Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Prawidłowe wartości pompowtrysków

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Prawidłowe wartości pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Prawidłowe wartości dla każdego numeru katalogowego pompowtryskiwacza zostały określone przez producenta. Uwzględnienie zadanych parametrów jest bardzo ważne dla właściwego funkcjonowania układu wtryskowego. O indywidualnych wartościach danego pompowtrysku wiążących się z wydatkiem, decyduje rozpylacz, a konkretnie średnica, kształt i ilość kanalików.

1. Od czego ostatecznie zależą parametry pompowtryskiwaczy 1.9, 2.0 TDI?

Czynniki, które możne wyregulować w profesjonalnym serwisie samochodowym wpływające na ostateczne wartości pompowtrysków, to:

- ciśnienie otwarcia iglicy;
- sterowanie pompy.

W zakresie ustawień sterowania pompy można wyregulować szczelinę otwarcia zaworka oraz tak zwane BIPY pompowtryskiwaczy.
Szczelina – to w praktyce grubość podkładki pod sprężyną zaworka, odpowiadająca za zmianę siły, a w konsekwencji, za okres początku wtrysku – czyli BIP. To właśnie szczelina decyduje o stopniu otwarcia zaworka.

Natomiast BIP to parametr elektryczny, który informuje nas o czasie, kiedy cewka dostaje sygnał zamknięcia zaworka, a faktycznym momentem zamknięcia. Czas zwłoki impulsu elektrycznego regulowany jest za pomocą podkładki regulacyjnej. Czas wysterowania jest impulsu stały, natomiast możemy mieć wpływ na wartość BIP, która przekłada się na dawki (jeśli BIP rośnie, to dawka maleje i odwrotnie).

Parametry pompowtryskiwaczy
Prawidłowe wartości pompowtrysków

Gdzie i jak sprawdzić pompowtryski miernikiem?

Kolejnym ważnym parametrem, z punktu widzenia prawidłowej pracy układu paliwowego jest napięcie pompowtryskiwaczy. Pomiar rezystancji na cewce odbywa się przy użyciu urządzania mierniczego – oscyloskopu. Sprawdzanie pompowtryskiwaczy VCDS najlepiej zrealizować w rzetelnej pracowni zajmującej się naprawą i regeneracją pompowtryskiwaczy. Warsztaty tego typu dysponują nowoczesną technologią naprawy oraz posiadają odpowiednie narzędzia, umożliwiające precyzyjne pomiary.

Prawidłową wartością roboczą napięcia przyjętą dla samochodów osobowych jest 14 Wolt, natomiast w przypadku samochodów ciężarowych jest to 28 Wolt.

Ustawienie prawidłowych wartości pompowtryskiwaczy jest niezwykle ważne dla wszystkich posiadaczy silników wysokoprężnych, ponieważ zapewnia bezawaryjną i komfortową jazdę przez długi czas. Dlatego tak duże znaczenie ma naprawa u doświadczonego fachowca, który stosuje się do wszelkich zadanych przez producenta parametrów pracy pompowtrysków.

Sprawdzania pompowtrysków
Gdzie i jak sprawdzić pompowtryski miernikiem?

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Prawidłowe wartości dla pompowtrysków mogą różnić się w zależności od modelu silnika oraz producenta pojazdu. Zwykle producenci określają specyfikację techniczną swoich pojazdów i w niej określają parametry dla poszczególnych elementów. Pomiary ciśnienia wtrysku, które są uważane za prawidłowe to: Ciśnienie od 0,5 MPa do 2 MPa w zależności od modelu silnika. Strumień paliwa odpowiedni dla modelu silnika. Izolacja elektryczna na poziomie od 0,1 MΩ do 1 MΩ. Oczywiście parametry te mogą różnić się w zależności od modelu silnika, a także konkretnego pojazdu. Zaleca się zapoznanie się z instrukcją obsługi pojazdu lub skonsultowanie się z producentem, lub autoryzowanym serwisem. Ponadto, powinno się pamiętać, że pomiary ciśnienia wtrysku i strumienia paliwa powinny być przeprowadzane przez specjalistę, który posiada odpowiedni sprzęt diagnostyczny oraz doświadczenie w tego typu pracach.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki