Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Od czego psują się pompowtryski 1.9 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
CENA Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Od czego psują się pompowtryski 1.9 TDI?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Pompowtryskiwacze mogą się zepsuć od długiej eksploatacji samochodu, tankowania słabej jakości paliwa, nieprawidłowego montażu lub demontażu, niepoprawnej regulacji pompowtrysku, a także uszkodzenia mechanicznego przy naprawie podzespołów. W tym miejscu warto zaznaczyć, jak istotna jest prawidłowa eksploatacja pojazdu i nie przyczyniać się do szybszego zużycia podzespołów. Ponadto niesprawne pompowtryski w samochodzie bardzo mocno obniżają komfort podróżowania, a na dodatek tracą swoje parametry. Nie ignoruj niepokojących objawów, wysyłanych przez Twój pojazd, aby nie pogorszyć stanu pompowtryskiwaczy. Im szybciej pompowtryski zostaną sprawdzone i zregenerowane, tym lepiej dla Ciebie.

Pompowtryskiwacze. Jakie są objawy ich usterek? Czy warto je regenerować, czy od razu wymienić? - Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Choć pompowtryskiwacze 1.9 TDI nie są bardzo problematyczne, to czasem może wystąpić z nimi jakiś kłopot. Jest to spowodowane słabą czystością układu paliwowego oraz tankowaniem miernej jakości paliwo. Charakterystycznymi objawami niesprawnych pompowtrysków są: gaśnięcie silnika na niskich obrotach, spadek osiągów, brak możliwości w uruchomieniu jednostki napędowej, gaśnięcie silnika w niewiadomych przyczyn, a także kopcenie z układu wydechowego. Uszkodzone pompowtryskiwacze da się zregenerować i to w takim stopniu, że powrócą ich fabryczne parametry, a usługa jest znacznie tańsza od wymiany podzespołów.

1. Uszkodzone pompowtryski - objawy - Źle ustawione pompowtryski - objawy

Objawami uszkodzonych pompowtrryskiwaczy są między innymi: wzmożone dymienie z układu wydechowego, nierównomierna praca jednostki napędowej, spadek osiągów, większe spalanie, a w wyjątkowych sytuacjach nawet unieruchomienie auta. Podobne objawy towarzyszą, gdy występuje problem ze źle uregulowanymi pompowtryskami. Na pewno trzeba to zdiagnozować i poprawić kalibrację podzespołów, bo w przeciwnym razie dojdzie do poważniejszych i kosztowniejszych uszkodzeń.

Uszkodzone pompowtryski - objawy - Źle ustawione pompowtryski - objawy
Uszkodzone pompowtryski - objawy - Źle ustawione pompowtryski - objawy

2. Jak działają pompowtryskiwacze? - Jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony?

Pompowtryski są elementem układu paliwowego. Składa się on z pompy oraz wtryskiwacza. Każdy cylinder ma jeden pompowtrysk, do którego przedostaje się paliwo. Za sprawą ciśnienie wstępnego (2 bary) paliwo wędruje do pompy. W pompie to ciśnienie jest sprężane za pomocą tłoka, który naciskany jest przez krzywkę wałka rozrządu. Wstrzyknięcie paliwa przez pompowtryski odbywa się w dwóch fazach: wtrysk wstępny i zasadniczy. Bardzo ważną rolę odgrywa również elektrozawór, ponieważ decyduje on o momencie rozpoczęcia oraz przerwania wtrysku, jak również o czasie trwania dawkowania. Jeśli odczuwasz jakieś niepokojące objawy, sugerujące niesprawność jednego tudzież wszystkich pompowtryskiwaczy, to dobrze je oddać do serwisu na diagnostykę. Wiedz jednak, że najlepiej je rozkręcić i tylko w taki sposób dowiesz się, co jest przyczyną problemu. Do tego jest potrzebna wiedza, doświadczenie, a także odpowiednie narzędzia i urządzenia.

Udostępnij wpis

Komentarze

Rafał

Wystawiono 2 lata temu

Pompowtryskiwacze w silnikach 1.9 TDI mogą ulegać awarii lub uszkodzeniu z różnych przyczyn, takich jak zużycie mechaniczne, zanieczyszczenie paliwem, nieprawidłowa praca układu paliwowego lub inne awarie. Poniżej przedstawiono kilka przykładów możliwych przyczyn awarii pompowtryskiwaczy w silnikach 1.9 TDI: • Zużycie mechaniczne: Pompowtryskiwacze są elementami silnika, które podlegają zużyciu podczas pracy. Zużyte lub uszkodzone pompowtryskiwacze mogą nie działać prawidłowo lub w ogóle nie działać, co prowadzi do awarii układu paliwowego i silnika. • Zanieczyszczenie paliwem: Pompowtryskiwacze są narażone na zanieczyszczenia paliwem, które mogą prowadzić do awarii tych urządzeń. Zanieczyszczenia paliwem mogą być spowodowane przez niskiej jakości paliwo lub zanieczyszczenia w zbiorniku paliwowym lub w układzie paliwowym. • Nieprawidłowa praca układu paliwowego: Pompowtryskiwacze są elementami układu paliwowego, które odpowiadają za dostarczanie paliwa do silnika. Jeśli układ paliwowy nie działa prawidłowo, może to prowadzić do awarii pompowtryskiwaczy lub innych elementów układu paliwowego. • Inne awarie

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki