Od czego padają wtryski? 5 bardzo ważnych powodów
Wielu kierowców zastanawia się, od czego psują się wtryski, dlatego poniżej wypiszemy kilka przyczyn:
1. Uzupełnianie zanieczyszczonego paliwa pochodzącego z niesprawdzonych stacji.
2. Zapominanie o regularnej wymianie filtrów oleju i powietrza.
3. Występowanie usterek w jednostce napędowej.
4. Zużycie elementów wtryskiwaczy, w tym cewki, końcówki wtrysku, iglicy.
5. Niezakodowane wtryski, przez co powstaną problemy z pracą jednostki napędowej.
Wtryskiwacze są bardzo cennymi elementami w układzie paliwowym. Usterka nawet jednego wtryskiwacza może być bardzo kosztowna w naprawie, a co dopiero cały komplet. Zatem warto przestrzegać zaleceń producenta dotyczących prawidłowej eksploatacji samochodu, aby uniknąć tego typu problemów. Pamiętaj o dokładnym serwisowaniu auta, regeneracji wtrysków oraz naprawie uszkodzonych części auta. Dzięki temu wtryskiwacze będą pracowały naprawdę długo.

Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

Wtryski - jak o nie dbać?
Wtryskiwacze są integralną częścią układu paliwowego w silnikach Diesla. Od ich sprawności zależy prawidłowa praca jednostki napędowej, a także jego osiągi i zużycie paliwa. Przedstawimy kilka wskazówek, które sugerują, jak powinno się dbać o te podzespoły:
1. Tankuj wysokiej jakości olej napędowy. Złej jakości olej napędowy może zawierać zanieczyszczenia, które osadzą się na częściach wtrysków.
2. Regularnie wymieniaj filtry. Filtry powietrza i paliwa pomagają wyłapywać wszelkiego rodzaju osady, które mogłyby przedostać się do wtryskiwaczy.
3. Unikaj jazdy na rezerwie. Jazda na rezerwie spowoduje przedostanie się do wtrysków zanieczyszczonego paliwa, nagromadzonego na dnie zbiornika.
4. Unikaj gwałtownego ruszania i hamowania samochodem, ponieważ gwałtowne zmiany prędkości mogą doprowadzić do uszkodzenia wtryskiwaczy.
5. Nie przegapiaj serwisowania. Podczas przeglądu specjalista sprawdzi stan wtryskiwaczy i w razie potrzeby wykona ich regenerację.
Wtryski - jak długo wytrzymają?

Żywotność wtryskiwaczy zależy od wielu czynników, jakimi są: sposób eksploatacji pojazdu, rodzaj wtryskiwaczy, jakość uzupełnianego paliwa oraz regularność serwisowania. Przeważnie wtryski mogą wytrzymać od około 150 do 200 tysięcy kilometrów. Aby jak najbardziej wydłużyć działanie tych podzespołów, należy stosować się do zaleceń narzuconych przez producenta marki pojazdu.
Wtryski - sprawdź, czy są w dobrym stanie, zanim będzie za późno
Jeżeli zauważasz w swoim pojeździe 2.0 HDI następujące objawy, sugerujące uszkodzone wtryskiwacze:
- nagły spadek mocy i osiągów pojazdu,
- wyraźny wzrost spalania,
- kłopoty z odpaleniem jednostki napędowej,
- stukanie / klekotanie wtrysków,
to powinieneś jak najszybciej umówić się do zaufanego serwisu na ich diagnostykę oraz regenerację. Pamiętaj, że koszt wykonania fachowej regeneracji jest kilkukrotnie mniejszy niż wymiana całego kompletu podzespołów.
Komentarze