Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Pompowtryski – co ile wymiana?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jak często wymieniać pompowtryski?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

O momencie wymiany pompowtryskiwaczy decyduje stopień zużycia i ich ogólny stan techniczny.
Trzeba jednak wiedzieć, że nie ma możliwości wymiany pompowtrysków na nowe, ze względu na to, iż nie są już ani produkowane ani montowane w układach paliwowych samochodów. Zostały wyparte przez wtryskiwacze Common Rail, jednak z racji opracowanej technologii naprawy, z powodzeniem udaje się przywracać im pełną sprawność.

Pojazd sam poinformuje nas o konieczności wymiany pompowtryskiwaczy w 1.9 TDI, gdyż zacznie wykazywać charakterystyczne dla tej usterki objawy. Wówczas nie należy ich ignorować, bo może to skutkować dużym poziomem uszkodzeń, a co za tym idzie – wysoką ceną naprawy.

Objawy wyeksploatowanych pompowtryskiwaczy w Dieslu mogą sprawić wiele problemów w czasie jazdy, dlatego należy je szybko wyeliminować.

Kiedy wymienić pompowtryski?
Pompowtryski – co ile wymiana?

1. Dowiedz się, jaka jest żywotność pompowtryskiwaczy

Przewidziana przez producenta trwałość pompowtrysków została określona na dystans ok. 150 tysięcy kilometrów, a w przypadku dbałości o te podzespoły, nawet 250 tysięcy kilometrów. Warto więc znać najczęstsze przyczyny uszkodzenia pompowtryskiwaczy, aby móc zapobiegać awariom. Czyszczenie pompowtryskiwaczy, jak i regularna diagnostyka układu paliwowego pozwolą w porę zlokalizować potencjalne źródła usterki i podjąć odpowiednie działania naprawcze. Odpowiedni styl jazdy oraz świadomość na temat poprawnego użytkowania pompowtrysków niewątpliwie przełożą się ich prawidłową pracę i oczywiście długą żywotność.

Jak sprawdzić pompowtryski? – najlepszy sposób

Aby sprawdzić stopień zużycia i stan techniczny pompowtryskiwaczy, należy poddać je dokładnym oględzinom przy użyciu właściwych narzędzi oraz specjalistycznych urządzeń diagnostycznych.
Pierwszym krokiem sprawdzania pompowtrysków jest wizualna ocena ich stanu, jednak skrupulatna diagnostyka jest możliwa wyłącznie po zdemontowaniu pompowtrysków i rozłożenia ich na części pierwsze, dlatego konieczna jest wizyta w profesjonalnym serwisie samochodowym.

Jak sprawdzić pompowtryski?
Jak sprawdzić pompowtryski? – najlepszy sposób

Serwisanci w oparciu o doświadczenie i widzę, kierują się wszystkimi procedurami związanymi ze skuteczną naprawą pompowtryskiwaczy.

Sprawdzenie pompowtrysków jest obowiązkowych etapem, rozpoczynającym kompleksową regeneracją. Co więcej, cena wymiany pompowtryskiwaczy jest dość korzystna w perspektywie kosztów, jakie musimy ponieść w przypadku całkowitego uszkodzenia pompowtryskiwaczy, dlatego warto skorzystać z naprawy jak najszybciej. 

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Okres wymiany pompowtrysków zależy od kilku czynników, takich jak jakość paliwa, warunki eksploatacji oraz konserwacja pojazdu. W przypadku pojazdów użytkowych, które są ciągle eksploatowane w trudnych warunkach, takich jak jazda po mieście z dużym natężeniem ruchu, po nierównych drogach lub ciągłe przemieszczanie się, pompowtryski mogą się zużywać szybciej niż w przypadku pojazdów użytkowanych w warunkach normalnych. Zwykle producent daje jakąś orientacyjną przebiegówkę na wymianę tych części. Częstotliwość wymiany pompowtrysków może się różnić w zależności od marki i modelu pojazdu, jednak przy regularnym serwisie oraz używaniu odpowiedniej jakości paliwa, żywotność pompowtrysków może wynosić od 100 000 do 150 000 km. Jednakże, gdy pojazd jest eksploatowany w trudnych warunkach lub nie jest regularnie serwisowany, żywotność pompowtrysków może być krótsza i mogą wymagać wymiany wcześniej.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki