Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Problem z silnikiem po wymianie wtrysków – co może być przyczyną?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Nierówna praca silnika po wymianie wtryskiwaczy paliwa najczęściej jest spowodowana:

  • Błędnym zakodowaniem wtryskiwaczy, co oznacza to, że wtryski nie zostały ze sobą zsynchronizowane i ich parametry różnią się od siebie, co się odbija na pracy silnika. Wymiana wtryskiwaczy paliwa bez zakodowania jest zdecydowanie nie zalecana.
  • Niesprawne wtryskiwacze, niestety zdarza się, że nawet nowe wtryski mogą być wadliwe. Należy sprawdzić je pod kątem poprawnego dawkowania paliwa oraz rozpylania.
  • Nieszczelności w układzie paliwowym, wszelkie nieszczelności mogą powodować przedostawanie się powietrza do układu, co zakłóca pracę wtrysków.
  • Nieumiejętnym montażem wtrysków w gnieździe.
  • Uszkodzenie innych elementów silnika, problemy z jednostką napędową mogą także być spowodowane uszkodzeniem innych podzespołów, jak pompa paliwa, czujniki bądź przewody elektryczne.
Serwisowe sprawdzanie silnika
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Kodowanie wtryskiwacza

Po wymianie wtrysków szarpie

Jeżeli pominięty zostanie kluczowy krok, jakim jest adaptacja, objawy niezakodowanych wtrysków będą łatwo zauważalne. Nie tylko w postaci szarpania czy drgania silnika, ale też kłopotów z uruchomieniem, podwyższonego spalania paliwa, nadmiernej emisji spalin z rury wydechowej, zaświeconej kontrolki ,,check engine’’ czy wyraźnego spadku mocy samochodu. W takiej sytuacji związek pomiędzy wymianą wtryskiwaczy paliwa, a nierównym działaniem silnika wydaje się oczywisty. Warto jednak wziąć pod uwagę również to, że te symptomy mogą wynikać także z uszkodzenia pompy wysokiego ciśnienia, dlatego zalecane jest jej dokładne sprawdzenie.

Dlaczego kodowanie wtryskiwaczy jest niezbędne?

Kodowanie wtryskiwaczy paliwa po ich wymianie umożliwia proste i dokładne kontrolowanie dawek paliwa, czasu wysterowania oraz ogólnej pracy podzespołów. Kodowanie zawsze uwzględnia najważniejsze właściwości silnika oraz jego indywidualne parametry. Warto wiedzieć, że wszystkie wtryski CR, pracujące w tym samym układzie, powinny charakteryzować się jednakową klasyfikacją.
Istotnym celem jest też zapewnienie optymalnej wydajności silnika, wyrównanie parametrów dawkowania oleju napędowego dla wszystkich wtryskiwaczy i ograniczenie emisji spalin. Kodowanie jest kluczowy krok podczas wymiany wtryskiwaczy bądź ich naprawy. Poprawne dostosowanie podzespołów do potrzeb jednostki napędowej ma duży wpływ na jej wydajność, poprawne funkcjonowanie, ekonomię, jak i ekologię.

Pracownia regeneracji wtrysków

Jak rozwiązać problem nierównej pracy silnika po wymianie wtrysków?

W takiej sytuacji warto niezwłocznie skorzystać z wizyty w rzetelnym serwisie, aby dokładnie zdiagnozować przyczynę takiego stanu rzeczy. Specjalista wykona:

  • Dokładne sprawdzenie wtryskiwaczy – należy sprawdzić montaż wtrysków oraz same podzespoły pod kątem prawidłowego dawkowania paliwa i jego rozpylania.
  • Zakodowanie wtryskiwaczy – specjalista musi się upewnić czy wtryski zostały zakodowane, i czy zostało to wykonane poprawnie.
  • Usunięcie nieszczelności – sprawdzona zostanie także szczelność całego układu paliwowego.
  • Wyczyszczenie układu paliwowego – w przypadku  zanieczyszczenia w układzie paliwowym należy go wyczyścić.
  • Diagnostyka silnika – w sytuacji, gdy problemy z silnikiem nie ustępuje po sprawdzeniu wtryskiwaczy, niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowej diagnostyki silnika.
Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki