25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla

Autor: Barbara Bolibok
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Chcąc dokonać usunięcia zanieczyszczeń nagromadzonych w układzie wtryskowym, możesz użyć do tego środka, jakim jest preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla. Użycie tego płynu będzie ograniczało się do działań czyszczących wtryski bez demontażu, więc każdy laik motoryzacyjny może je przeprowadzić samodzielnie, stosując się jedynie do wytycznych producenta preparatu, znajdujących się na jego etykiecie. Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla Common Rail można stosować, jako dodatek do paliwa. Aplikujemy go, w celu usunięcia nagromadzonych nagarów, czy też innych szkodliwych osadów, które mają właściwości blokujące, na przykład końcówkę rozpylacza. Zablokowana końcówka nie ma możliwości efektywnego podawania paliwa w wymaganej ilości, więc transport paliwa do silnika zostaje unieruchomiony lub występuje sekwencyjnie.

 

Do najbardziej popularnych i ogólnodostępnych środków czyszczących wtryskiwacze w Dieslu, które występują na rynku motoryzacyjnym, zaliczamy Liqui Moly oraz TEC 2000. Do czyszczenia układu paliwowego wymienione płyny mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednak na pewno warto je zastosować w formie testowej, czy zanieczyszczony wtryskiwacz musi podlegać obowiązkowej serwisowej wymianie. Tym bardziej że cena preparatu czyszczącego wtryski jest na tyle niska (około 50 zł), że może sobie na nią pozwolić każdy Kierowca. Bardzo często preparat Liqui Moly jest określany, jako Liqui Moly - Regenerator wtrysków. Opinie o tym płynie, który dokonuje „regenerację czyszczącą” wtrysku poprzez aplikację płynu do wlewu paliwa pojazdu, są bardzo pozytywne. Jego użycie jest zalecane wszystkim jednostkom napędowym Diesla i można go stosować nie tylko pod kątem czyszczenia wtrysków, ale również pomp wtryskowych, czy komór spalania.

 

Należy wziąć pod uwagę fakt, że preparaty czyszczące wtryski są to środki, które najlepiej stosować profilaktycznie. Jeżeli mamy do czynienia z mocnymi efektami zabrudzeń, typu wżery występujące w zaworach sterujących wtryskiwaczami, to taki środek czyszczący nie dokona ich usunięcia. Dlatego najlepszą opcją będzie zlecenie działań czyszczących w miejscu, jakim jest autoryzowany serwis, który za pomocą urządzeń, typu myjka ultradźwiękowa, skutecznie pozbędzie się szkodliwych osadów i przedłuży żywotność wtryskiwaczy. Czyszczenie serwisowe wtryskiwaczy to skuteczny sposób na pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń.

  

Elementy składowe wtryskiwacza po serwisowym czyszczeniu
Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla


Zestaw do czyszczenia wtryskiwaczy – sprzęt dla każdego typu pojazdu

Zestaw do czyszczenia zabrudzonych wtrysków jest zestawem przeznaczonym dla Kierowców, którzy chcą podjąć się ich samodzielnego czyszczenia. Taki komplet, w swym wyposażeniu zawiera, m.in.:

 

  1. Końcówki do czyszczenia układu paliwowego wtryskiwaczy
  2. Adaptery,
  3. Węże o różnym rozmiarze,
  4. Urządzenie z podciśnieniem.

 

Wspomniane urządzenie pomaga dokonać czynności czyszczących układu paliwowego bez obowiązku wyjęcia silnika samochodowego. Walizka z wyposażeniem do czyszczenia wtrysków może być wykorzystywana zarówno przez posiadaczy Diesla, jak i samochodów benzynowych. Dzięki użyciu sprężonego powietrza możliwe staje się wyczyszczenie wtrysków Common Rail, wtrysków paliwa, czy też szyny paliowej z zanieczyszczeń osadowych. Występujące osady negatywnie wpływają na wtryskiwacze, ich trwałość i niezawodność. Dlatego zestaw do czyszczenia wtryskiwaczy jest elementem, który może okazać się bardzo przydatnym i obowiązkowym w garażu każdego Kierowcy, jeżeli będziemy mieć do czynienia z niewielkimi zabrudzeniami wtrysków.

 

Wtryskiwacz marki Bosch po wyczyszczeniu
Zestaw do czyszczenia wtryskiwaczy - sprzęt dla każdego typu pojazdu

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO