Regeneracja pompy wtryskowej 1.9 TDI
wtryskiwaczy już od 190 zł.
Regeneracja pompy wtryskowej to szereg czynności naprawczych mających na celu przywrócenie właściwych parametrów pracy.
Kompleksowa regeneracja składa się z kilku etapów, z których pierwszym jest demontaż pompy z układu paliwowego samochodu. Pompę należy następnie rozebrać na poszczególne elementy, aby możliwe było przeprowadzenie dokładnych oględzin oraz ocena stanu technicznego.
Kolejnym etapem jest umieszczenie zabrudzonych części w myjce, gdzie poddane są działaniu fal ultradźwiękowych, które skutecznie usuwają z elementów pompy różnego rodzaju zanieczyszczenia. Czyszczenie odgrywa bardzo ważną rolę z uwagi na to, iż wszystkie te osady nagromadzone na pompie znacznie obniżają właściwości pompy oraz stwarzają niekorzystne warunki pracy.
W następnym kroku wymienia się zużyte elementy, uszkodzone uszczelnienia oraz dokonuje się oceny możliwości eksploatacyjnych pozostałych części pompy.
Koniecznością jest także weryfikacja pompy ze względu na kąt ciśnienia oraz wydatek na wszystkich etapach pracy w jednostce napędowej. Do sprawdzenia parametrów pompy wtryskowej 1.9 TDI wykorzystuje się tak zwany stół probierczy, czyli urządzenie diagnostyczne dostępne w profesjonalnych serwisach naprawy podzespołów układu paliwowego.

1. Czynności, które należy zrealizować po regeneracji pompy wtryskowej 1.9 TDI 90 KM
Pozytywna specyfikacja pozyskana ze stołu probierczego pozwala na montaż pompy wtryskowej w pojeździe. Po wykonaniu tego kroku należy jeszcze uruchomić samochód, aby sprawdzić, czy pompa wtryskowa jest w pełni szczelna i nie mamy do czynienia z wyciekami. Jeśli nie zaobserwujemy żadnych odstępstw od normy, to kolejnym, ostatnim już etapem, jest jazda próbna/testowa, która ma potwierdzić rzetelność przeprowadzonej regeneracji, a więc brak jakichkolwiek objawów awarii pompy wtryskowej.
Koszt regeneracji pompy wtryskowej Common Rail
Średni koszt regeneracji pompy, jaki możemy spotkać w warsztatach samochodowych, wynosi około 350 zł. Cena zawiera zarówno demontaż, rozbiórkę części, profesjonalną diagnostykę, jak i testy na specjalistycznych urządzeniach diagnostycznych. Koszt regeneracji jest stosunkowo niewielki, dlatego warto się na nią zdecydować, jak tylko zauważymy pierwsze objawy informujące o uszkodzeniach w obrębie pompy wtryskowej.

Szybka diagnoza i usunięcie usterki zatrzyma eskalację uszkodzeń, za którymi niewątpliwie idzie wyższy koszt naprawy. Przy wyborze warsztatu należy kierować się rzetelnością i doświadczeniem kadry pracowniczej, a także nowoczesnym parkiem technologicznym dysponowanym przez serwis. Prawidłowy styl jazdy i świadomość na temat przyczyn awarii pompy wtryskowej oraz ich unikanie, pozwoli długo cieszyć się pełną sprawnością pompy.