Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Regeneracja pompowtryskiwaczy cena

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 3000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja pompowtryskiwaczy cena

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Ceny regeneracji pompowtryskiwaczy mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak model i marka samochodu, rodzaj uszkodzenia, region, w którym znajduje się serwis, oraz konkurencyjność rynku. Zwykle regeneracja pompowtryskiwaczy jest bardziej ekonomiczną opcją w porównaniu z zakupem nowych podzespołów. Koszt regeneracji pompowtryskiwaczy może obejmować różne elementy, takie jak koszty diagnostyki, demontażu i montażu, czyszczenie, wymiana uszkodzonych elementów, kalibracja, testowanie i ewentualna gwarancja na wykonane prace. Koszt może również różnić się w zależności od liczby naprawianych pompowtryskiwaczy.

1. Naprawa Pompowtryskiwaczy Cena – Koszt Naprawy Pompowtrysków | Bosch Diesel Service – wysyłkowo z całej Polski

Pompowtryskiwacze montowane są tylko w markach aut grupy Volkswagen, czyli Audi, VW, Skoda i Seat. Te cztery marki stanowią duży udział na polskim rynku samochodowym. Według danych ministerstwa finansów w 2014 roku zarejestrowano prawie 400 000 nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych, z czego największym zainteresowaniem cieszyły się Skoda i Volkswagen. Wśród 800 000 samochodów sprowadzonych do Polski również największą przychylność Polaków zyskał volkswagen Passat i Golf oraz Audi A3 oraz A4. Te dane mogą w pewien sposób obrazować ilość aut grupy VW na naszym rodzimym rynku i tysiące aut, które pod maską mają pompowtryskiwacze.
Pompowtryskiwacze w zasadzie są dość solidną częścią układu paliwowego. W teorii powinny służyć z przebiegiem około 500 000 kilometrów, jednak w Polsce zwykle awarie zdarzają się już znacznie wcześniej.

2. Przyczyna uszkodzeń pompowtryskiwaczy?

Przyczyny uszkodzeń pompowtrysków mogą być różne. Jedną z głównych przyczyn z pewnością można wymienić eksploatacja końcówek w pompowtryskiwaczach, które z czasem na skutek kontaktu z gorącymi spalinami wypalają się. Równie ważna jest jakość tankowanego paliwa, która w przypadku zanieczyszczeń może uniemożliwić prawidłowe działanie pompowtryskiwaczy. Szczególnie niezalecana jest jazda na prawie pustym baku, powodem jest skraplająca się woda w zbiorniku paliwa, która miesza się z olejem napędowym, powodując zatarcie wtryskiwaczy. Reasumując, pompowtryskiwacze ulegają awarii, ponieważ do środka dostały się zanieczyszczenia, które powodują zatarcie ruchomych części mechanizmu lub przepalona została końcówka wtrysku. Wszystkie Pompowtryskiwacze Bosch regenerujemy w naszym serwisie Bosch Diesel Service - Pawlik szczególnie VW, SEAT, SKODA, AUDI 2,5 2,0 1,9 1,4 TDI – SPECJALIZACJA GRUPA VAG.

3. Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy?

Objawami uszkodzonych pompowtryskiwaczy może być spadek mocy, większe spalanie paliwa, nierówna praca silnika, problemy z uruchomieniem lub gaśnięcie silnika. Symptomy te mogą być spowodowane również innymi czynnikami, dlatego też w pierwszej kolejności należy wyeliminować wszelkie inne źródła. Na przykład problem z odpaleniem silnika może być związany z wadliwą świecą żarową albo z rozrządem niewłaściwie ustawionym.

4. Jak sprawdzić stan pompowtryskiwaczy?

Wstępny stan techniczny pompowtryskiwaczy można sprawdzić w swoim garażu lub u mechanika. Potrzebny jest do tego komputer, oprogramowanie VAG-COM oraz kabel diagnostyczny. Dzięki podpięciu auta do komputera uzyskuje się informacje dotyczące między innymi korekcji dawek paliwa, która dla silników WV TDI 1.4 lub 1,9 wynosi /- 2,8mg gdzie wartość 0 jest najbardziej pożądana. Informacje dotyczą również stanu elektrozaworu lub BIP-u (Begining of Injection Period), który mierzy odchylenie czasu otwarcia elektrozaworu od zakładanego w oprogramowaniu ECU.

Regeneracja pompowtryskiwaczy - cena 

Pompowtryskiwacze Bosch mogą być w pełni regenerowane, jednak naprawa w zaciszu domowego garażu jest niemożliwa. Regeneracja pompowtryskiwaczy odbywa się na urządzeniach do tego przystosowanych. Profesjonalny serwis najpierw sprawdza, czy nie ma widocznych defektów, a następnie przechodzi do procesu czyszczenia w myjkach ultradźwiękowych i termiczno- chemicznych. Po tych zabiegach można założyć pompowtryskiwacze na urządzenie testujące, po którym można określić stan oraz przyczynę awarii. Koszt regeneracji pompowtryskiwaczy zależy od liczby testów, jaki musi przejść pompowtryskiwacz dla osiągnięcia wymaganych przez producenta parametrów. Czasami wystarczy już samo czyszczenie, jednak czasami trzeba większej ilości regulacji dla osiągnięcia odpowiednich właściwości. Zdarza się także, że nie obędzie się bez wymiany końcówki dla osiągnięcia parametrów. Cena końcówki pompowtryskiwacza mocno wpływa na całkowity koszt regeneracji. Istotne jest jednak zamontowanie dobrej jakości końcówek za względu na bezpośredni kontakt z wysokimi temperaturami panującymi podczas pracy silnika. Słabej jakości końcówki mogą w przyszłości powiększyć koszt naprawy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Marek

Wystawiono Rok temu

Cena regeneracji pompowtryskiwaczy zależy od wielu czynników, takich jak marka i model pojazdu, typ silnika, producent pompowtryskiwaczy oraz stopień zaawansowania uszkodzenia lub zużycia. Cena regeneracji pompowtryskiwaczy zwykle waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych za sztukę. Na przykład, cena regeneracji pompowtryskiwacza do samochodu osobowego będzie niższa niż cena regeneracji pompowtryskiwacza do samochodu ciężarowego. Cena regeneracji również zależy od wybranego warsztatu czy specjalisty, dlatego dobrze jest porównać ceny u kilku różnych specjalistów, aby upewnić się, że otrzymasz najlepszą cenę za usługę. Jeśli chodzi o porównanie cen regeneracji do cen nowych pompowtryskiwaczy to cena regeneracji jest zwykle niższa, ale trzeba pamiętać, że regeneracja jest procesem naprawy lub odnowy pompowtryskiwacza, a nie wymiana na nowy.

Czy ta opinia była pomocna?

Marek

Wystawiono 4 lata temu

Fajnie, że pompowtryskiwacze są tak umieszczone i skonstruowane, że wstępną ocenę ich stanu mogę zrobić we własnym garażu.

Czy ta opinia była pomocna?

Joker258

Wystawiono 5 lat temu

Super, nie muszę wychodzić z domu, aby naprawić swoje pompowtryski!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki