Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Problem z wtryskiwaczami paliwa – regeneracja czy wymiana na nowe?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Uszkodzone wtryskiwacze to problem, który może mieć poważny wpływ na wydajność i działanie silnika pojazdu, w takiej sytuacji mamy do wyboru dwie opcje, regenerację wtryskiwaczy lub ich wymianę.
Koszt wymiany jednego wtryskiwacza rozpoczyna się od kilkuset złotych, a sięga nawet kilku tysięcy. Biorąc pod uwagę, że każdy cylinder ma osobny wtryskiwacz paliwa, naprawa całego układu nie jest tania. Właśnie dlatego bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest regeneracja wtryskiwaczy.
W większości awarii podzespołów wystarczy sama regeneracja, tym bardziej że naprawione wtryski są równie trwałe, jak te fabrycznie nowe elementy.
Wymiana wtryskiwaczy na nowe jest sporo droższą opcją niż regeneracja, jednak zapewnia 100% gwarancję, że wtryskiwacze paliwa będą działać poprawnie.
Które więc rozwiązanie wybrać? Jeśli wtryski nie są zbytnio uszkodzone i można z powodzeniem je zregenerować, to opcja ta jest zdecydowanie korzystniejsza finansowo i ekonomicznie. Usługa pozwala na znaczne oszczędności, przy jednoczesnym przywróceniu pełnej sprawności wtryskiwaczy paliwa.
Jeśli jednak podzespoły są w bardzo złym stanie i regeneracja nie jest możliwa, to jedynym rozwiązaniem jest ich wymiana.
W przypadku, kiedy nie mamy pewności, które rozwiązanie jest dla nas najlepsze, warto jest skonsultować się z mechanikiem. Specjalista pomoże ocenić stan wtryskiwaczy i doradzi, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla naszego pojazdu.

Pracownia regeneracji wtryskiwaczy
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Wtryskiwacz

Regeneracja wtryskiwaczy

Regeneracja wtryskiwaczy jest procesem, w który przywraca zużyte i niesprawne wtryski do pierwotnego stanu fabrycznego. Usługa powinna być przeprowadzana w autoryzowanych serwisach samochodowych, posiadających najnowocześniejsze technologie i narzędzia.
Regeneracja wtryskiwacza rozpoczyna się od jego precyzyjnej kontroli. Pęknięcie korpusu, głębokie rdzawe wżery bądź jego deformacja oznaczają brak możliwości wykonania regeneracji. Gdy po wstępnej diagnostyce nie ma przeciwwskazań do regeneracji, można sprawdzić, jak pracuje i wówczas podjąć ostateczną decyzję.
W drugiej kolejności są sprawdzane parametry elektryczne cewki wtrysku. Następnie podzespół jest rozbierany, a elementy dokładnie myte i następnie składane z użyciem nowych części. Kolejnym etapem jest test szczelności oraz pracy przy różnych ciśnieniach i czasach otwarcia wtrysku na specjalnych urządzeniach.
Regeneracja wtryskiwaczy jest znacznie tańszą opcją niżeli ich wymiana na nowe. Koszt regeneracji jednego wtryskiwacza rozpoczyna się już od 190 złotych, w zależności od rodzaju wtryskiwacza i stopnia uszkodzenia.

Dlaczego wtryskiwacze mogą się popsuć?

Wtryskiwacze paliwa Common Rail psują się głównie od użytkowania paliwa słabej jakości. Innymi przyczynami ich awarii jest brak systematyczności w wymianie oleju silnikowego i filtrów, niewłaściwy skład biochemiczny oleju napędowego i występowanie usterek w obrębie innych układów.
Wtryskiwacze mogą ulec uszkodzeniu także z powodów, takich jak:

  • zużycie mechaniczne wtrysków paliwa,
  • obecność różnorodnego rodzaju zanieczyszczeń,
  • uszkodzenia mechaniczne wtrysków podczas wypadku.
Zregenerowany wtryskiwacz

Co wskazuje na uszkodzenie wtryskiwaczy paliwa?

Uszkodzenie wtryskiwaczy paliwa może zgłosić system diagnostyczny pojazdu. Znać o tym da pomarańczowa kontrolka „check engine” najczęściej w kształcie silnika. Jednak nie zawsze. Jakie są inne symptomy uszkodzenia wtryskiwaczy? To m.in:

  • odczuwalnie nierówna praca silnika pojazdu,
  • szarpanie i drgania jednostki napędowej podczas jazdy,
  • znacznie odczuwalny spadek mocy,
  • zauważalnie zwiększone spalanie oleju napędowego,
  • pojawienie się zadymienia z rury wydechowej, białe lub czarne zabarwienie spalin,
  • słyszalne odgłosy stukania pochodzące z wnętrza silnika.

W przypadku zauważenia któregokolwiek z powyżej wymienionych symptomów należy jak najszybciej zdiagnozować przyczynę problemu oraz podjąć odpowiednie kroki naprawcze.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki