Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Parametry wtryskiwaczy Common Rail

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jakie parametry powinien mieć wtryskiwacz?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Parametry wtryskiwaczy
Parametry wtryskiwaczy Common Rail

Parametry dawek wtryskiwaczy są różne w zależności od numeru seryjnego wtryskiwacza. Indywidualne właściwości wtrysku zostały określone przez producenta tych podzespołów. Adaptacja z uwzględnieniem prawidłowych wartości wtrysków jest niezbędna do tego, by wtryskiwacze mogły spełniać restrykcyjne wymogi nałożone przez tzw. dyrektywę EURO. Producent ponosi więc odpowiedzialność za to, by wtryskiwacze zainstalowane w naszych pojazdach spełniały wszelkie normy przez cały okres użytkowania.

Podstawowe parametry wtryskiwaczy zostały zapisane/zaszyfrowane w tak zwanym kodzie IMA, który z języka niemieckiego oznacza „wyrównanie dawki wtryskiwacza”.

Komputerowa diagnostyka wtryskiwaczy – na czym polega?

Diagnostyka wtryskiwaczy przy pomocy programu komputerowego, polega na podłączeniu urządzenia do sterownika silnika i uruchomieniu samochodu. Wówczas po chwili mamy możliwość zaobserwować i przeanalizować parametry wtryskiwaczy podczas pracy w układzie paliwowym. Tego rodzaju badanie nie wymaga demontażu podzespołów i służy do wstępnej oceny stanu technicznego wtryskiwaczy, jednak aby dokładnie ustalić stopień zużycia części, trzeba je wymontować. Badanie diagnostyczne z użyciem dedykowanego interfejsu można przeprowadzić tylko w profesjonalnych serwisach samochodowych, które dysponują specjalistycznymi urządzeniami. Doświadczony diagnosta, wiedząc, jak czytać korekty wtryskiwaczy, potrafi wskazać uszkodzony wtrysk i dobrać najskuteczniejsze metody naprawy.

Czy kodowanie wtryskiwaczy Common Rail jest konieczne?

Jak już wspominaliśmy, wprowadzenie w sterownik silnika prawidłowego kodu IMA zawierającego prawidłowe parametry wtryskiwaczy, jest konieczne, by mogły one spełniać wszystkie normy jakości. Jednak adaptacja jest także niezwykle ważna z uwagi na równomierną i stabilną pracę silnika, gwarantująca komfortową jazdę samochodem. Mówiąc ściślej, kodując wtryski, wyrównujemy ich pracę, która z początku wykazuje pewne odchyłki, a jak wiadomo, równa praca wtryskiwaczy, przekłada się na prawidłowe dawkowanie paliwa, a więc prawidłowe funkcjonowanie jednostki napędowej.

Trzeba pamiętać, że każda wymiana wtryskiwaczy powinna zakończyć się skasowaniem starych ustawień w sterowniku silnika i wprowadzeniu nowego kodu IMA. Bez tej czynności, naprawa i wymiana wtrysków nie przyniesie żadnych rezultatów, bowiem nowe podzespoły będą pracowały według nieaktualnych i niedopasowanych parametrów.

Czy kodowanie wtryskiwaczy jest konieczne?
Czy kodowanie wtryskiwaczy Common Rail jest konieczne?

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze Common Rail są jednym z najważniejszych elementów systemu wtrysku paliwa w silnikach Diesla. Oto kilka kluczowych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy ocenie działania wtryskiwaczy Common Rail: Ciśnienie robocze: Wtryskiwacze Common Rail pracują pod bardzo wysokim ciśnieniem, które jest kontrolowane przez elektroniczny moduł sterujący. Zwykle ciśnienie robocze wynosi od 800 do 2000 barów. Strumień paliwa: Strumień paliwa jest ilością paliwa, która jest wtryskiwana przez wtryskiwacz na jednostkę czasu. Strumień paliwa jest kontrolowany przez elektroniczny moduł sterujący i zwykle wynosi od 0,1 do 0,5 mm^3/st. Czas wtrysku: Czas wtrysku jest okresem, w którym wtryskiwacz jest otwarty i podaje paliwo. Ten parametr jest również kontrolowany przez elektroniczny moduł sterujący. Precyzja wtrysku: Wtryskiwacze Common Rail muszą być bardzo dokładne, aby zapewnić optymalną pracę silnika. Precyzja wtrysku odnosi się do dokładności wtrysku paliwa i jest ważnym parametrem dla sprawności silnika, emisji spalin i ekonomii paliwowej. Czas zamknięcia: Czas zamknięcia to czas od zakończenia wtryskiwania paliwa, do zamknięcia wtryskiwacza. Ten parametr jest ważny dla kontroli emisji spalin i wpływa na pracę silnika. Rezystancja elektryczna : Wtryskiwacze common rail posiadają rezystancję elektryczną, która jest ważna dla prawidłowego działania, ważne jest aby utrzymać ją w odpowiednim zakresie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki