Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Od czego psują się pompowtryski 1.9 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Od czego psują się pompowtryski 1.9 TDI?
Od czego psują się pompowtryski 1.9 TDI?

Pompowtryskiwacze mogą się zepsuć od długiej eksploatacji samochodu, tankowania słabej jakości paliwa, nieprawidłowego montażu lub demontażu, niepoprawnej regulacji pompowtrysku, a także uszkodzenia mechanicznego przy naprawie podzespołów. W tym miejscu warto zaznaczyć, jak istotna jest prawidłowa eksploatacja pojazdu i nie przyczyniać się do szybszego zużycia podzespołów. Ponadto niesprawne pompowtryski w samochodzie bardzo mocno obniżają komfort podróżowania, a na dodatek tracą swoje parametry. Nie ignoruj niepokojących objawów, wysyłanych przez Twój pojazd, aby nie pogorszyć stanu pompowtryskiwaczy. Im szybciej pompowtryski zostaną sprawdzone i zregenerowane, tym lepiej dla Ciebie.

Pompowtryskiwacze. Jakie są objawy ich usterek? Czy warto je regenerować, czy od razu wymienić? - Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Choć pompowtryskiwacze 1.9 TDI nie są bardzo problematyczne, to czasem może wystąpić z nimi jakiś kłopot. Jest to spowodowane słabą czystością układu paliwowego oraz tankowaniem miernej jakości paliwo. Charakterystycznymi objawami niesprawnych pompowtrysków są: gaśnięcie silnika na niskich obrotach, spadek osiągów, brak możliwości w uruchomieniu jednostki napędowej, gaśnięcie silnika w niewiadomych przyczyn, a także kopcenie z układu wydechowego. Uszkodzone pompowtryskiwacze da się zregenerować i to w takim stopniu, że powrócą ich fabryczne parametry, a usługa jest znacznie tańsza od wymiany podzespołów.

1. Uszkodzone pompowtryski - objawy - Źle ustawione pompowtryski - objawy

Objawami uszkodzonych pompowtrryskiwaczy są między innymi: wzmożone dymienie z układu wydechowego, nierównomierna praca jednostki napędowej, spadek osiągów, większe spalanie, a w wyjątkowych sytuacjach nawet unieruchomienie auta. Podobne objawy towarzyszą, gdy występuje problem ze źle uregulowanymi pompowtryskami. Na pewno trzeba to zdiagnozować i poprawić kalibrację podzespołów, bo w przeciwnym razie dojdzie do poważniejszych i kosztowniejszych uszkodzeń.

Uszkodzone pompowtryski - objawy - Źle ustawione pompowtryski - objawy
Uszkodzone pompowtryski - objawy - Źle ustawione pompowtryski - objawy

2. Jak działają pompowtryskiwacze? - Jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony?

Pompowtryski są elementem układu paliwowego. Składa się on z pompy oraz wtryskiwacza. Każdy cylinder ma jeden pompowtrysk, do którego przedostaje się paliwo. Za sprawą ciśnienie wstępnego (2 bary) paliwo wędruje do pompy. W pompie to ciśnienie jest sprężane za pomocą tłoka, który naciskany jest przez krzywkę wałka rozrządu. Wstrzyknięcie paliwa przez pompowtryski odbywa się w dwóch fazach: wtrysk wstępny i zasadniczy. Bardzo ważną rolę odgrywa również elektrozawór, ponieważ decyduje on o momencie rozpoczęcia oraz przerwania wtrysku, jak również o czasie trwania dawkowania. Jeśli odczuwasz jakieś niepokojące objawy, sugerujące niesprawność jednego tudzież wszystkich pompowtryskiwaczy, to dobrze je oddać do serwisu na diagnostykę. Wiedz jednak, że najlepiej je rozkręcić i tylko w taki sposób dowiesz się, co jest przyczyną problemu. Do tego jest potrzebna wiedza, doświadczenie, a także odpowiednie narzędzia i urządzenia.

Udostępnij wpis

Komentarze

Rafał

Wystawiono Miesiąc temu

Pompowtryskiwacze w silnikach 1.9 TDI mogą ulegać awarii lub uszkodzeniu z różnych przyczyn, takich jak zużycie mechaniczne, zanieczyszczenie paliwem, nieprawidłowa praca układu paliwowego lub inne awarie. Poniżej przedstawiono kilka przykładów możliwych przyczyn awarii pompowtryskiwaczy w silnikach 1.9 TDI: • Zużycie mechaniczne: Pompowtryskiwacze są elementami silnika, które podlegają zużyciu podczas pracy. Zużyte lub uszkodzone pompowtryskiwacze mogą nie działać prawidłowo lub w ogóle nie działać, co prowadzi do awarii układu paliwowego i silnika. • Zanieczyszczenie paliwem: Pompowtryskiwacze są narażone na zanieczyszczenia paliwem, które mogą prowadzić do awarii tych urządzeń. Zanieczyszczenia paliwem mogą być spowodowane przez niskiej jakości paliwo lub zanieczyszczenia w zbiorniku paliwowym lub w układzie paliwowym. • Nieprawidłowa praca układu paliwowego: Pompowtryskiwacze są elementami układu paliwowego, które odpowiadają za dostarczanie paliwa do silnika. Jeśli układ paliwowy nie działa prawidłowo, może to prowadzić do awarii pompowtryskiwaczy lub innych elementów układu paliwowego. • Inne awarie

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki