Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kolejność wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Jaka jest kolejność wtryskiwaczy? Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Kolejność wtryskiwaczy w silniku zależy od konstrukcji danego silnika oraz jego układu zapłonowego. Zazwyczaj wtryskiwacze numerowane są według cylindrów silnika, zaczynając od cylindra numer jeden. W przypadku silników V-6 lub V-8 wtryskiwacze mogą być ułożone w dwóch rzędach, z których każdy składa się z cylindrów o nieparzystych i parzystych numerach. W wielu silnikach wtryskiwacze są umieszczone na kolektorze dolotowym, a ich kolejność jest określana przez kolejność cylindrów na kolektorze. W przypadku niektórych silników o złożonej konstrukcji, takich jak silniki turbodoładowane lub z bezpośrednim wtryskiem paliwa, kolejność wtryskiwaczy może być bardziej skomplikowana i wymagać specjalistycznej wiedzy technicznej oraz narzędzi diagnostycznych do poprawnego określenia. Ważne jest, aby zachować prawidłową kolejność wtryskiwaczy podczas ich instalacji i naprawy, aby zapewnić poprawną pracę silnika i uniknąć uszkodzeń.

Kolejność wtryskiwaczy
Kolejność wtryskiwaczy

Kolejność wtrysku Diesel

Odpowiednia kolejność wtryskiwaczy w silnikach diesla musi zatem zostać bezwzględnie spełniona. Niestety to nie jedyny konieczny do spełnienia warunek, którego należy ściśle przestrzegać w montowaniu wtryskiwaczy. Trzeba bowiem przy tym przestrzegać odpowiedniego momentu dokręcania nakrętki mocującej rozpylacz w trakcie instalowania wtryskiwacza do zespołu wtryskowego. Wciąż należy jednak pamiętać oryginalną kolejność wtrysków, by uniknąć niepowodzenia procesu. Błędów można uniknąć, kierując zadanie do wykonania jednemu z profesjonalnych serwisów. Prawidłowo przeprowadzony montaż zgodnie z zachowaniem wszelkich wytycznych to standard pracy, wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Ponadto wykonując zabieg regeneracji wtryskiwaczy, zyskujemy pewność wznowienia niewzruszonej pracy tych podzespołów. Niesie to za sobą miłe skutki w postaci zwiększonych osiągów samochodu i wydajniejszej pracy silnika przy ograniczeniu spalanego paliwa.

Kolejność wtrysku Diesel
Kolejność wtrysku diesel
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Kolejność wtryskiwaczy jest ważna, ponieważ wpływa na sposób dostarczania paliwa do silnika. Każdy silnik ma swoją specyficzną kolejność wtryskiwaczy, która jest dostosowana do jego konstrukcji i układu dostarczania paliwa. W przypadku silników benzynowych z wtryskiem pośrednim, kolejność wtryskiwaczy jest zazwyczaj ustawiona według kolejności cylindrów. Na przykład, w silnikach V8, pierwszy wtryskiwacz jest przypisany do pierwszego cylindra, drugi wtryskiwacz do drugiego cylindra itd. W przypadku silników diesla, kolejność wtryskiwaczy jest zazwyczaj ustawiona według kolejności, w której cylindry są kompresowane. Jeśli kolejność wtryskiwaczy jest zmieniona lub nieprawidłowo ustawiona, może to prowadzić do niestabilności silnika, słabych osiągów, skoków ciśnienia paliwa, braku mocy, zwiększonego zużycia paliwa, czy też innych problemów.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki