Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Po co są wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Do czego służy wtryskiwacz

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Po co są wtryskiwacze?
Po co są wtryskiwacze?

Wtryskiwacze są niezbędnym elementem układu paliwowego, ponieważ zajmują się dostarczaniem paliwa do komory spalania. Bez nich nie można byłoby uruchomić pojazdy, ponieważ jednostka napędowa pracuje dopiero w momencie otrzymania odpowiedniej dawki oleju napędowego. Te podzespoły znajdziesz w samochodach, w których wbudowano silnik wysokoprężny o zapłonie samoczynnym. Dopóki wtryski są sprawne, to Twoje podróżowanie autem jest komfortowe. Niestety z czasem mogą wystąpić problemy ze sprawnością wtryskiwaczy, które spowodowane będą nadmiernym nagromadzeniem się zanieczyszczeń na ich elementach. W tym przypadku pomoże jedynie diagnostyka i regeneracja.

Wtryskiwacz - co to jest i do czego służy?

Tak, jak napisaliśmy powyżej, wtryski odpowiadają za dostarczanie paliwa do komór spalania. Niemożliwa byłaby jazda bez tych podzespołów, więc należy o nie dbać, aby przedłużyć ich żywotność (tankuj więc dobrej jakości paliwo oraz wymieniaj filtr paliwa). Paliwo rozpylane jest w odpowiednim czasie, dawce i pod bardzo wysokim ciśnieniem (minimalne ciśnienie to 2000 barów), a informację o konieczności podania oleju napędowego wtryski otrzymują za pomocą sygnału komputera sterującego.

1. Działanie wtryskiwacza i kontrola

Niejednokrotnie już w tym artykule wspominaliśmy o działaniu wtryskiwaczy, dlatego tak istotne jest przestrzeganie zasad eksploatacji samochodu, wymienianie w miarę często filtra paliwa i uzupełnianie tylko dobrego jakościowo paliwa. Pracą wtrysku nadzoruje sterownik jednostki napędowej, który zbiera dane z czujników, dowiaduje się o mocy zadanej przez użytkownika samochodu oraz o obciążeniu silnika i na tej podstawie podaje paliwo w odpowiedniej dawce i we właściwym czasie.

Działanie wtryskiwacza i kontrola
Działanie wtryskiwacza i kontrola

2. Przyczyny awarii wtryskiwaczy - dlaczego wtryski się psują? - Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy

Najbardziej problematyczne dla wtryskiwaczy jest tankowane paliwo, które jest po prostu złej jakości, dlatego tak dużo się mówi o tym, aby starać się go kupować na sprawdzonych stacjach. Jeżeli dostaną się jakieś zanieczyszczenia do wtrysków, to ich wydajność od razu spada i to powoduje powstanie ogromnego i kosztownego problemu dla właściciela swojego diesla. Skrajnie zapchane wtryski będą wykazywać charakterystyczne objawy: dymienie w okolicy układu wydechowego, kontrolka „check engine”, znaczny spadek mocy i osiągów silnika, falowanie obrotów, uczucie szarpania jednostką napędową podczas jazdy oraz często kłopot w ogóle z uruchomieniem auta.

Udostępnij wpis

Komentarze

Seba

Wystawiono 9 miesiecy temu

Wtryskiwacze są elementem układu paliwowego w samochodach, których głównym zadaniem jest wtryskiwanie paliwa do silnika. Są one odpowiedzialne za precyzyjne dawkowanie paliwa do silnika w odpowiednich ilościach i w odpowiednim momencie, aby zapewnić optymalne działanie silnika i osiągnięcie maksymalnej mocy i wydajności. Wtryskiwacze są zazwyczaj zainstalowane w głowicy silnika lub w kolektorze ssącym i są sterowane przez komputer samochodu. Dzięki nim możliwe jest dokładne dawkowanie paliwa do każdego cylindra silnika z osobna, co zapewnia lepsze wykorzystanie paliwa i mniejsze emisje szkodliwych substancji. Wtryskiwacze są również ważnym elementem układu zapłonu silnika i odgrywają ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego stosunku mieszanki paliwowo-powietrznej, co ma kluczowe znaczenie dla poprawnego działania silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Bobek

Wystawiono Rok temu

Po co? No jakoś paliwo musi dotrzeć do silnika. Te nowe Common Rail niby o wiele lepsze, ale z kolei szybciej się psują. Ale to jak ze wszystkim aktualnie. Lodówka tez pochodzi tyle co okres gwarancyjny..ehh

Czy ta opinia była pomocna?

Natalia

Wystawiono Rok temu

Nie miałam pojęcia za co odpowiadają wtryski w samochodzie i teraz już wiem. Świetna treść.

Czy ta opinia była pomocna?

Gutek333

Wystawiono Rok temu

No ekstra napisane. Jasno wytłumaczone po co są w ogóle te wtryskiwacze. Szczególnie dla młodych osób, które mało wiedzą jeszcze.

Czy ta opinia była pomocna?

Anitka1977

Wystawiono Rok temu

No i wiem, w jakim celu montuje się wtryski! Super artykuł!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki