Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Prawidłowe parametry wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Parametry wtryskiwacza - jakie są poprawne?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jakie są prawidłowe parametry wtryskiwaczy?
Prawidłowe parametry wtryskiwaczy

Prawidłowe parametry wtryskiwaczy zostały określone przez producenta tych podzespołów i różnią się w zależności od konkretnego numeru katalogowego wtryskiwacza. Zastosowanie zadanych parametrów pracy wtryskiwaczy Common Rail jest bardzo ważne dla uzyskania równomiernej i stabilnej pracy jednostki napędowej.

Po każdej wymianie wtryskiwaczy konieczna jest więc ich adaptacja, którą realizujemy poprzez podłączenie odpowiedniego programu do sterownika silnika i wprowadzenie właściwych dawek.

1. Jak odczytać korekty wtryskiwaczy?

Dane na temat parametrów pracy wtryskiwaczy odczytujemy z testera diagnostycznego podłączonego uprzednio do sterownika silnika. Korekty wtryskiwaczy na plus świadczą o potrzebie zwiększenia dawki poprzez zmiany w ustawieniach sterownika, natomiast korekty na minus informują o konieczności zmniejszenia dawki.

Odchyłki parametrów od wartości standardowych mogą być spowodowane uszkodzonymi wtryskiwaczami bądź złym stanem technicznym silnika. Dlatego oprócz sprawdzenia wtryskiwaczy na komputerze bardzo ważna jest ogólna diagnostyka stopnia zużycia i stanu technicznego jednostki napędowej.

Warto wymieniać wszystkie wtryskiwacze, czy tylko jeden?

Jak już wiemy z informacji zawartych powyżej, parametry pracy wtryskiwacza różnią się między sobą. Jeśli więc ustawimy odpowiednie korekty wtryskiwaczy 2.0 TDI, po czym wymienimy jeden, będzie się to wiązało z nierówną pracą tych podzespołów. Trzeba więc bezwzględnie pamiętać o tzw. przyuczeniu wtryskiwaczy. Wymiana wtrysków bez wprowadzenia odpowiednich korekt nie przyniesie więc żadnych rezultatów, ponieważ nowe części będą pracowały według starych ustawień.

Po wymianie uszkodzonego wtrysku przykładowo 16450RL0G013 konieczne jest też sprawdzenie stanu technicznego pozostałych, ponieważ może się okazać, że cały zestaw wtryskiwaczy wymaga naprawy i wymiany. Bez sensu więc dwa razy ponosić koszty wymiany.
Podsumowując, od tego, czy wymieniamy jeden, czy wszystkie wtryski zależy stopień ich zużycia i ogólny stan techniczny. Jednak warto pamiętać, że kompleksowa wymiana będzie oznaczała równą pracę wtrysków oraz ich dobrą formą przez tysiące kilometrów.

Wymiana wtrysków - jeden czy wszystkie?
Warto wymieniać wszystkie wtryskiwacze, czy tylko jeden?

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Prawidłowe parametry wtryskiwaczy różnią się w zależności od typu silnika, modelu samochodu oraz konkretnego producenta. Niektóre z parametrów, które mogą być sprawdzane przy diagnostyce wtryskiwaczy, to: Ciśnienie paliwa: wartość ciśnienia paliwa, która jest odpowiednia dla danego silnika, jest ustalana przez producenta. Natężenie prądu: wartość natężenia prądu, który jest dostarczany do wtryskiwacza, jest ustalana przez producenta. Dokładność dawkowania: jest to proporcja ilości paliwa, która jest wtryskiwana przez wtryskiwacz, do ilości paliwa, która jest zaplanowana do wtryskiwania. Czas trwania wtrysku: jest to okres czasu, w trakcie którego wtryskiwacz jest otwarty i wtryski paliwo. Czas między wtryskiem: jest to czas między kolejnymi wtryskiwaczami wtryskiwaczy paliwowych. Pozycja wtryskiwacza: pozycja mechaniczna wtryskiwacza, która jest ustalana przez producenta. Oczywiście te parametry są jedynie przykładami i mogą różnić się w zależności od konkretnego pojazdu. Dokładne wartości tych parametrów powinny być określone przez producenta lub znajdować się w instrukcji obsługi.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki