25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Kolejność wtryskiwaczy

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.95

Dla nienaruszonej pracy silnika kolejność wtryskiwaczy, ma duże znacznie, oczywiście w rozumieniu ich posadowienia podczas ponownego montażu. W silniku samochodowym montuję się komplet jednakowych elementów, które spełniają te samą funkcję, a odpowiadają za bezpośredni wtrysk paliwa do jednostki napędowej. Z upływem czasu i gromadzeniem się w układzie zasilania zanieczyszczeń dochodzi do uszkodzenia tych podzespołów. Wywiera to konieczność ich regeneracji bądź czyszczenia, w których konieczny jest uprzedni demontaż tych części. Wtedy właśnie trzeba pamiętać, który wtrysk jest pierwszy, drugi i analogicznie tak dalej. Wynika to z tego, że poszczególny cylinder w silniku ma przyporządkowany określony wtryskiwacz. Wpływ na to, jak liczyć kolejność cylindrów ma zatem umiejscowienie wtryskiwaczy. Widać przez to, że precyzja zarówno przy demontażu, jak i ponownym montażu wtryskiwaczy jest niepodważalnie ważna i odpowiada w pewnym stopniu za ostateczną sprawność silnika.

 

Kolejność wtryskiwaczy
Kolejność wtryskiwaczy

 

Kolejność wtrysku Diesel

 

Odpowiednia kolejność wtryskiwaczy w silnikach diesla musi zatem zostać bezwzględnie spełniona. Niestety to nie jedyny konieczny do spełnienia warunek, którego należy ściśle przestrzegać w montowaniu wtryskiwaczy. Trzeba bowiem przy tym przestrzegać odpowiedniego momentu dokręcania nakrętki mocującej rozpylacz w trakcie instalowania wtryskiwacza do zespołu wtryskowego. Wciąż należy jednak pamiętać oryginalną kolejność wtrysków, by uniknąć niepowodzenia procesu. Błędów można uniknąć, kierując zadanie do wykonania jednemu z profesjonalnych serwisów. Prawidłowo przeprowadzony montaż zgodnie z zachowaniem wszelkich wytycznych to standard pracy, wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Ponadto wykonując zabieg regeneracji wtryskiwaczy, zyskujemy pewność wznowienia niewzruszonej pracy tych podzespołów. Niesie to za sobą miłe skutki w postaci zwiększonych osiągów samochodu i wydajniejszej pracy silnika przy ograniczeniu spalanego paliwa.

 

Kolejność wtrysku Diesel
Kolejność wtrysku diesel

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO