Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Problemy z wtryskiwaczami Diesla – jak je rozwiązać?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Problemy z wtryskiwaczami między innymi z lejącymi wtryskami można rozwiązać dzięki kompleksowej regeneracji w serwisie. Proces regeneracji wtryskiwaczy Common Rail obejmuje kilka kluczowych kroków:

• Rozmontowanie wtryskiwaczy - elementy są starannie demontowane z układu paliwowego.
• Diagnostyka - po demontażu przeprowadza się szczegółową diagnostykę wtryskiwaczy w celu oceny ich stanu technicznego i możliwości regeneracji.
• Czyszczenie - wszystkie części są gruntownie oczyszczane z zanieczyszczeń i osadów.
• Naprawa lub wymiana uszkodzonych elementów - uszkodzone części są naprawiane lub wymieniane, aby przywrócić pełną sprawność wtryskiwaczy.
• Testowanie - każdy wtryskiwacz przechodzi szereg testów, w tym testy bezpieczeństwa i precyzyjności dawkowania paliwa.
• Kalibracja i montaż - wtryskiwacze są kalibrowane do odpowiednich parametrów i montowane z powrotem w układzie paliwowym.

Regeneracja wtryskiwaczy Diesel to proces wymagający specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Zaleca się powierzenie wykonania tej usługi profesjonalistom, ponieważ próby naprawy w domowych warunkach mogą skutkować uszkodzeniem wtryskiwaczy lub innych elementów układu paliwowego.

Wtryskiwacz Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Kontrolka Check Engine na desce rozdzielczej

Jak samemu wyczyścić wtryskiwacze Diesla?

Jeśli chcesz samodzielnie zadbać o stan techniczny wtryskiwaczy w swoim samochodzie, możesz skorzystać z dostępnych preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy, które są dostępne w sklepach motoryzacyjnych. Wystarczy dodać odpowiedni preparat do baku przed tankowaniem paliwa. W przypadku bardziej zabrudzonych wtryskiwaczy istnieje możliwość bezpośredniego czyszczenia poprzez dodanie detergentu do filtra paliwa lub podłączenie przewodów paliwowych do pojemnika z preparatem.

Jak pracuje silnik z uszkodzonym wtryskiem?

Silnik Diesla z wtryskami

Silnik z uszkodzonym wtryskiem może pracować nieprawidłowo, co prowadzi do różnych problemów z jego działaniem. Objawy uszkodzonych wtrysków Common Rail są następujące:

1. Nierównomierna praca silnika - jeśli jeden z wtryskiwaczy jest uszkodzony, silnik może pracować nierównomiernie lub tracić moc. To może objawiać się jako drgania, nieprawidłowe chodzenie silnika lub brak mocy podczas przyspieszania.
2. Zwiększone zużycie paliwa - uszkodzony wtryskiwacz może powodować niewłaściwe spalanie paliwa, co z kolei prowadzi do zwiększonego zużycia paliwa. Silnik może potrzebować więcej paliwa niż zwykle, co jest nieekonomiczne i kosztowne dla właściciela pojazdu.
3. Emisja szkodliwych substancji - nieprawidłowe spalanie oleju napędowego może prowadzić do zwiększonej emisji szkodliwych związków chemicznych, takich jak tlenki azotu (NOx) i cząstki stałe.
4. Uszkodzenie innych części silnika – niesprawne wtryski mogą doprowadzić do awarii innych podzespołów, takich jak turbosprężarka, układ wydechowy lub katalizator. Niewłaściwe spalanie paliwa może prowadzić do nadmiernego nagrzewania się tych części, co może doprowadzić do ich uszkodzenia.
5. Błędy w układzie sterowania silnikiem - współczesne pojazdy posiadają zaawansowane systemy sterowania silnikiem, które monitorują i kontrolują różne parametry pracy silnika.

Jak zresetować wtryski Diesla?

Aby zresetować wtryskiwacze, trzeba podłączyć się do sterownika silnika za pomocą specjalnego urządzenia diagnostycznego. Następnie należy uruchomić dedykowany program do kodowania wtryskiwaczy i skasować stare kody IMA z odpowiedniego miejsca. Po wymianie wtryskiwaczy stare kody stają się nieaktualne, więc konieczne jest ich usunięcie i wprowadzenie nowych. Procedurę kodowania trzeba przeprowadzić za każdym razem po naprawie wtryskiwaczy, ich wymianie na nowe lub regenerowane, a także przy zamontowaniu wtryskiwaczy używanych. W przypadku nowych wtryskiwaczy wystarczy wpisać kod IMA, zgodny z numerem katalogowym wtryskiwacza. Natomiast w przypadku wtryskiwaczy regenerowanych konieczne jest wcześniejsze obliczenie nowego kodu. Nowy kod można uzyskać, testując wtryski na stanowisku probierczym. Komputer porównując aktualne wartości z wartościami zadanymi przez producenta, automatycznie obliczy nowy kod IMA.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki