Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Problem z zakodowaniem wtryskiwacza - jak go rozwiązać?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Błędne wprowadzenie kodu, który jest unikalny oraz precyzuje parametry pracy danego wtryskiwacza paliwa jest najczęstszą przyczyną problemów z jego zakodowaniem. W przypadku wtryskiwaczy paliwa poddanych regeneracji, brak możliwości ich zakodowania może być spowodowany nie wykasowaniem poprzednich ustawień ze sterownika. W pierwszej kolejności należy więc usunąć stary kod oraz wpisać nowy, który generowany jest automatycznie na stole probierczym. W tym celu warto udać się do profesjonalnego serwisu, gdzie przy pomocy odpowiednich narzędzi diagnostycznych, oprogramowania oraz doświadczonych fachowców wtryski zostaną zakodowane.
Warto mieć na uwadze fakt, że kodowanie wtryskiwaczy paliwa w razie ich wymiany lub regeneracji jest koniecznością, aby zapewnić ich prawidłowe działanie. Nieprawidłowo zakodowane wtryski mogą powodować problemy z silnikiem, takie jak nierównomierna jego praca, zwiększone spalanie paliwa czy zwiększona emisja spalin.

Kodowanie Wtyskiwacza
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Programowanie wtryskiwaczy

Czy można źle zakodować wtryskiwacze?

Wiemy już, że wtryskiwacze mogą zostać źle zakodowane poprzez wyżej wymienione czynniki. Możemy także spotkać się z rozkodowanymi wtryskami. Niewłaściwie zakodowane wtryski będą wykazywać objawy podobne do uszkodzonych lub wyeksploatowanych podzespołów.
Należy mieć na uwadze fakt, że pojawienie się takich symptomów, może skutkować poważną awarią układu wtryskowego lub nawet silnika. Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem w przypadku braku kodowania jest skorzystanie z usług autoryzowanego warsztatu samochodowego w celu przeprowadzenia serwisowej kalibracji wtryskiwaczy

Dlaczego należy kodować wtryskiwacze paliwa?

Najważniejszym powodem dla którego należy kodować wtryskiwacze jest spełnianie norm dotyczących emisji spalin i jakości. Ponadto kodowanie wtryskiwaczy jest niezbędne do prawidłowej pracy silnika. W przypadku braku ich zakodowania można napotkać symptomy takie, jak:

  • zaburzenia pracy silnika, większe zużycie paliwa, przyśpieszone zapychanie filtra DPF, emisja dymu z rury wydechowej pojazdu, wydobywanie się spod maski auta metalicznego dźwięku, odgłosów stukania.

Wspomniane wyżej objawy rozregulowanych wtrysków nie tylko są uciążliwe, ale także w krótkim czasie prowadzą do występowania kolejnych kosztownych awarii. Nie warto więc sprawy tej zostawiać na później.

Cewka wtryskiwacza

Wymiana lub regeneracja wtryskiwaczy – co trzeba zrobić po?

Po każdej wymianie wtryskiwaczy bądź ich regeneracji konieczne jest ponowne ich zakodowanie, czyli wyrównanie dawki wtrysku paliwa. Jest to niezbędne działanie, które wpływa na równomierną i wydajną pracę całego układu wtryskowego. Nowe lub już zregenerowane wtryski często wykazują inne parametry, dlatego dokonać kalibracji, aby te wartości ujednolicić. W przypadku niezakodowania lub rozkodowania części, ich praca będzie się niewiele różniła od pracy uszkodzonych czy wyeksploatowanych wtryskiwaczy. Wraz z upływem czasu podzespoły niestety samoistnie zużywają się, tym samym rozkodowują. Dlatego istotna jest czujność oraz szybka reakcja w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki