naprawiana lub wymieniana na nową. Testowanie - po naprawie i czyszczeniu, pompa wtryskowa jest testowana pod kątem prawidłowego działania. Kalibracja - po zakończeniu naprawy i testów, pompa jest kalibrowana zgodnie z parametrami producenta.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki