Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzone pompowtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W przypadku awarii, objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy w 1.9 TDI mogą przysporzyć sporo problemów podczas jazdy; kierowcy wysokoprężnych silników Diesla najczęściej wymieniają:
- trudność w uruchomieniu pojazdu i to niezależnie od tego, czy jednostka napędowa jest rozgrzana, czy jeszcze zimna; powtarzające się i niespodziewane gaśnięcie silnika, głównie w momencie wrzucania biegu jałowego;
- wrażenie dławiącego się silnika, który dostając nieodpowiednie dawki paliwa, nieprzyjemnie szarpie;
- tak zwane falowanie obrotów i spadki mocy, co wiąże się także z gorszymi osiągami auta;
- większą niż zwykle ilość dymu z rury wydechowej, który zazwyczaj przyjmuje białą lub czarną barwę.
Wystąpienie wyżej wskazanych symptomów powinno skłonić nas do jak najszybszej wizyty w serwisie samochodowym specjalizującym się w naprawie pompowtryskiwaczy. Szybkie usunięcie źródła usterki pozwoli nie tylko uniknąć kłopotliwych objawów uszkodzonych pompowtryskiwaczy, ale i zatrzymać skalę awarii. Nie każdy właściciel Diesla zdaje sobie sprawę z tego, że zaniechanie naprawy niesprawnych pompowtrysków wiąże się z uszkodzeniem pozostałych podzespołów układu paliwowego. Nieprawidłowe i niekorzystne środowisko pracy przełoży się na znacznie krótszą żywotność części, a co za tym idzie – wyższe koszty serwisu.

1. Główne przyczyny uszkodzenia pompowtryskiwaczy

Na zły stan techniczny pompowtrysków niewątpliwie wpływa złe jakościowo paliwo. Co prawda pompowtryski nie są tak wrażliwe na kiepski olej napędowy, jak wtryskiwacze, jednakże nagromadzenie dużej ilości zanieczyszczeń na konstrukcji pompowtrysków w dużej mierze obniży ich sprawność, a niekiedy może nawet je uszkodzić. Częstym powodem uszkodzeń jest także naprawa zrealizowana przy użyciu niewłaściwych narzędzi. Nie wiedząc, jak sprawdzić pompowtryski, możemy wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Sprawa wygląda podobnie w przypadku czyszczenia pompowtrysków domowymi sposobami. Nieodpowiednie detergenty nie tylko nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, ale mogą naruszyć powierzchnię pompowtrysków. Kolejnym czynnikiem wpływającym na stan pompowtrysków jest lekceważenie objawów uszkodzonych pompowtryskiwaczy 2.0 TDI, o czym wspominaliśmy już wyżej. Wówczas nie warto zastanwiać się, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem, tylko szybko zareagować na usterkę. Kierowcy często też decydują się na „wzmocnienie” pompowtrysków, co jest niczym innym, jak tuningiem. Wiąże się to już ze zmianą ustawień w sterowniku silnika, a więc z wymuszeniem pracy pompowtrysków w innych parametrów niż zostało to określone przez producenta. Oczywiście na początku efekt większej mocy zostanie osiągnięty, aczkolwiek nie powinno dziwić szybsze zużycie się podzespołów.

Uszkodzone pompowtryski - objawy
Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Skuteczna metoda naprawy pompowtryskiwaczy

Mowa tu oczywiście o kompleksowej regeneracji pompowtryskiwaczy, która skutecznie przywraca pompowtryskom całkowitą sprawność. Dzieje się tak za przyczyną wszystkich czynności wchodzących w zakres usługi, a mianowicie:
- skrupulatnej diagnostyki wszystkich elementów pompowtrysków – zewnętrznych, jak i wewnętrznych;
- wymiana m.in. uszkodzonych uszczelek pompowtryskiwaczy 1.9 TDI;
- czyszczenie części przy użyciu specjalistycznych urządzeń oraz środków chemicznych;
- testowanie zregenerowanych pompowtryskiwaczy pod kątem sprawności i uzyskanych parametrów.
W przypadku awarii nie kupimy już nowych fabrycznie pompowtryskiwaczy, ale dzięki nowoczesnej technologii naprawy jesteśmy w stanie przywrócić tym podzespołom pełną funkcjonalność.
Dlatego, jeśli zaobserwujesz typowe objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy w 1.9 TDI, udaj się do rzetelnej pracowni regeneracji i skorzystaj z dedykowanego pompowtryskom parku technologicznego.

Naprawa pompowtryskiwaczy
Skuteczna metoda naprawy pompowtryskiwaczy
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Pompowtryskiwacze są ważnym elementem układu wtryskowego w silnikach TDI (Turbocharged Direct Injection). Ich uszkodzenie lub zużycie może prowadzić do poważnych problemów z silnikiem. Oto kilka objawów, które mogą wskazywać na awarię pompowtryskiwaczy w silnikach 1.9 TDI: Niestabilna praca silnika - Uszkodzone pompowtryskiwacze mogą prowadzić do niestabilnej pracy silnika, takiej jak szarpanie, falowanie obrotów, wzrost emisji spalin. Spadek mocy silnika - Pompowtryskiwacze odpowiadają za precyzyjne dawkowanie paliwa do silnika, więc ich uszkodzenie może prowadzić do utraty mocy i przyspieszenia. Spadek ciśnienia oleju - Uszkodzone pompowtryskiwacze mogą powodować uszkodzenie wału korbowego w silniku, co może prowadzić do spadku ciśnienia oleju. Check engine - Uszkodzone pompowtryskiwacze mogą być widoczne na komputerze pokładowym jako błąd P0300-P0310 - cylinder misfire. Wysokie zużycie paliwa - Nieprawidłowe działanie pompowtryskiwaczy może prowadzić do zwiększenia zużycia paliwa. Ponownie, aby potwierdzić czy pompowtryskiwacze są uszkodzone, konieczna jest diagnoza specjalisty. Dalsze użytkowanie auta z uszkodzonymi pompowtryskiwaczami może prowadzić do poważniejszych awarii silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Michał

Wystawiono 3 lata temu

Miałem problem z samochodem, falował przy jeździe. Na wstępie mechanik powiedział że to może być przedziurawienie masy przepływu powietrza. Okazało się po diagnozie w Bosch Service Pawlik, że to były pompowtryskiwacze. Załamałem się totalnie, ale ta firma mega profesjonalnie podeszli do sprawy i zregenerowali w 3 dni robocze. Jeszcze do tego dostałem 2-letnią gwarancję. Jestem bardzo zadowolony i przystępna cena. Polecam

Czy ta opinia była pomocna?

Maciej

Wystawiono 3 lata temu

Falują mi obroty i mam problem czasami z odpaleniem silnika. Czy już muszę regenerować pompowtryski. Mogę wysłać pocztą, czy państwo wysyłają kuriera ?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki