Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Przy jakim ciśnieniu otwierają się wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ciśnienie otwarcia wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Przy jakim ciśnieniu otwierają się wtryskiwacze?
Przy jakim ciśnieniu otwierają się wtryski?

Ciśnienie otwarcia się wtryskiwacza wynika z siły nacisku sprężyny na iglicę. Wartość nacisku jest ściśle określona przez producenta danego wtryskiwacza i powinna mieścić się w granicy 120-160 VAT. Nacisk przekłada się na dawkę biegu jałowego (LL), dawkę emisji (EM), pilotażową i na inne w mniejszym stopniu. Zmieniając powyższe parametry, zmieniamy charakterystykę pracy wtryskiwacza. Zastosowanie parametrów określonych przez producenta gwarantuje jakość i charakter pracy wtryskiwaczy, dlatego też tak duże znaczenie ma prawidłowa i umiejętna regulacja. Decydując się na naprawę wtryskiwaczy, warto więc wybrać się do serwisu, który wie, jak powinna przebiegać regulacja ciśnienia otwarcia wtryskiwacza i jakie wartości należy zastosować.

Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza – Regulacja ciśnienia otwarcia wtryskiwacza

Jak już wiemy, ciśnienie otwarcia wtryskiwacza możemy regulować poprzez zmianę nacisku sprężyny na iglicę. Nie badamy ciśnienia otwarcia samego w sobie, ponieważ wynika ono właśnie z ustawienia powyższego parametru. Powinniśmy więc dążyć do odpowiedniego nacisku, który to de facto zdefiniowany jest przed producenta. Odpowiednio wysokie ciśnienie dawki wtrysku zapewnia jej precyzyjność, dzięki czemu możemy cieszyć się komfortową jazdą i dobrymi osiągami.

1. Obsługa wtryskiwaczy silników diesla – Regulacja wtryskiwaczy

Aby wtryskiwacz mógł prawidłowo wykonywać swoją pracę, należy zadbać o to, by był właściwie wyregulowany, prawidłowo zainstalowany w gnieździe, a pojazd odpowiednio eksploatowany. Trzeba też wiedzieć, że na żywotność, jak i pracę wtrysków w dużym stopniu wpływa jakość paliwa, dlatego należy tankować olej napędowy o odpowiednich właściwościach smarnych oraz zabezpieczających. Prawidłowa kalibracja ma ogromne znaczenie dla pracy wtryskiwaczy, dlatego tak ważne jest, aby w czasie regulacji zastosować parametry zadane przez producenta.

2. Wtryskiwacze Common Rail – zasada działania – Common rail opinie

Wtryskiwacze rozpoczynają prace w momencie otrzymania na cewkę impulsu ze sterownika. Z kolei sterownik opierając się na rzeczywistym zapotrzebowaniu silnika w moc oraz na podstawie informacji otrzymanych z czujników decyduje o momencie, czasie i ilości wtryskiwanego paliwa. Ze względu na znaczne poprawienie parametrów użytkowych, układ Common Rail cieszy się dużą popularnością i uznaniem zarówno wśród mechaników, jak i w kręgu użytkowników Diesla. Technologia Common Rail przoduje nad poprzednimi rozwiązaniami wtryskowymi także pod kątem ekonomicznym i ekologicznym.

Wtryski Common Rail – zasada działania
Wtryskiwacze Common Rail – zasada działania

3. Wtrysk common rail. Precyzja wysokich ciśnień – Common Rail ciśnienie na listwie

Dzięki bardzo wysokiemu ciśnieniu, jakie udało się uzyskać w systemie Common Rail, dawka paliwa jest niebywale precyzyjna, co przekłada się na o wiele lepszą pracę silnika. Wtryskiwane paliwo przybiera postać mgiełki i jest dawkowane nawet 7-krotnie podczas jednego cyklu pracy cylindra, co między innymi znacznie ulepszyło proces spalania paliwa. Ciśnienie na listwie uzależnione jest od generacji danego wtrysku, najczęściej jednak spotkamy te z ciśnieniem rzędu 1600 barów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maniuś

Wystawiono Rok temu

Otwarcie wtryskiwaczy zazwyczaj następuje przy ciśnieniu rzędu kilkuset barów. Ciśnienie to jest potrzebne, aby wtryskiwacze mogły prawidłowo działać i dozować paliwo do komory spalania. Ciśnienie otwarcia wtryskiwaczy jest ustalane przez producenta i zależy od charakterystyki silnika oraz od rodzaju stosowanych wtryskiwaczy. W niektórych przypadkach ciśnienie otwarcia wtryskiwaczy może być regulowane, np. poprzez zmianę ustawień elektrozaworów lub za pomocą specjalnych narzędzi diagnostycznych.

Czy ta opinia była pomocna?

Helios_80

Wystawiono 2 lata temu

Nie wiedziałem przy jakim ciśnieniu otwierają się wtryski, ciekawe informacje. Warto poczytać.

Czy ta opinia była pomocna?

Mechanik

Wystawiono 2 lata temu

Jak czegoś nie wiem z doświadczenia, to zawsze sprawdzam w procedurach naprawy producenta. Jak się stosuje parametry zalecane, to wtedy powinno wszystko działać tak jak trzeba.

Czy ta opinia była pomocna?

Adam.szostek

Wystawiono 2 lata temu

Ostatnio znajomy mechanik sprawdzał moje wtryski. Na szczęście wszystko gra, ciśnienie też w normie, wszystko ładnie się otwiera, ale wiem, że dużo z tym problemów nie raz.

Czy ta opinia była pomocna?

roksi_134

Wystawiono 2 lata temu

Dla mnie ten temat jest trudny, ale widać, że pisał ten artykuł specjalista w swoim fachu!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki