Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Lejące wtryski Diesel – czym są spowodowane?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Z lejącymi wtryskiwaczami przede wszystkim mamy do czynienia, gdy końcówka rozpylacza jest uszkodzona. Otwiera się ona wcześniej i przy niższym ciśnieniu, niż powinny, wówczas paliwo jest aplikowane wtedy w postać strumienia zamiast mgiełki. Taki stan rzeczy występuje, gdy końcówka rozpylacza wtrysku przyjmuje nieprawidłowy kształt, co wynikać może na przykład z mechanicznego uszkodzenia lub stopienia elementu. W efekcie tego dawka paliwa, którą dostarcza uszkodzony wtrysk, jest daleka od oczekiwanej wartości. Taki sam efekt również powoduje zalegający na ich powierzchni nagar i innego rodzaju osady. Problem lejących wtrysków ma potencjał do spowodowania poważnych uszkodzeń w innych częściach układu paliwowego, a nawet kluczowych podzespołach pojazdu, jak turbosprężarka, filtr cząstek stałych, a nawet sam silnik. Dlatego też niezwykle istotne jest szybkie wykrycie i usunięcie źródła problemu, by uniknąć kosztownej naprawy. W praktyce naprawa lejących wtryskiwaczy paliwa często jest związana z wymianą rozpylacza.
Należy jak najszybciej wyeliminować źródło takiej awarii, gdyż może ono doprowadzić do dużo poważniejszych problemów.

Wtryskiwacze
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Regeneracja wtryskiwacza

Lejące wtryski, jak je rozpoznać?

O lejących wtryskach informuje szarpiący silnik, jednak żeby rzetelnie określić źródło awarii, dobrze jest wykonać testy przelewowe oraz precyzyjną diagnostykę. Za pomocą testów sprawdzane są parametry dawki paliwa poszczególnych wtryskiwaczy. Usunięcie takiego rodzaju awarii jest bardzo ważne, ponieważ może doprowadzić między innymi do wypalenia się tłoków. Lejące wtryskiwacze mogą także spowodować zatarcie turbosprężarki lub uszkodzenie pompy wysokiego ciśnienia. Najdroższą konsekwencją lejących wtrysków może być uszkodzenie filtra DPF, a nawet zatarcie jednostki napędowej pojazdu.

Objawy uszkodzonego wtrysku

  • Naprzemienny spadek oraz wzrost mocy,
  • pogorszone osiągi,
  • wystąpienie dymu o nieprzyjemnym zapachu z rury wydechowej auta,
  • trudności z odpalaniem pojazdu i jego częste gaśnięcie,
  • szarpiący i nierówno pracujący silnik.

Są to typowe objawy świadczące o usterce wtryskiwaczy paliwa. Uszkodzone wtryski mogą iść w parze również ze zwiększonym zużywaniem paliwa, stukaniem spod maski i nieprzyjemnym drganiem silnika. Zużyte w Dieslu wtryskiwacze oznaczają znaczny spadek komfortu jazdy, ale i ryzyko uszkodzenia innych kluczowych części samochodu.

Pracownia regeneracji wtryskiwaczy

Jak sobie poradzić z lejącym wtryskiwaczem?

Rozwiązanie problemu lejących wtryskiwaczy zaczyna się od identyfikacji i usunięcia zanieczyszczeń. Jeżeli pomimo dokładnego wyczyszczenia wtrysk nadal "leje", może to oznaczać, poważniejszą usterkę, której nie można rozwiązać samym czyszczeniem. W takim przypadku zalecamy skorzystanie z pomocy profesjonalnego serwisu samochodowego. Wykwalifikowani fachowcy mają do dyspozycji profesjonalne narzędzia diagnostyczne, które pozwalają na precyzyjne określenie problemu. W zależności od otrzymanej diagnozy niezbędna może być regeneracja wtryskiwaczy, naprawa, a niekiedy nawet wymiana. Warto pamiętać, że długotrwałe lekceważenie problemu lejących wtryskiwaczy może doprowadzić do poważnych uszkodzeń w silniku i dużo wyższych kosztów naprawy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki