Paliwo nie dochodzi do wtrysków
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Sytuacja, w której paliwo nie dochodzi do wtrysków, może być spowodowana przez kilka rzeczy:
- Brak paliwa w zbiorniku – powód wydaje się banalny, jednakże zdarza się;
- Nieszczelne przewody paliwowe, które jednoznacznie wiążą z zapowietrzonym układem;
- Awaria pompy odpowiedzialnej za podawanie oleju napędowego;
- Brak przepustowości filtra paliwa.
Aby zdiagnozować tego typu usterkę, konieczne są oględziny dokonane przez doświadczonego mechanika samochodowego. Kluczową rolę odgrywa pomiar ciśnienia, które możemy sprawdzić za pomocą komputera diagnostycznego lub w przypadku starszych modeli, za pomocą manometru.

1. Diagnostyka układu paliwowego w samochodach z Dieslem
Pierwszą bardzo ważną czynnością jest zaglądnięcie pod maskę w celu wzrokowej oceny stanu technicznego części układu paliwowego. Często już na tym etapie jesteśmy w stanie podać konkretną przyczynę awarii. Jednak, aby dokładnie zbadać sprawność podzespołów odpowiedzialnych za przepływ paliwa, konieczne jest podpięcie urządzenia diagnostycznego do sterownika silnika.
W przypadku usterki takiej, jak brak dopływu paliwa do wtryskiwaczy, najlepiej udać się do sprawdzonej pracowni samochodowej, która rzetelnie przeprowadzi diagnostykę przy pomocy specjalistycznych i profesjonalnych urządzeń. Wiedza na temat tego, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony to niewątpliwie atut, dlatego nie warto decydować się na samodzielne naprawy.
Czy jakość paliwa w Dieslu ma znaczenie?
Właściwości oleju napędowego, a więc jego jakość, jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu paliwowego. Stałe tankowanie paliwa pochodzącego z niesprawdzonego źródła może skończyć się niemałą awarią, zwłaszcza wtryskiwaczy. Przyczyną takiego stanu rzeczy są zabrudzenia i osady, które często znajdują się właśnie w takich paliwach. Cząsteczki brudu osiadają wtedy na drobnych elementach wtryskiwaczy i w dużym stopniu utrudniają im pracę.

Ważna, z punktu widzenia dobrego stanu technicznego elementów układu paliwowego, jest także ilość tankowanego paliwa. Trzeba wiedzieć, że ciągła jazda na rezerwie jest bardzo niekorzystna na żywotności części znajdujących się w układzie wtryskowym. Świadomość na temat przyczyn awarii wtryskiwaczy oraz odpowiednia dbałość o czystość poszczególnych elementów, pozwoli długo cieszyć się z pełnej sprawności i wydajności wtrysków.
Komentarze
Janusz
Wystawiono 2 lata temu
Jeśli paliwo nie dochodzi do wtrysków, jest to poważny problem, który może mieć wpływ na prawidłowe działanie silnika. Oto kilka możliwych przyczyn, dla których paliwo nie dochodzi do wtrysków: Uszkodzony filtr paliwa - filtr paliwa może być zanieczyszczony lub zużyty, co może powodować utrudnienie przepływu paliwa do wtryskiwaczy. Uszkodzony zawór odpowietrzający - zawór odpowietrzający może być uszkodzony lub zablokowany, co uniemożliwia przepływ paliwa do wtryskiwaczy. Uszkodzony lub niedrożny przewód paliwowy - przewód paliwowy może być przeciekający lub zablokowany, co uniemożliwia przepływ paliwa do wtryskiwaczy. Uszkodzona pompa paliwowa - pompa paliwowa jest odpowiedzialna za dostarczanie paliwa do wtryskiwaczy. Jeśli jest ona uszkodzona lub niedrożna, nie będzie w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości paliwa do wtryskiwaczy. Elektryczne problemy - problem związany z elektryką (np. złączki, bezpieczniki itp.) mogą powodować problemy z elektrycznym podawaniem paliwa do wtryskiwaczy
Czy ta opinia była pomocna?