Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Po ilu km zmienia się wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Po ilu km zmienia się wtryskiwacze?
Po ilu km zmienia się wtryskiwacze?

Wymiana wtryskiwaczy jest zazwyczaj wymagana po przejechaniu ponad 250 tysięcy kilometrów. Natomiast minimalna żywotność tego elementu została określona na 150 tysięcy km przebiegu. Oczywiście nie ma sztywnie wyznaczonych granic, decydujących o wymianie tych elementów, ponieważ wszystko jest uzależnione od stanu i stopnia zużycia wtrysków. Ponadto rozpatrując kwestię wymiany tych podzespołów, bardzo popularnym i skutecznym sposobem przywrócenia im pełnej sprawności jest ich regeneracja. Zdecydowanie jest to o wiele tańszy sposób niż zakup nowych zamienników, a ponadto znacznie wydłuży ich pracę. Przy podjęciu decyzji o poddaniu regeneracji wtrysków, należy udać się do specjalistycznego serwisu, który zajmuje się diagnostyką i naprawą tych podzespołów. Tego typu serwisy dysponują nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i narzędziami naprawczymi.

Dlaczego wtryskiwacze Common Rail ulegają zużyciu - Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem

Najczęstszą przyczyną zużywania się wtryskiwaczy Common Rail są zanieczyszczenia, które pojawiają się w wyniku tankowania paliwa kiepskiej jakości. Należy wiedzieć, że taki olej napędowy zawiera zanieczyszczenia w postaci nadmiaru wody, ponadto mógł być niewłaściwie magazynowany lub dolewano do niego niepożądane substancje. Tak więc woda w tym przypadku będzie miała działanie korozyjne i zacznie wpływać negatywnie na smarowanie elementów ruchomych we wnętrzu wtryskiwacza. Efektem takiego działania będą zniszczone lub zużyte podzespoły. Innym czynnikiem mającym wpływ na zużycie lub uszkodzenie tych elementów, jest brak regularnej wymiany filtra paliwa. Ponadto jazda z takimi wtryskiwaczami jest bardzo niebezpieczna i może doprowadzić do uszkodzenia jednostki napędowej pojazdu.

1.Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla - Objawy zużytych wtryskiwaczy w dieslu

Objawami uszkodzenia lub zużycia wtryskiwaczy w nowoczesnych silnikach Diesla jest wysokie zużycie paliwa, twarda praca i niestabilne obroty silnika, częste zapychanie się DPF-u, kłopoty z rozruchem lub gaśnięcie silnika, intensywne dymienie w kolorze czarnym z wydechu. Ponadto podczas jazdy może dojść do nieprzyjemnego szarpania, czyli komfort podróżowania będzie znacznie gorszy. Wszystkie te objawy są niebezpieczne dla pojazdu i mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń układu paliwowego.

Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla
Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla

2. Passat 2.0 i 1.6 TDI długość okresu niezawodności wtryskiwaczy common rail - Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

Jeśli chodzi o określenie długości niezawodnej pracy wtrysków Common Rail w silniku 2.0 i 1.6 TDI Passat, jest to zazwyczaj określone w granicach 150 tys przejechanych km. Zdarzają się też przypadki, które wskazują na wzorcową pracę tych elementów przy ponad 200 tyś. przebytych kilometrów. Aby sprawdzić, czy wtryski w naszym samochodzie pracują nadal nienagannie, można sprawdzić je w warunkach domowych poprzez wykonanie próby przelewowej. W wyniku jej przeprowadzenia już po kilku minutach uzyskamy informację, czy któryś z tych podzespołów pracuje nieprawidłowo.

Udostępnij wpis

Komentarze

Volvo

Wystawiono 3 miesiące temu

1.9dci koniec wtrysków nastąpił po przejechaniu 507tyś sporo kasy zaoszczędzone

Czy ta opinia była pomocna?

Zygzak

Wystawiono 2 lata temu

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ żywotność wtryskiwaczy może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak jakość paliwa, warunki jazdy, sposób użytkowania pojazdu itp. Zwykle zaleca się, aby sprawdzać stan wtryskiwaczy co kilka tysięcy kilometrów i wymieniać je, jeśli są uszkodzone lub zużyte. Niektórzy producenci samochodów podają również określone interwały wymiany dla swoich pojazdów, więc warto sprawdzić instrukcję obsługi samochodu, aby znaleźć konkretne zalecenia dla danego modelu.

Czy ta opinia była pomocna?

Adaś

Wystawiono 2 lata temu

Ja przejechałem 200 tys. km. i póki co nadal wszystko działa jak trzeba. Ale staram się jeździć według zaleceń, tj. styl mieszany, tankuje zawsze na jednej, sprawdzonej stacji i przede wszystkim regularnie zmieniam filtry i oleje.

Czy ta opinia była pomocna?

Krzysztof

Wystawiono 2 lata temu

Moje 2 wtryskiwacze padły po 200 tys. km... ale udało się je wymienić na zamienniki.

Czy ta opinia była pomocna?

Gość9080

Wystawiono 2 lata temu

Moje wtryskiwacze potrzebowały wymiany dopiero po zrobieniu 250 tys km , czyli tak jak wyżej napisano, ale myślę, że nie ma na to reguły. Jak ktoś ma szczęście, to i dłużej pociągną.

Czy ta opinia była pomocna?

Filip

Wystawiono 2 lata temu

Akurat moje wtryski padły po 150 tys km, wiec wydałem sporo kasy na wymianę

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki