Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Od której strony liczy się wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Od której strony liczy się wtryski?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Od której strony liczy się wtryskiwacze?
Od której strony liczy się wtryski?

Oznaczenie numeracji wtryskiwaczy może się różnić w zależności od producenta silnika, ale zwykle jest to kolejność od pierwszego do ostatniego cylindra, patrząc od strony silnika. Przykładowo, jeśli silnik ma cztery cylindry, to wtryskiwacze będą numerowane od cylindra pierwszego do czwartego. Kolejność wtryskiwaczy zawarta jest w instrukcji producenta, dlatego licząc wtryski, należy oprzeć się na technologii naprawy, która to określa. Stosowanie się do zaleceń producenta odgrywa istotną rolę, ponieważ może być tak, że mamy do czynienia z takimi samymi silnikami, a mimo to wtryskiwacze liczy się od innego miejsca w silniku. Typowym przykładem są pojazdy marki Renault i Opel. Prawidłowe liczenie wtryskiwaczy jest też kluczowe w czasie diagnozy, ponieważ jeśli komputer diagnostyczny informuje o błędzie we wtryskiwaczu numer 1, należy wiedzieć, który wymaga naprawy. Reasumując, liczenie wtryskiwaczy od właściwej strony jest bardzo ważne ze względu na możliwość błędu w czasie naprawy oraz z uwagi na prawidłowy montaż i demontaż tych podzespołów.

Kolejność wtryskiwaczy – Jak liczyć kolejność cylindrów Opel

Wiedza, na temat tego, jak liczyć kolejność cylindrów odgrywa kluczową rolę podczas demontażu, wymiany i naprawy wtryskiwaczy. W przypadku samochodów marki Opel, wtryskiwacze liczy się od strony układu rozrządu - to właśnie tam znajduje się pierwszy cylinder. W przypadku wątpliwości co do kolejności wtryskiwaczy, warto zajrzeć do instrukcji naprawy danego producenta, ponieważ tam jest to szczegółowo opisane. Zastosowanie się do procedur jest ważne, ponieważ nawet gdy mamy do czynienia z jednakowymi silnikami, to liczenie wtryskiwaczy może wyglądać inaczej.

1. Od której strony liczy się cylindry? – Kolejność wtrysku Diesel

Cylindry, tak samo jak i wtryskiwacze, można liczyć od strony skrzyni biegu albo od strony układu rozrządu, jednak wszystko zależy od konkretnego modelu samochodu. Zdarza się, że jednakowe silniki obejmuje inna metoda liczenia wtryskiwaczy, dlatego zawsze trzeba sugerować się zaleceniami producenta. Niepoprawne dopasowanie wtrysków do cylindrów może spowodować, że uruchomienie pojazdu będzie niemożliwe. Właściwe liczenie wtryskiwaczy jest więc bardzo ważne z uwagi na możliwość błędu w czasie diagnostyki.

Jak liczymy cylindry?
Od której strony liczy się cylindry?

2. Kolejność cylindrów i/lub wtryskiwaczy – Od której strony liczy się cylindry w Renault

Niepoprawna analiza diagnostyki lub nieprawidłowe osadzenie wtryskiwaczy w gniazdach może zniweczyć efekty naprawy, dlatego ustalenie kolejności wtryskiwaczy jest niezwykle ważne. Do każdego cylindra przypisany jest jeden wtryskiwacz, więc nieprawidłowa instalacja wtrysków będzie skutkować nieprawidłowościami w pracy układu paliwowego, a więc i pojazdu. Jeśli chodzi o samochody producenta Renault, to wtryski liczymy w nich od strony skrzyni biegów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono 8 miesiecy temu

Wtryski są liczone od strony rozrządu lub koła zębatego, które jest położone w pozycji TDC. Wtryski są oznaczane liczbami od 0 do 360 stopni, a kąt wtrysku jest liczony w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara

Czy ta opinia była pomocna?

Pietruszka_80

Wystawiono Rok temu

Nigdy się nie zastanawiałem czy kolejność wtrysków ma jakieś znaczenie. Teraz już wiem, że to jest bardzo ważne.

Czy ta opinia była pomocna?

Kasjan

Wystawiono Rok temu

Wbrew pozorom to ważny temat, bo jak przy diagnostyce wyskoczy błąd, to później możemy naprawiać nieodpowiedni wtrysk, jeśli ich kolejność będzie pomylona.

Czy ta opinia była pomocna?

pazur_tec

Wystawiono Rok temu

O tym, że ważne jest od której strony liczy się wtryski nigdy nie słyszałem. W sumie nigdy też się tym nie interesowałem jakoś specjalnie, ale dzięki, bo na pewno to zapamiętam :D

Czy ta opinia była pomocna?

puszekokruszek_!@3456

Wystawiono Rok temu

Nie wiedziałem, że jest istotna strona, od której powinno się liczyć wtryski :D

Czy ta opinia była pomocna?

Slawomir

Wystawiono Rok temu

Jak liczy wtryski 1.6cdti 136km opel Astra od rozrządu czy od lewej do prawej

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki