Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Objawy zepsutej pompy wtryskowej 1.9 TDI

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzona pompa wtryskowa Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zapowietrzający się układ wtryskowy oraz niecodzienne wycieki to zwiastuny zepsutej pompy paliwowej 1.9 TDI. Tego rodzaju awaria oznacza dla kierowców niski komfort jazdy, a wszystko przez dość problematyczne objawy uszkodzonej w Dieslu pompy wtryskowej. Do tych najczęściej występujących zalicza się trudność w uruchomieniu auta, a także niespodziewanie gasnący silnik. Taka usterka wiąże się także z tzw. rozbieganiem się jednostki napędowej, co oznacza, że samochód „wskakuje” na wyższe obroty niż w rzeczywistości powinien. Z pewnością zauważymy też spadek lub całkowity brak mocy, co niewątpliwie przełoży się na gorsze osiągi auta. Podróż utrudni nam również nietypowe szarpanie silnika, czy jego nierówna praca – zwłaszcza na jałowym biegu. Może się zdarzyć, że w trakcie jazdy usłyszymy tak zwane spalanie stukowe (detonacyjne), które jest niebezpieczne dla silnika, ponieważ może go uszkodzić. Objawem uszkodzonej np. zatartej pompy wtryskowej jest także wzrost ilości wydobywających się z rury wydechowej spalin.

1. Kiedy więc konieczne jest sprawdzenie pompy wtryskowej?

Powyższe symptomy informują o konieczności wizyty w serwisie samochodowym specjalizującym się w naprawie pomp wtryskowych. Szybkie sprawdzenie pompy pod kątem zużycia i ogólnego stanu technicznego pozwoli odnaleźć źródło usterki i wyeliminować ją za pomocą nowoczesnej technologii naprawy. Warto też wiedzieć, że cena sprawdzenia pompy wtryskowej to koszt rzędu ok. 100 zł, dlatego nie opłaca się zwlekać z diagnostyką.

Aby dokonać dokładnych oględzin pompy, należy ją najpierw wymontować z układu paliwowego i rozebrać na poszczególne elementy. To przeważnie na tym etapie możliwe jest podjęcie decyzji o kluczowych krokach naprawy. Skutecznym sposobem na przywrócenie zużytej pompie odpowiednich parametrów jest poddanie jej kompleksowej regeneracji. Więcej na temat usługi regeneracji dowiemy się w dalszej części artykułu.

Uszkodzona pompa wtryskowa - objawy
Objawy zepsutej pompy wtryskowej 1.9 TDI

Regeneracja pomp wtryskowych – na czym polega?

Po uprzednim demontażu pompy i rozebraniu jej na części pierwsze bardzo ważnym etapem jest czyszczenie elementów, które umożliwi rzetelną ocenę stanu technicznego. Czyszczenie realizowane jest w specjalistycznej myjce ultradźwiękowej przy użyciu metody termiczno-chemicznej, dzięki której wszelkie osady nagromadzone na elementach pompy zostają usunięte.

Kolejnym krokiem jest wymiana wszystkich uszkodzonych uszczelnień oraz pozostałych zużytych elementów. W tym momencie ocenia się także zdatność poszczególnych części do dalszej eksploatacji.

Złożoną pompę należy przetestować pod kątem sprawności oraz parametrów pracy na stole probierczym. Dlatego też jednym z końcowych etapów jest sprawdzenie ciśnienia i wydatku pompy podczas faz pracy w silniku. Pomyślny przebieg testu i uzyskanie odpowiednich właściwości pozwala na ponowny montaż pompy w układzie paliwowym samochodu.

Na koniec przeprowadzana jest jeszcze jazda testowa, podczas której sprawdza się, czy objawy usterki zostały ostatecznie usunięte.

Reasumując, kompleksowa regeneracja to usługa, która przywraca pełną sprawność pompy wtryskowej i przedłuża jej żywotność na kolejne tysiące kilometrów. Jednak co najważniejsze, szybko eliminuje problematyczne objawy uszkodzonej pompy wtryskowej w 1.9 TDI.

Na czym polega regeneracja pompy wtryskowej?
Regeneracja pomp wtryskowych – na czym polega?
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Pompa wtryskowa jest jednym z kluczowych elementów układu paliwowego samochodów z silnikiem Diesla, odpowiada za dostarczanie paliwa do wtryskiwaczy. Uszkodzenie pompy wtryskowej może prowadzić do poważnych problemów z silnikiem, dlatego ważne jest, aby znać objawy, które mogą świadczyć o jej usterce. Objawy, które mogą świadczyć o zepsutej pompie wtryskowej w silnikach 1.9 TDI to: Trudności z odpalaniem silnika lub jego nieodpalanie w ogóle. Nierówna praca silnika, szczególnie na wolnych obrotach. Spadek mocy silnika. Problemy z emisją spalin, takie jak wzrost emisji cząstek stałych (DPF) lub zwiększony poziom emisji tlenków azotu (NOx). Wzrost zużycia paliwa. Dymienie na czarno lub niebiesko. Oczywiście trzeba pamiętać, że te objawy mogą również być spowodowane przez inne awarie w silniku, dlatego ważne jest skonsultowanie się z mechanikiem samochodowym i przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki aby określić przyczynę problemu. W przypadku silników 1.9 TDI pompa wtryskowa zwykle jest integralną częścią silnika i jej naprawa jest kosztowna, dlatego ważne jest aby systematycznie kontrolować stan tej części i regularnie ją konserwować i kontrolować.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki