Pompowtryski co ile wymiana? - naprawa pompowtryskiwaczy 1.9 TDI
wtryskiwaczy już od 190 zł.
Po przejechaniu około 150 tysięcy kilometrów możemy się spodziewać, że poziom zużycia pompowtrysków wymusi konieczność ich wymiany. Jest to jednak orientacyjna żywotność pompowtryskiwaczy, bowiem często zdarza się, że przy odpowiedniej dbałości o układ paliwowy możemy cieszyć się ich całkowitą sprawnością przez nawet 250 tysięcy kilometrów. Aby upewnić się, czy cena wymiany pompowtrysków obciąży naszą kieszeń, należy przeprowadzić diagnostykę, która poinformuje nas o stanie technicznym oraz ewentualnych uszkodzeniach pompowtryskiwaczy. W innym przypadku o zużytych podzespołach dowiemy się w momencie wystąpienia objawów, jakie towarzyszą takiej awarii. Trzeba wiedzieć, że żywotność pompowtrysków można z powodzeniem przedłużać, poddając je kompleksowej regeneracji.
Pompowtryskiwacze w silnikach Diesla. Objawy awarii. Sposób naprawy – zapieczone pompowtryski
Awarię pompowtryskiwaczy rozpoznamy po porannych trudnościach z odpaleniem samochodu (kiedy silnik jest zimny), jednak problem będzie występował także na rozgrzanym silniku. Dodatkowo uszkodzone pompowtryski wiążą się z nierówną pracą silnika, utratą mocy i znacznie większym kopceniem z wydechu. Aby przywrócić pompowtryski odpowiednie parametry, konieczne jest czyszczenie wszystkich elementów, a także wymiana zużytych uszczelek. Natomiast jeśli mamy do czynienia z zapieczonymi pompowtryskami, należy skorzystać z pomocy fachowca, który posiada odpowiednie detergenty oraz ściągacze. Bez właściwych narzędzi możemy przyczynić się do trwałego uszkodzenia pompowtrysków.
1. Pompowtryski – wymiana, regeneracja – wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI
Obecnie na terenie Europy ciężko dostać nowe fabrycznie pompowtryskiwacze, z racji tego, że zaprzestano ich produkcji. Zostały zastąpione wtryskiwaczami Common Rail, które znacznie lepiej realizują proces spalania paliwa. Jednak dzięki opracowaniu technologii naprawy, można z powodzeniem przedłużać ich trwałość. Rozwiązaniem jest regeneracja, która przywraca odpowiednie właściwości pompowtrysków, które nawet są porównywane z nowymi częściami.
2. Wymiana pompowtryskiwaczy – silniki Diesla – jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony
Kiedy zaobserwujemy typowe obawy wskazujące na zużycie pompowtrysków, należy możliwie szybko poddać je naprawie, aby uniknąć eskalacji uszkodzeń. Źródło usterki najszybciej znajdziemy, sprawdzając pompowtryski na specjalistycznych urządzeniach diagnostycznych. Dopełnieniem takiej diagnozy musi być jeszcze sprawdzenie wszystkich elementów pompowtrysków, przez co niezbędna jest demontaż i rozbiórka pompowtryskiwaczy.
3. Montaż i regulacja pompowtryskiwaczy – źle ustawione pompowtryski objawy
Prawidłowy montaż oraz odpowiednia regulacja pompowtryskiwaczy zagwarantuję sprawne i równomierne działanie całego układu paliwowego. Dlatego, kiedy konieczna jest naprawa pompowtryskiwaczy, najlepiej skorzystać z pomocy mechanika, który wie, jakie parametry powinny być przypisane do danych pompowtrysków. Nieprawidłowa kalibracja spowoduje szybsze zużycie się tych podzespołów oraz z pewnością będzie wiązała się z mało komfortową jazdą.